Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Želodec

Želodec

Pozdravljeni!
Zadnji mesec me malo boli, rahlo, ne ves čas, malo levo od želodca. Podobno je bilo lani takle čas, jemala sem Nolpazo, pa je minilo. Zdaj jo jemljem dva tedna, k zdravniku še nisem šla, morda je malo bolje, a ni dobro.
Razmišljam, da bi šla kar samoplačniško na gastroskopijo, čeprav se je bojim. Kaj menite?

Mislim da je bolje, da se odpravite do osebnega zdravnika na pregled, možno da vas napoti na gastroskopijo, ne vidim pa hude potrebe po tem, da bi šli samoplačniško, saj vas sama preiskava ne bo pozdravila. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

To je sicer res, pozdravilo se ne bo, bi se pa vsaj zanesljivo vedelo za vzrok težav?

To pa drži

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bi vi šli?

Šel bi na pregled, o gastroskopiji bi se posvetoval s svojo zdravnico po pregledu, samoplačniško ne bi šel v okoliščinah, kot si jih predstavljam na podlagi vašega opisa.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Če smem, pa bi vas še nekaj vprašala.
Bi lahko imel kakšno povezavo želodec, težave z zobmi in težave s kožo na obrazu?
Namreč, stara sem 50 let in praktično od OŠ nisem imela težav z zobmi, z zobozdravnico, h kateri redno hodim, skrbiva za dlesni, saj imam v družini parodontozo (oče, polsestra). Od poletja pa čutim na levi strani občutljivost na mrzlo in sladko, našli so tudi kar 3 kariese na 6, 7 in 8 zgoraj, na 6 in 7 se je pokazalo šele s slikanjem. Zobje so še vedno občutljivi na tej strani, se mi zdi, da zdaj tudi že spodaj …
Na bradi pa imam od jeseni rdeč madež, 2 kvadratna cm, na katerem se včasih naredijo beli mehurčki, kakšen se naredi tudi pod spodnjo ustnico, potem se vse umiri, pa spet nastane …Splošna zdravnica mi je dala kremo, ki so jo naredili v lekarni, ni bilo bolje, zdaj sem naročena pri dermatologu.
Vse te tri stvari me kar malo skrbijo, kot bi se mi rušil imunski sistem.
Za vsako mnenje bom hvaležna.

Res lahko refluks želodčne kisline poškoduje zobno sklenino, a karies in ostale težave, ki jih navajate, najverjetneje nimajo nobene zveze z imunskim sistemom in njegovo “narušenostjo”.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Veste zakaj toliko sprašujem.
Že od nekdaj sem bolj panične narave kar se tiče zdravja. Zdaj me skrbi, ker je pred časom za rakom na želodcu v enem letu umrl sestrin prijatelj mojih let, 48 torej. Ni imel nobenih težav, ko je šlo že na bezgavke, se je pa pokazalo.

Žal je tako, da odsotnost simptomov ne garantira zdravja in na tak način bi lahko celo življenje iskali v sebi na desettisoče bolezni, ki nas lahko doletijo. Dvomim, da bi to v vaš lajf prineslo neko hudo kvaliteto.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spet se oglašam, do svoje zdravnice namreč še nisem prišla, ima elektronsko naročanje in je bilo vse zasedeno, nekaj je tudi odsotna zdaj vmes med prazniki. V prvi uri ambulante sicer sprejema nujne primere, a se mi zdi, da tako nujno z mano spet ni. Mislilm, da bom pri njej v naslednjih dveh tednih.
Zato me zanima vaše mnenje, ali naj grem vseeno prej kot v 2 tednih do nje? Naj si pomagam sama, s katerimi tabletami? Kaj bi mi vi kot zdravnik svetovali glede gastroskopije? V katerem primeru bi me poslali na ta pregled?
Hvala.

Ker gre diagnostika v vrstnem redu pogovor-pregled-preiskave, ne želim ugibati okrog gastroskopije. Če po jemanju zdravil proti želodčni kislini ni izboljšanja in če bo sumila, da gre za težave z želodcem, vam bo verjetno predlagala gastroskopijo. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani doktor,
tudi mene zadnji mesec nekaj matra v želodcu, včasih slišim, kako se nekaj pretaka, bolečina je v eni točki levo, včasih se širi levo navzdol po pasu, ni pa huda. S čim naj si pomagam, preden grem do zdravnika drug teden? Je lahko kaj hudega?

Če gre za želodec oz težave z želodčno kislino, lahko do takrat poskusite z antacidi kot je hidrotalcit. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Včeraj sem šla v lekarno po Nolpazo. Je malo bolje. Predvidevam, da gre za želodec oz. sluznico, lani se mi je namreč zgodilo podobno. Me pa malo vseeno skrbi, zakaj čutim rahlo bolečino kar po vsej levi strani pasu? Se tako širi bolečina? In zakaj mi vsi pravijo, celo farmacevtka v lekarni, da so želodčne težave pogostejše spomladi?

Spomladi in jeseni, to je torej kar pol leta. Od strahu in foruma težave ne minejo, če imate skrbi, pojdite do zdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

A pozimi opažate pa manj tega? Res me zanima … lp

Res nisem bil posebej pozoren, če je tega v kakšnem obdobju manj ali več. Zaupam tujim statistikam, lastne pa nimam. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close