Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Hidrokortizon

Hidrokortizon

Pozdravljeni,
imam težave z ščitnico in revmatskim obolenjem. Nekaj časa nazaj sem bila na Medrolu. Januarja sem pa bila na kontroli pri endokrinologu, kjer je bilo vse OK, razen ACTH testa, katerega sem zaradi hemolize vzorca morala ponoviti; v petek sem izvedela, da pa tudi drugi test ni najboljši, ampak da vseeno bistveno ne odstopa od normale. Kontaktirala me je endokrinologinja, da izvid sicer dobim po pošti (torej vam vrednosti trenutno ne znam povedati), ampak da mi preventivno predpisuje Hidrokortizon. Rekla je tudi, da stanje ni tako slabo in da pričakuje, da se bo izboljšalo.
Torej, če vse to prav razumem, naj bi bilo jemanje tega Hidrokortizona samo začasne narave ali kako je sedaj s tem?
Hvala in lep pozdrav, N L

Pozdravljeni, sicer iz opisa ni razvidno, za koliko časa so vam predpisali hidrokortizon, glede na jemanje medrola, ki lahko povzroči nižje vrednosti omenjenega ACTH pa je možno da predvidevajo da je razlog prav v tem in da bo jemanje res zgolj začasno in da izvid ni posledica nobenega drugega bolezenskega stanja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
danes sem šele prejela izvid in sicer so mi predpisali do julija, oziroma sredi julija naj bi imela kontrolo na endokrinologiji.
Poglejte, samo še to me zanima, ali so izvidi slabi? Kortizol ob začetku merjenja je bil 320, čez pol ure pa 441.

Hvala in srečno

nova
Uredništvo priporoča

Ne navajate referenčnih vrednosti, po mojih referenčnih območjih za meritve zjutraj so vaše vrednosti znotraj referenčnega območja in nikakor niso prenizke. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close