Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Boleč noht na dotik in kljuvanje

Boleč noht na dotik in kljuvanje

Pozdravljeni,

ze par dni se mi pojavlja bolecina v desnem in levem palcu na nogi, najbolj je izrazita bolecina na nohtu desnega palca. Boli me ko pritisnem na noht, mocno zaboli. Ponoci me tudi rahlo kljuva in boli, tudi ce imam samo odejo cez noht. Opazila sem, da je ta noht, ki me bbol, postal mapo razbrazdan, kot bi si ga obdrgnila.

Otekline in rdecine nimam nobene, niti povisane temperature. Kri osnovna je bila bp pred kratkim ( pregled zaradi bolecega grla), tako da ne vem kaj je zdaj to.

Pred kratkim sem bila na medicinski pedikuri, te tezave takrat ni bilo in je bilo receno da imam noge b.p ( ni glivic, otiscancev, nohti zdravi…).
Obutev nosim primerno, me ne tisci nic.
Stara sem 37 let.

Lepo bi prosila za odziv, ker je ta problem nastal cez noc in vztraja ze teden dni, bolecnost pa ne poneha kljub lekadolom.

Hvala dr. Rebolj za vse.

Lp, Barbara

Tole bo brez pregleda nemogoče razvozlati, res pa “nohti” najpogosteje bolijo qali ob vnetem obnohtju ali zaradi tiščanja ob čevelj pri teku ali hoji s hriba….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

Teden dni nazaj sem po športni dejavnosti začutil bolečino v noht (palec na levi nogi) nihče me ni pohodil, poškodoval ipd. Problem je bil v športnih čevljih. Tisto noč nisem spal nič, ker me je noht kljuval, proti jutru se je stanje izboljšalo. Teden dni kasneje se je stanje izboljšalo, a še vedno čutim pritisk na noht, pri hoji, teku. Občasno tudi kljuva. V mirovanju bolečin ni. Je pa občutek topline v prstu, prijeten. Noht ni črn ali gnojen, je samo občutljiv na dotik. Postal je res bolj bel, je to znak, da bo izpadel? Naj obiščem zdravnika? S kom si lahko pomagam?

Hvala za odgovor,
Lepo pozdravljeni

New Report

Close