Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca ukinitev zdravila

ukinitev zdravila

Spoštovani!

Pred leti, v adolescenci sem imela take psihične muke, da mi je bilo nerodno med več ljudmi, npr. spregovoriti. že tudi v šoli me je dajala trema (saj vem, da je to normalno oz. so tudi drugi čutili-no, najbrž) in nelagodnost ter sram (velikokrat sem bila tudi rdeča). npr. ko sem bila zunaj s kolegicami, ko nas je bilo le 2-3, je še bilo v redu, sem bila zgovorna, ko pa jih je že bilo več, sem cel čas bila tiho, morda le tu pa tam sem kaj spregovorila kakšno besedo. ko sem začela študirati, sem odkrila tabletet ramal in sem ugotovila, da mi to dejansko pomaga, ker me pomiri, sem postala tudi veliko bolj samozavestna in mi ni bilo več tako nerodno med ljudmi. takrat sem začela obiskovati enega zdravnka, torej ne svojega, ki se je ukvarjal z odvisniki, s katerimi nisem imela veze. ker je razumela moj problem in da mi paše Tramal, mi je-le to predpisovala kot po tekočem traku, celo čestitala mi je in rekla, da si ja zaslužim recept, ker sem dobival dobre ocene 9-10. Ko pa sem diplomirala, mi je naenkrat nehala predpisovta. Med tem časom, v letih študiranja sem se seveda navadila na ta narkotični analgetik, ona pa mi je brez opozorila prekinila terapijo. Najbrž se strinjate, da to ne bi smela tako naglo, kajti morala bi mi pisati manj mg-ske (dobivala sem 100 mg), torej bi mi naj pisovala 20 mg-ske, kasneje še 25-ske in bi se tako postopoma moje telo odvadilo. Ona pa je kar tako potegnila eno črto, da sem sedaj v mukah.

Kaj naj napravim? Glede na to, da sem bolj ali manj prepričana, da mi je kršila pravice, mislim, da bi jo lahko prijavila zdravniški zbornici ali jo celo tožila zaradi fizičnih in psihičnih muk. Ali? Pa zelo nerada bi kaj takega napravila, zato samo čakam in trpim. Pa vendarle me zanima v roku koliškšnega časa bi jo lahko prijavila (nekam), zdaj ko je še sveža zadeva ali pa lahko tufdi npr. čez 10-15 let?

Hvala, lp

Pozdravljeni, ukvarjam se z nmp, torej bolnimi in poskodovanimi, zal o zastaralnih rokih in ostalih pravnih zadevah nimam pojma. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close