Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bezgavka na vratu

bezgavka na vratu

Spoštovani

Imam vprašanje glede bezgavke za ušesom na vratu (occipital node – to sem našel na spletu, da se tako imenuje v angleščini). Ta bezgavka se mi večkrat vname zarad kakšnega mozolja na vratu in je boleča in trda, ter povečana, ko se to zgodi. Ponavadi se to zgodi le na levi strani in tudi hitro mine. Sem pa opazil da je na tem mestu tudi ko je zadeva povsem zdrava občutiti to bezgavko. Sicer če grem nežno preko kože potem se ne čuti, če malo potisnem pa ja. To se na desni strani ne zgodi. Še bolj očitno je ko naprimer glavo zavrtim v levo, takrat se na tem mestu občuti na mestu kjer je bezgavka nekakšna podolgovata cevka, ki je tudi na desni strani ni. To zadevo občutim že več let. Sicer ko je bezgavka povečana zaradi kakšnega vnetja v bližini je precej bolj očitna razlika ampak vseeno me skrbi, če je tako stalno blago povečana bezgavka lahko nevarna in a je cevka ki jo čutim ob bezgavki pri zasuku glave sama bezgavka ali kaj drugega? Za odgovor se vam zahvaljujem.

Bezgavka naj ne bi dajala vtisa cevke ampak bunkice, da je ob vnetjih večja, je normalno, da se sicer že leta ni spremenila, pa močno zmanjša verjetnost, da gre za kaj “posebnega”. Vse nepojasnjene tipljive bezgavke pa je vseeno vredno pokazati zdravniku. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Jaz imam 35 let, in že od svojega 6 oz. 7 leta imam predvsem po vratu več otipljivih bezgavk, ki imajo različne oblike ene so bolj podolgovate, druge bolj okrogle, vse so tudi precej prožne, nekatere bolj druge manj in tudi nekako izmuzljive. Že v otroštvu so mi zdravniki to otipali in dajali izraz začudenja, na koncu pa ni bilo nobenih preiskav. Vsa ta leta se niso spreminjale, saj so še vedno enake na otip. Nekako imam navado da si vsake toliko časa tudi vse potipam in spremljam njihovo nespreminjanje… Je to sploh normalno? In če ne bi lahko posumili na kak razlog zakaj je temu tako? Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Če so se po nekem vnetju ali vnetjih “pozdravile” z brazgotinjenjem, je možno da ostanejo tipne tudi stalno, glede na to, da jih imate skoraj 30 let, razloga za vznemirjenje ne vidim. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close