Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Nepravilnost pri dihanju

Nepravilnost pri dihanju

Pozdravljeni,

želim si slišati alternativno mnenje na zadevo, ki se mi dogaja. In sicer, opažam motnje pri dihanju. Pri vhidu imam takšen občutek kot da če me nekdo rahlo udari po srcu in mi spremeni ritem dihanja. Kot če… pravzaprav ne moram nadaljevati vdiha, moram izdihnit in vnovično vdihnit. To se mi dogaja zadnjega pol leta, poredko, enkrat ali dvakrat mesečno.

Le pred 3 dnevi sem doživel krizo, kjer me je povsem prevzel strah, sem mislil da bo šlo za kolaps ali implozijo nekega notranjega organa in pravzaprav… mnenja sem bil na ne bom preživel. Zgodilo se je povsem brez vzorca, svoj vrhunec pa je doseglo pred 8km dolgim tunelom v Gradcu. Partnerka me je mirila, jaz pa sem avto pripeljal do mariborskega UKC, kjer so mi s takojšnjim EKG (2-3minute) postavili diagnozo in sicer – bolečina psihičnega izvora; srce in pljuča povsem vredu.

Od tega dogodka je moje dihalno preskakovanje bolj pogosto, včasih pravkrat na dan in me vse skupaj straši – kaj pa če ni psihičnega izvora.

Obstaja kaj, kar bi lahko pripadalo temu pripisu? Med drugim, star sem 32 let, jem prehrano LCHF, uživam prehranske dodatke BCAA, omega 3 in vitamin D3 (s tem da… do nadaljnjega sem s prehranskimi dodatki prenehal).

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni, celoten opis je skrajno podoben opisom drugih ljudi z napadi tesnobe in tudi pri vas se mo to zdi daleč najverjetnejša možnost. Slišal sem tudi že identično (samo geografsko drugačno) in je šlo tudi zgolj za panični napad. V ničemer torej ne dvomim v diagnozo mariborske urgence 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close