Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vprašanje – bolečina v napadih

vprašanje – bolečina v napadih

Pozdravljeni.

Zadnjih nekaj dni, imam izrazite bolečine pod desnim rebrnim lokom, ki se selijo tudi v žličko in . hrbet ( pod desno lopatico). Bolečine pa trajajo 20 minut, potem pa je nekaj časa mir, pol se pa spet pojavi tak napad bolečin
Slabotna sem,

Kaj bi to lahko bilo ?

lp in hvala

Taya —

Zdravo! Koliko ste stari? Sicer zdravi? Je kaj odvisno od hrane, napora? Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani .

Stara 35 let, sicer sem zdrava.

Bolečina se mi bolj intenzivno pojavi po zaužitju mastne hrane , krči pa se mi pojavijo predvsem ponoči. Da se kar zvijam.

Slepič vem da ni, ker ga nimam več, so mi ga z operacijo odstranili .

lep pozdrav in hvala.

lp Taya–

nova
Uredništvo priporoča

Osebna zdravnica mi je dala tudi kri pregledat.

Vse je v mejah normale , razen
CRP 79 H
SR 23 H
Levkociti 17 H.

Poslana sem pa tudi na ultrazvok trebuha.
Bomo videli kaj bo.

Taya–

Izvid diferencialne krvne slike bi še nekoliko dodatno pomagal, vsekakor pa je izvid sumljiv za neko vnetje ali okužbo. Če so bolečine v trebuhu edina težava, je močno sumljivo, da so povišani parametei vnetja povezani prav z njimi. Dve od možnosti, ki bolita v tem predelu sta vnetje žolčnika ali trebušne slinavke in mislim, da tak izvid v kombinaciji s takimi težavami ne dopušča daljšega čakanja na diagnozo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dobro jutro 🙂

Opravila sem ultrazvok trebuha , jetra , ledvice in trebušna slinavka so ok , edino pri žolčniku mi pa piše :

V lumnu žolčnika je viden konkrement v velikosti 2 cm in nekaj manjših konkrementov v velikosti 7 mm.

Lep prijeten četrtek želim.

Taya–

Izvid opisuje žolčne kamne, kar ni nič hudega. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Ali res drži da če imaš povišani preiskavi S-ALT in S-AST , to potem pomeni da imaš žolčne kamne zanesljivo. Če je malo čez mejo ?

Patricija

Pozdravljeni, žal to ni zanesljiv dokaz ničesar, torej to ne drži. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close