Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Zatečenost, koprivnica

Zatečenost, koprivnica

Pozdravljeni.
Stara sem 40 let in danes ponoči se mi je prvič zgodilo, da me je srbela koža po telesu, že čez dan sem se slabo počutila kot da imam virozo, slabo mi je bilo, slabo počutje. Ponoči sem vstala in opazila pike, otečene veke, oteklino okrog ustnic. Vzela sem Letizen, da sem lahko spala. Danes imam vedno več izpuščajev, otekle veke še vedno, nimam apetita, boli me želodec.
Je to alergija na nekaj ali viroza z izpuščaji ? Naj počakam, da mine, vzamem tableto ali moram k zdravniku ?
Imela sem testiranje pri dermatologu zaradi nenadnega izbruha dermatitisa, pokazalo na trave in prah.
Hvala.

Seveda se lahko izpuščaji pojavijo tudi ob virusnih okužvah, srbenje kože z zatekanjem ustnic in vek pa precej bolj spominja na alergijo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala. Poslana sem bila na dermatolosko in dobila medrol. Nikoli se nisem jemala tega. Je to normalno, da se koprivnica pojavlja kar v valovih ? Vzela sem prvo tableto, stanje se je takoj izboljsalo, potem pa spet se bolj poslabsalo… ?

nova
Uredništvo priporoča

Normalno je, v smislu, da ostaja alergen v telesu lahko mnogo dlje, kot deluje posamezen odmerek zdravila. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala. Ker se prvic soocam s tem in ker ne preberem drugega kot paniko okoli medrola, me zanima, kako je s to koprivnico, naj bi po medrolu cisto izginila ali lahko se traja in moram nazaj k zdravniku ? Otekam ne vec. Lahko normalno delam in zivim kljub koprivnici ali je potreben pocitek dokler koprivnica popolnoma ne izgine ? Se srbenje lahko blazi s kaksno kremo ? Hvala in lep pozdrav.

Paniko okrog medrola preberete zato, ker se zdravite z dr. Googlom, ki je hudo paranoičen in črnogled zdravnik. Pri težavah z alergijo, recimo koprivnico, se ta pojavlja toliko časa, kolikor je telo v stiku z alergenom in pri zaužitih je to, kot rečeno, lahko tudi več dni. Srbenje in izpuščaj bi sicer skušal preganjati z antihistaminiki in ne (vsaj ne zgolj) s kortikosteroidi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ne morem mimo tega, da ne komentiram omenjenega dr. Googla, ki je tudi pri meni že velikokrat povzročil brezpotrebno paniko, zato mu ne zaupam več in ga tudi glede zdravstvenih težav ne obiskujem več. Zaupam le še zdravnikom uradne medicine, pa čeprav včasih tudi preko neta 🙂

Dr. Google je naredu več zdravih za bolne, kot pozdravil bolnih in od njega dejansko nihče ne uide zdrav. Antihistaminiki bodo verjetno ok in po nekaj dneh jih verjetno ne boste potrebovali več. Google ima pa za strašenje še dovolj strank 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close