Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Puljenje nohta

Puljenje nohta

Pozdravljeni,

pred nekaj meseci sem začela z zdravljenjem glivične okužbe nohta na palcu noge (do tega je po vsej verjetnosti prišlo zaradi poškodbe tega nohta, ki sem si ga poškodovala pred nekaj leti). Zdravnica mi je predpisala Atifan tablete, ki sem jih jemala 12 tednov, vendar je bil noht preveč prizadet, tako da zdravila niso učinkovala in se okužba ni ustavila. Ker sem imela hude bolečine in močno zadebeljen noht, se je zdravnica pred tremi tedni odločila za puljenje tega nohta. Celjenje je potekalo hitro in brez zapletov. Ker pa v tem prstu sedaj še vedno čutim močno pekočo bolečino in vročino ter neko zatezanje (ki me pri hoji sicer ne ovira, me pa nervira) , me skrbi, ker to verjetno ni več običajno po tolikem času. Stara sem 32 let.

Najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav!

Mislim, da je vredno pokazati zdravniku, da ni prišlo do vnetja, sicer pa ni nenavadno, da po odstranitvi nohta bolečine trajajo dolgo in da je predel zelo občutljiv, dokler noht v celoti ne zraste nazaj. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za tako hiter odgovor. Zanima me še, če bi se to vnetje pokazalo tudi po zunanjem izgledu prsta ali ni nujno (na zunaj namreč izgleda lepo in super zaceljeno, vročine pa tudi nimam).

Pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Ja, pri vnetju gre praviloma za pordel, otečen in na otip zelo boleč prst. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav.
V ponedeljek so mi na urgenci, odstranili noht, zaradi udarca v stol..noht je bil umetno podaljsan na 3 cm v dolzino. V glavnem
Danes je 6 dan in me zanima kako dolgo sploh traja naceloma ti prevezi in bolecine s spremljavo iglaste bolecine. Zbadanje in pekoc obcutek, mravljicenje…
Naj bolj ko premaknem prst dol je najhuje. Razen tega me kost oz. Člen boli na otip. Gre za sredinca na roki.
Valerija

Pozdravljeni,

malo vam bom še “zatežila” z mojim izpuljenim “nohtom”, za kar sem vam že pisala. Ker je moja zdravnica trenutno odsotna, sem si zadnje tri dni bolečine lajšala z Diverin tabletami (ki so tudi protivnetne) in stanje se je precej izboljšalo. Zanima pa me še, koliko časa ni priporočljivo, da si ta predel močim z vodo (pri tuširanju si prst namreč vedno zaščitim, da se ne zmoči) glede na to, da je šlo za glivično okužbo, ki se rada ponavlja.
Hkrati pa bi rada pohvalila vas in vaš forum Urgenca, kjer s svojimi hitrimi in pomirjajočimi odgovori znate pomiriti še tako zaskrbljenega pacienta. Lahko rečem, da ste super zdravnik in srečni so lahko tam, kjer vas imajo. Nas, ki nam pomagate samo preko spleta, pa upam , da boste še dolgo “razveseljevali” s svojimi nasveti.

Še enkrat hvala in lep pozdrav!

Živjo Valerija,

meni je bil sicer izpuljen noht na palcu noge, pa ti lahko vseeno odgovorim glede prevezi in bolečin. Na preveze sem hodila vsak drugi dan, vse skupaj sem šla štirikrat, sicer je pa odvisno, kako hitro se ti celi (meni se je hitro). Glede bolečin pa… kot je meni dr. Rebolj zgoraj napisal, je možno, da bolečine lahko trajajo še dolgo po puljenju, vse dokler noht ne zraste v celoti.

Lp

Hvala 😀
Močenje pri tuširanju pa ni kul, dokler je področje še sveže, mokro, saj je takrat precej večja možnost okužbe. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ja na pogled mi deluje da je vse suho in zaceljeno (nič sveže in mokro). Naj vseeno raje počakam še nekaj časa, da bo za “ziher” (čeprav takšno tuširanje sedaj ni glih preprosto in prijetno…)? Je pa sedaj točno tri tedne od posega. Kaj predlagate?

Hvala.

Če je suho, zaceljeno, v tuširanju ne vidim problema. Seveda, če imate pokrito, ne puščajte namočenega obvezilnega materiala na rani.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close