Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Podančice?

Podančice?

Lep pozdrav

prosim za nasvet. Približno teden dni me pri anusu zelo srbi, predvsem ponoči in proti jutru. Skoraj čez cel dan se tudi praskam po koži na nosu, čeprav nimam nobenih alergij. Za intimno higieno skrbim redno, tudi večkrat na dan, proti srbečici na anusu pa sem se namazala z bepantenom, vendar po enem tednu ni nič boljše. Pri odvajanju urina pa sem dva dni nazaj v školjki opazila manjšo belo nitkico, velike približno 1 cm ali malo več.
Ko sem to povedala prijateljici me je prestrašila da imam sigurno gliste, oz., podačice ?
Sploh če me srbi anus in nos, češ da so to znaki za gliste.
Zelo me je prestrašila, saj se v življenju s tem še nikol nisem srečala (stara sem 50 let) pa tudi nisem se družila s kom, ki bi morebiti imel gliste (manjši otroci v vrtcu itd…)

Prosim če mi svetujete kaj narediti.

Hvala in pozdravljeni

Marša

Pozdravljeni, čisto možno je, da je šlo za podančico. Odpraviti jih ni zelo težko, da se jih pa hitro nalezti in pogosto zdravljenje zajema tudi bližnje. Predlagam, da obiščete zdravnika

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

še enkrat pozdrav

ker je moj zdravnik trenutno odsotna sem po telefonu povedala za svojo težavo nadomestni zdravnici mi je napisala recept za Vermox, naj ga jem 3 dni 2 tableti na dan.
Pozabila sem vprašat če to zadostuje ali moram čez nekaj časa ponoviti zdravljenej z vermoxom.
Mi lahko vi morda svetuejte, glede na to da grem jutri na 14 dnevno pot v tujino in ne bom m uspela v tem času do svojega zdravnika.
Hvala in lep dan

Marša

nova
Uredništvo priporoča

Če gre prav za podančico, se vzame vermox v enkratndm odmerku in ponovi čez 2-4 tedne. Če gre za mešano okužbo oz infestacijo, je jemanje 2×1 tri dni, ponovitev pa po treh tednih če je potrebno oz so v blatu še paraziti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close