Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca OBCUTLJIV ŽELODEC

OBCUTLJIV ŽELODEC

Zdravo

6 mescov nazaj sem imela tezave z zelodcem imela sem vse preglede, gastroskopijo uz trebuha in so ugotovil da imam vnetje zelodca kar hudo in baketrije. Nekako z zaviralci je vse minilo. Problem je v tem d sem vceraj 1 cigareto pokadila z prijatelji. ALI JE MOZNO D ENA CIGARETA povzroci toliko tezav. Od vceraj do danes: Da grozno se kruli, se pretaka, bolecina v zlicki, in cudn obcutk v ustih (obcutek po cigaretu) kaj predlagate zdaj? Tko cudno se spet pocutim zdi se mi kot d sem na zacetku :///// pred nekaj dnevi sem imela pekoco kislini do grla gor in nisem bruhala ampak sem nazaj dol pogoltnila ker nisem hotela d se spet vse ponovi.

Saj bi z veseljem vse obesil cigareti, pa žal ne morem. Lahko pa je bila kaplja čez rob. Predvidevam, da ste takrat jemali antibiotike in opravili dihalni test, da je bakterija res odpravljena?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Gastroskopijo sem imela decembra in UZ trebuha januarja, po gastroskopiji mi je zdravnica dala Nolpazmo ene 3 škatle in se je zavleklo skoraj do konc mesca februaja-zacetek marca. ker sem sam po eno tableto jemala Test za bakterijo še nisem opravila, ker je rekla da poklicem enkrat v mesecu Maju? Nevm zakva ( to se prav da mine nekaj casa od jemanja zavirlcev? Ali drugih tablet?) A Ce se bakterija prikaze znova pozitivno je mozno da bom spet dobila kaksno zdravljenje? Sicer me je zelo zbegala tale 1 cigareta in d po tolkem casu zaradi ene cigarete mi naredi tako škodo
Še nekJ bi vprašala, Koliko casa čakaš za test za bakterijo, a se lahko opravi to tudi pri osebnemu zdravniku? Ali dobis napotnico? Ker bom zdaj poklicala in se dogovorila kdaj lahko opravim. Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Teste delajo gastroenterologi in ga ni možno opraviti pri osebnem zdravniku, pavza je zato, ker mora miniti nekaj časa od zdravljenja, če je še vedno pozitiven, praviloma dobite drugo kombinacijo antibiotikov. Koliko se na dihalni test čaka pa preverite pri konkretnem izvajalcu, je pa na napotnico. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdaj ko ste omenili da gastreologi delajo teste, me zanima, če potem narediš test tam kjer si imel gastroskopijo?

Ja, večinoma je tako. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
imam tezave z zelodcem ze od januarja letos. Takrat sem dobila “napad” v zelodcu..in sicer je topa bolecina,ki ne preneha in pa otezeno dihanje. Naj omenim, da sem bila takrat v 6m nosecnosti. Odpravila sem se na urgenco,kjer so mi dajali zdravila za izlocanje zelodcne kisline,5h sem trpela bolecine na mizi,nic ni pomagalo,dokler me niso napotili na porodno. Dobila sem Spasmex,Buscopan in Ranital,takoj po tem so bolecine prenehale. Bila sem tri dni hospitalizirana, opravili so krvne teste, vse bilo bp. Nato se blato testirali zaradi morebitnega ulkusa,pa prav tako bp.
Tri tedne sem imela mir,pazila da ne jem konzervirane,predelane hrane. Nakar me spet skrcilo,tako da sem se vrnila na porodno, kjer sem spet dobila enaka zdravila. Po enem dnevu so me odpustili z diagnozo: gastritis. Baje da to vse nosecnost kriva in da dojencica ima veliko las. Za domov sem dobila Buscopan tablete po potrebi in Ranital 1/dan.
Po tem nisem imela tezav vse do danes,ko vec nisem noseca 🙂 Spet me je zgrabilo,tokrat se huje. Vzela dva Buscopana in je malenkost bolje,vendar se vedno cutim “kepo” v zelodcu. Ali menite da je vzrok kaksna prehrana,ali bi bilo bolje se odpravit na pregled? Imam namrec dojencico doma in ce ni nujno,se izognem bolnisnicam in zdravstvenim domovom. Hvala za odgovor. Lp

Najbrž bi bilo vredno poskušati z zdravili proti želodčni kislini in če ne bi prinesla izboljšanja (pa če bi vaš zdravnik ocenil, da bi težave povzročal želodec), je večinoma smiselno opraviti gastroskopijo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close