Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina

Bolečina

Pozdravljeni,

upam, da mi boste lahko odgovorili na moje vprašanje.
Pred nekaj dnevi me je začela boleti roka na zgornji strani dlani in malo više proti komolcu. Občasno je bolečina pekoča in kljuvajoča, bolj boli ob dotiku. Bolečina ni zelo močna. Nisem se nikjer udarila in na roki ni videti ničesar.

Sem pa kakšen teden pred tem z milom umila zelo umazan kovanec, ki sem ga prejela v trgovini, na prstu te boleče roke pa sem takrat imela dve mali praski (opraskala me je naša muca, ki živi le v stanovanju). Pomislila sem, da je morda bolečina v roki povezana s tem. Ali je možno, da je prišlo do kakšne okužbe? Bi lahko bila samo bolečina v roki znak katerekoli okužbe?
Praski nista bili vneti in sta se že zacelili oz. ju ni več videti. Roka me je začela boleti kasneje. Predvidevam, da bi v primeru katerekoli okužbe bilo to vidno najprej zunaj z vnetjem ali rdečino praske in ne bi bolela le roka. Ali se motim?

Lani januarja in marca sem se preventivno cepila proti tetanusu, ker me je naša muca takrat močneje opraskala. Ali bi kljub temu lahko prišlo sedaj do okužbe s tetanusom?

Morda je vse skupaj le slučajno povezano in po nepotrebnem paničarim, ampak vas vseeno prosim za mnenje glede vsega skupaj.

Lep pozdrav!

Težava ne spominja na okuženo rano (ker navajate, da je ok), niti ne na tetanus, glede na to, da imate še veljavno cepljenje proti tetanusu to tudi sicer ni prav verjetna možnost. Žal pa ne morem oceniti, kaj vas boli, sploh če navzven ni videti nič nenormalnega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close