Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zlom zapestja

zlom zapestja

Spoštovani dr.

Mama si je včeraj zlomila roko v zapestju. Zdravnik se ni odločil za operacijo, ker je bil baje dokaj lep zlom, zato je dobila le mavec. Sedaj pa me zanima, kako naravnajo kosti v zapestju, če ni operacije?Rečeno je bilo, da bodo morali naravnati kosti. Se namesti samo mavec (gips) brez karkoli drugega in je to to? A roka boli v mavcu? Koliko časa je ponavadi roka v mavcu? Kdo odstrani mavec, na travmatologiji? Je potem potrebna fizioterapija?
Kje točno se nahaja ta oddelek E- travmatologija? Nasproti kliničnega centra na zaloški? Kje se da parkirat, če se sploh da v času obiskov 15-19? Hvala vam za informacije.lp

Pozdravljeni, iz zapisa ni razvidno, kaj naj bi si zlomila in zato ne morem odgovoriti na vprašanje o naravnavanju in operaciji. Mavec odstranjujejo na travmatologiji (včasih a redko tudi v zd). Informacij o zasedenosti parkirnih mest in urah obiskov pa žal nimam. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani.

Danes sem bila pri njej. Ne vem točno kaj si je zlomila. Ima mavec od prstov navzgor. Ko me je zjutraj zdravnica poklicala je rekla, da se zdravnik ni odločil za operacijo ampak samo za mavec, da je zlom kar lep. Ne vem kaj je hotela s tem povedati (lep zlom), da ni kompliciran? Koliko časa bo imela mavec? Bila je omotična, zmedena, pa ne vem od česa? Ali človeka kaj uspavajo, ko mu nameščajo mavec? Imela je plenico, baje zato, da ne bi padla. Sestra je rekla, da ne ve koliko ima ravnotežja. Pred tem je normalno hodila, šla na wc. Kaj naj to pomeni, ne more kar obležat, saj ima zlomljeno roko, ne nogo?? Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, potem bi bilo najbolje, da kontsktirate osebje bolnišnice oz lečečega zdravnika v času, ko so informacije in povprašate vse, kar vas zanima, saj nimam nobenega oprijemljivega podatka za odgovor. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

seveda je bolje vprašati tistega dr. glede parkirnega placa in obiskov-saj pa g. rebolj ne dela v lj, če le ok znam. in vsi ti infoji so na spletni strani bolnice ali pa se pač vpraša. včasih res sprašujete neumnosti, še posebej ko napišete kaj nespicifično.

da je bila zmedena, je morda zato, ker je dobila morfij ali kak močnejši analgetik, čeprav pri dajanju mavca načeloma to ne delajo, bolj pri naravnanju kosti, čeprav to boli tako hudičevsko momentalno, da niti morfijh ne pomaga. uspavajo pa te najbrž ne. ne vem pa le čemu rabi plenice! a so jo tko zelo zdrogirali, da bi se zarad tega lahko polulala? le kakšne veze imajo plenice s padcem? a se bojijo, da bi si rit zlomila?

da ima lep zlom, je najbrž to, da ni kompliciran in zato ni potrebe po operaciji. a mavcu pa naj ne bi bolela roka, ki boli le, če ni v mavcu. mislim…malo mislite z logiko, no!

in pa kako to, da nimate nobenega izvida, kjer bi naj pisalo vse točno! ponavadi, ko te oskrbijo v bolnici, preden odideš, ti dajo izvid ali pa ti pošljejo po pošti, ponavadi pa takoj dajo. tam bi pa ja moralo točno pisati kje se je zlomilo, prav tako latinsko.

a je morda dobila kak analgetik za domov, tablete?

g. dr kaj je zdaj to, da po novem ne sprejme mojega nicka s piko, torej nedr., kajti izpiše, da ne dovoli znake..torej piko. medtem ko je prej šlo tudi s pio, pa še zdaj gre včasih, včasih pa ne dovoli. kako to?

hvala, lp

Uf uf, jaz samo tipkam, vprašanje o nicku bi blo za tehnično podporo 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani.

Ima zlom spodnjega dela koželjnice in podlaktnice. Imela je tudu pretres možganov. Težko se dviga iz ležečega položaja. Boli jo pod levo dojko. Brez moje ponoči se ne more dvignit. Ima zlomljena rebra? Če gre za to kako so lahko spregledali? Vem,da je že tam tožila,ker jo je bolelo. Predpisan ima daleron Prosim za mnenje. hvala

Ima zlom dpodnje

Pozdravljeni, tudi zlomljenih reber ne bo možno ugotoviti po netu. Bolnice imajo predvidene termine za informacije o bolnikih, če ste med tistimi, ki jim poškodovanka dovoli informiranje o svojem zdravstvenem stanju, boste tam dobili informacije iz prve roke.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sem govorila z zdravnico po telefonu,pa je rekla,da jo boli verjetno zaradi padca. Zlom reber ni omenjala,ker je na tistem delu niso slikali.Torej? Hvala.

Žal tega ne morem vedeti. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

seveda ne more brez rtg vedeti. daleron pa je za prehlad,torej ni v povezavi z zlomom.

New Report

Close