Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečine, izvid, težave….

bolečine, izvid, težave….

Imam pustulozno luskavico. Pred enim letom ponovni izbruh, po 8 letih mirovanja (občasno kakšna pustula, vendar brez obiska pri zdravniku). Pred izbruhom pustul lani (po celem telesu, tudi ustih) so se pričele težave v hrbtenici, pa roki (prstih)… Lani novembra so potem povezali vse bolečine v udih z luskavico. Preslikali so mi hrbtenico, medenico, določene dele še z MR, udov mi niso. V glavnem…MR hrbtenice kaže izbočeno ploščico, pritiska na hrbtenjačo, zdaj pa sem dobila tudi MR medenice, kjer me najbolj zanima kaj pomeni …………-v proksimalnem delu črevnične kosti je videti manjše področje s spremenjeno intenziteto signala…… Da to kaže na PA. Ker imam nenehno bolečine, težave, so me že zdravili v bolnišnici, ter mi rekli, da bo potrebno poiskusiti z biološkimi zdravili, saj se težave v sklepih kar na novo pojavljajo. Protibolečinske tablete vzamem ko je res hudo. Movalis so mi ukinili – ni bilo nobenih učinkov, razen, da se mi je ustavilo odvajanje vode (2x na dan, pa še to sem šla samostojno, potrebe ni bilo). Po prenehanju jemanja, se je normaliziralo odvajanje urina.
Zanima me…imam težave s stanjem, sedenjem, hojo….nekaj časa, potem je groza. Trenutno sem na popolni dieti, kar se tiče hrane. Pustule se na srečo sušijo, novih ni, žal pa bolečine v sklepih to ne zmanjša. Tako da vsaj za med ljudi sem trenutno po videzu.
Ker imam revmatologa čez 14 dni me zanima – ali je ali ni sedaj potrjen PA? Kar je je, me pa vseeno zanima kaj je z mano, zakaj vse te bolečine, za katere mi ne verjamejo glede na leta (48). Izvid HLA B27 je negativen, drugih izvidov nimam. Tudi izvid revma testov je negativen. Tako da…je ali ni? Da vem ali je potreben psiholog ali revmatolog, kajti bolečine so ovira pri čisto vsakdanjih opravilih. Komolec, gleženj, hrbtenica je najhuje. Kolena na srečo ne bolijo….Pa vsi govorijo, da bi kolena morala boleti…mene ne, je drugih bolečin dovolj menda 🙂

Pozdravljeni, seveda vam ne morem postaviti dokončne diagnoze, prav tako si je po netu težko predstavljati razporeditev in izgled morebitno vnetih sklepov, ne glede na to, pa je psoriatični artritis med zelo verjetnimi možnostmi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close