Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca migrenski glavobol?

migrenski glavobol?

Spoštovani.
Pred dnevi sem dobil CT izvid, ki ni pokazal nobenih nepravilnosti.
Razlog za kaj sem bil na pregledu so glavoboli, ki so se začeli že leta 2004, vendar so se pojavljali 1x na 2 meseca, okrog leta 2010 so se začeli pojavljat 1x-2x na mesec. Od januarja letos pa vsak drugi dan.
Poskušal bom opisat glavobol, ker imam nevrologa šele čez nekaj mesecev, ker so najhujši vzroki izločeni.
Če sem povsem fizično in psihično neaktiven potem se glavobol pojavi 1x na 10 dni. Takoj ko sem aktiven pa na 2 dni. Sprožilec je stres, ki je pri meni prisoten zelo hitro, že sam odhod med ljudi mi povzroči stres, ki je lahko sprožilec glavobola…

Sprožilci nimajo takojšnjega učinka, ampak se glavobol pojavi šele čez nekaj ur.
1. na začetku čutim nekakšno špikanje v levem delu glave oz. sencah, ob tem špikanju se vsake toliko časa pojavi nekakšno kljuvanje, ki je povezano s premikom glave in telesa. npr. če na hitro vstanem zaznam kljuvanje, ki pa ne traja dolgo, ampak nekaj sekund. Ampak po tem kljuvanju enostavno vem, da je to glavobol ki nikakor ne bo izginil in se bo samo večal proti večeru. V tem primeru imam 2 možnosti: vzet lekadol ali ne.
Če ga vzamem, mi bo pomagal v roku nekaj ur in počasi bo celoten glavobol izginil. Če ga ne vzamem se bo glavobol širil, zvečer postane neznosen, še slabše je ko se vležem, na njega nima nobenega učinka ne temna soba, ne svetloba, kar naj bi bilo običajno za migrene. Ob glavobolu tudi nimamo nobenih drugih znakov (aura, slabost, bruhanje, občutljivost na svetlobo. Lekadol mi vsa ta leto zelo dobro pomaga.

Imel bi 2 vprašanji, bi lahko po napisanem rekli da gre za migrenski glavobol?
2. Kako se najbolje izogibat takšnim glavobolom? Bi lahko antidepresivi imeli kak učinek pri meni, ker bi me sprostili med ljudmi in nasploh. Stresu se pri mojem delu enostavno ni možno izognit. Lahko ležim doma in se izognem glavobolu 10 dni al pa funkcioniram kot normalen človek z glavobolom vsak drugi dan… Imate kakšne druge nasvete kako bi to lahko zmanjšal?

Pozdravljeni, tako na pamet me opis bolj spominja na tenzijski glavobol, kot na migreno. Ker tudi redno jemanje analgetikov povzroča glavobole, bi se jih vseeno lotil najprej s sproščanjem, hobiji, dovolj počitka in dolgoročno ne z zdravili, če je glavobol vaša edina težava tudi dvomim, da bi bilo upravičeno zderavljenje z antidepresivi…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close