Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca F-Calprest

F-Calprest

Pozdravljeni,
zanima me, če je lahko vrednost F-Calprest povečana ob gastroenteritisu? Namreč v oktobru prejšno leto sem imela vrednost F-calpresta 125,5 mg/kg, ob ponovnem testiranju v februarju sem imela pa vrednost pod 50.

Lp, Tina

Ja, vsekakor se poveča lahko tudi ob tovrstnem vnetju in pade vrednost, ko se stanje izboljša.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, prosila bi vas mnenje. Kaj lahko pričakujem pri vrednosti F-Cal nad 400? Drug izvide še čakam.
Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Nobenega podatka ni o vasem zdravstvenem stanju in brez tega je to zgokj stevilka. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Stara sem 30 let. Več mesecev opažam sluz in kri v blatu. Imam obdobja, v katerih se pojavlja driska 1-krat na teden (odvajanje do 3-5x na dan). Imela sem tudi obdobje neprekinjene 3 tedenske driske (do 10x na dan), kjer je bilo stanje kar neprijetno – nujno odvajanje, bolečine in včasih odvajanje sveže in včasih bolj temne krvi (vendar v manjših količinah), lažni pozivi na blato. Stanje se izboljšuje in poslabšuje nepredvidljivo – kri pa je vedno prisotna po celi površini blata. Pogosto čutim napihnjenost, slabost, bolečine v trebuhu, pretakanje po črevesju in neprijetnost v trebuhu ponoči.
Hvala za vašo pomoč.

Pozdravljeni, mislim da potrebujete gastroenterološko obravnavo oz pregled črevesja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close