Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Prosim za nasvet

Prosim za nasvet

Dan, dr. Rebolj.

Tega še nisem nikdar doživela. Stvar se vleče že 3 tedne, gre za bolečine od vratu do mehkega dela ramenskega obroča do lopatic.
Torbico sem vedno nosila na eni strani rame, ki sem ju menjavala. Vse ok. Da vseeno ne bi ramen preveč obremenjevala na ta način, sem jo začela nositi tako, da je bila torbica npr. na desnem boku, pas pa na levi rami in obratno. Ker so delale druge mišice kot ponavadi, sem mislila, da sem pač dobila malo muskl fibra. Zato sem opustila. Nato sem se eden dan zbudila in sem mislila, da sem pač malo zaležala vrat. Vendar vseeno, načeloma takšne stvari minejo v nekaj dnevih. Pri meni pa so se bolečine razbohotile.
En teden sem se nato mazala z Naklofen gelom, vzela kakšen Nalgasin forte, Analgin. Nekaj izboljšanja je bilo, vendar vse zaman, ko se je začel nov dan. V Lekarni so mi potem dali Perskindol active gel za sklepe in mišice, ki naj bi tudi hladil. Po tem gelu je mene žgalo, nato pa mi je pa še vse nekako otrdelo. Zato sem opustila, ker je bilo še slabše.
Včeraj sem se spet namazala z Naklofenom, da sem lahko vsaj zaspala. Danes mi mehki del ramen še »gori« oz. je občutek vročine, bolečine so minimalno manjše.

Vprašala bi še vas, kaj se dogaja na opis, če lahko še kaj sama naredim ali je morda res čas, da bi odšla k zdravniku?

Hvala.

Večna skrivnost mi je vsebina ženskih torbic, ko so za moške pojme ogromnih dimenzij. Še bolj skrivnostno mi je, kako lahko moški, po zgradbi in funkciji precej podoben dekletom, preživi brez te skrivnostne voluminozne vsebine. Biti mora nekaj zelo težkega v njih, če se je zaradi nje vse razbolelo. Če se krivda res skriva v njenih temačnih globinah, bi namesto prestavljanja z rame na ramo, opravil inventuro vsebine in ven pobral vse tiste težke predmete, ki niso neobhodni za preživetje deklet v urbanem okolju. Morda pa je zloglasna torbica zgolj predmet, v katerega projecirate svojo nejevoljo nad bolečino in je kriva nepravilna drža, sedenje, obremenitve ob vsakodnevnih aktivnostih in morda poskusite na tem koncu 😉
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

hoi!
Ja, veš kako je… Ljudje,no… Že kot otroci,razvijemo svoje motorične vzorce… Prav specifičen način kako kaj narediš. Se vstaneš,vreden,obrneš,hodiš… Podobno kot pisava… Vsi pišemo črke,sam se pri vsakemu mal razlikujejo. In kako je pisava pod vplivom zunanjih in notranjih dejavnikov (npr. hitrost narekovanja,psiho-emocionalno stanje, utrujenost/spocitost), tako je s prvim vsemi drugimi gibalnih vzorci. Če si glih bila na plavanju (recimo,da si pri tem vešča in da še uživaš),boš še po plavanju počutila sproščeno,gibčno,skozi tvoje telo bo gibanje potekalo nemoteno,skozi vse sklepe,celo telo bo delovalo kot celota. Če si pa zmatrana, pa te že nekaj boli, boš s dodatno aktivnostjo samo okrepila bolečine – ker gib ne potuje skozi celotno telo,temveč se tam,kjer so blokade – “kopiči” energija,dejansko mišična napetost.
In ko si spremenila stran na kateri nosiš torbico – pač telo ji vedno kako se gibati,pa da spusti gib da steče,skozi vse segmente. Pri tebi se je blokada naredila v področju vratu /lopatice,lahko bi pa nenavaden vzorec hoje povzročil bolečino v kolku,ledvenem delu,kjerkoli… Načeloma, kar bi svetovala je neka nežna manualna tehnika, npr Bownova terapija v kombinaciji s masažo (ta kratkotrajno sporsti tonus mišic in ublaži bolečino,ne odpravi dejanskega vzorca – in sicer to da – pač ne znaš nositi torbico na drugi rami. Zveni grozno,vem,ki se gre za eno tako čist “enostavno” stvar. Pa – ni. Lej,saj je v redi. če pomisliš koliko ljudi jamra ker jih boli tole pa tole (sklepi,mišice,nimajo pa prav postavljene težke diagnoze) – je večinoma stvar v tem,da neadekvatno organizirajo svoje gibanje. spomni se neke nove motorične (gibalne) aktivnosti,ki si so je učila – plavanje,kolo,kotaljkanje,bordanje… Na začetku smo vsi trdi. Za tebe je hoja s torbico na drugi rami bila enakovredna učenju nove motorične dejavnosti. 🙂
K boljši motorične organizaciji pa veliko pomaga Feldenkrais metoda.
(mal delam seveda reklamo,sam se pa spoznam na zadevo,tako da trdim iz lastnih izkušenj + poročanju vsaj 40 drugih ljudi).

Mene skoz neki “mal boli”, pa se tako s Bownovo kot Feldenkraisom (pač,srečo mam da oboje poznam in si lahko sama pomagam),na hitro pomagam.

Upam,da sem pomagala. I.

nova
Uredništvo priporoča

Haha, ženske znamo še tako hudomušne med vrstice prebrati in razumeti.
Preverila sem torbico za 43 let nazaj in v njej našla denarnico, ključe, pol litra vode, cca skupno 200 gramov glavnika, ogledalca in vlažilne šminke za ustnice, 2 lista voznega reda, 10 gramov kulija, 35 gramov bombončkov, 135 gramov gsm, kar prenašam z vzravnano držo hitrejše hoje (za hkratno manjšo rekreacijo).
Mogoče je pa kljub mojem pokončnem vitkem 60 kilskem križu kriva multipla ekstrakcija nekaj mesecev nazaj, ki me ob spominu na vse možne bolečine takrat in dejstvo, da me je tako zgodaj nekdo do golega slekel, vleče nezavedno proti uporu v oklep, ker nudizem ni moja vrlina. Kljub temu, da imam sedaj čist nobel cunje.
Za prvo fazo – fizioterapevt ali maser, ki bo za vsak slučaj še križ preveril, ker ravno hrbet pokonci drži?

“Za tebe je hoja s torbico na drugi rami bila enakovredna učenju nove motorične dejavnosti. 🙂 “

Še dobro, da se veliko smejem, ker drugače bi me sedaj začele boleti še trebušne mišice. In bi bilo potem vprašanje še črev, ki bi se med tem malo razmigala – namesto trebušnjakov.
Ker je toliko govora o torbici in o hoji z njo kot enoletnemu otroku, ki se uči hoditi – a so že prišli ven spomladanski modeli?
Mi poveš, če ljudi mogoče bolijo tudi kaj možgani, ker jih morda premalo razgibavajo? Ker nikjer ni govora o nošnji nečesa, ki bi se tikala le ene strani. In tudi sreča je, da me ob tej manjši spremembi res še kolki ne bolijo.
Hvala, potem bom odšla k fizioterapevtu, glede na tole reklamo, in večje zaupanje v njih. Kot je npr. večje zaupanje v zdravnike kot pa v ljudi z nekaj branja literature in morda pet mesečnimi izkušnjami svetovanja.

Mislim, da je ravno tistih 35 gramov bombončkov tista kaplja čez rob in vas z veseljem odrešim tega bremena. Ste prepričani, da ni še kakšnega v skritih žepkih? Seznam si shranim za sestavo lastnega urbanega survival kit-a korigiran tako, da bo pasal v moški p*dertošl 😉

Sicer pa bi res za bolečine težko obtožila torbico. Glava je težka, mnogo težja od torbice in že (nepravilna) drža ali sedenje. S fizioterapijo ne bo nič narobe, dolgoročno predvsem v smislu vaj za okrepitev obhrbteničnih mišic in njihovo nadaljevanje doma, pa pravilna drža, po treh tednih težav pa bi bil smiselen tudi pregled pri živem zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dan, samo sporočam, da po novem torbica nosi 7 deci vode, pa bonbončkov je 70 gramov (fetiš na 7 in nekaj haha).
Malo bolj resno pa, ko sem omenjala multiplo ekstrakcijo, me je na enem koncu po malem skoz opozarjalo na žarišču in je organizem končno potem rekel, da ima dovolj in je začel teči ven gnoj, da je imel tisti, ki je delal ekstrakcijo, tudi kaj za mar. Ker ni bilo nič neobičajnega, da je še vedno korenina prisotna. Dobila sem antibiotik, potem je šla ven. Pred iztekanjem sem imela še glavobole, dobila sem grozno mrzlico z visoko vročino.
Glavoboli so nato pojenjali, vrat in rame pa čudežno ozdraveli. Ni čudno, da nobena žauba ni pomagala.

Hura za torbice in bonbočke hehe.
p.s. za ped*r tošl pa že dolg nisem slišala hahaha.

Glavno, da niso bili bombončki krivi in da so se v tem času uspešno razmnoževali 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close