Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Viroza?

Viroza?

Pozdravjeni!

danes sem se zbudil s temperaturo 38C, slabostjo, omotico, hudo oslabelostjo in siljenjem na kašelj. Prav tako imam močno povišan in občasno nereden srčni utrip. Začel sem z vitaminom C, cinkom, čaji, toplo kopeljo in predvsem dosti počitka. Temperaturo imam sedaj že 38.5C in mislim, da še raste. To bi rad premagal sam, še posebej pa brez antibiotikov. Zanima me za kaj menite da gre – ali so na pohodu kakšne viroze?, kaj mi svetujete in kaj še lahko naredim, da se čimprej pozdravim.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Opis res najbolj spominja ma okužbo, a zgolj iz navedenoh podatkov ni možno razločevati med bakterijskimi in virusnimi okužbami, čeprav so virusne pogostejše. Zbijanje vročine (ne zdravljenje bolezni!) pa je enako ne glede na vrsto okužbe (npr s paracetamolom)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

kaj pa glede nerednega bitja srca oz. palpitacij in blažjega dušenja? Je to ob okužbi normalno (oz. nevarno?) in kaj naj storim glede tega?

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Dusenje je za k zdravniku.lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

dušenje je ponehalo, še vedno pa imam visoko temperaturo (38.5C, najvišja 38.7C), bolečine v kosteh in sem popolnoma oslabel, čeprav se mi zdi da mi je danes malo manjša muka prenašati vse skupaj kot včeraj, ko je bilo res hudo. Danes sem tudi prvič izkašljal nekaj malega rumenkastega izmečka. Bral sem, da si nekateri pri omenjenih težavah pomagajo z inhalatorji in določenimi aerosoli, ki naj bi konkretno skrajšali čas okrevanja. Zdi se mi, da vsako leto težje prenašam viroze, gripe in podobne nevšečnosti, zato bi res rad naredil nekaj za svoje zdravje.

Zanimajo me vaše izkušnje s tem (ali omenjena terapija pomaga?) in ali bi bilo smiselno kupiti ultrazvočni ali kateri drug inhalator in če lahko, katerega mi priporočate?

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Pri virusnih okužbah inhalacije in ostala terapija, zgolj lajšajo simptome in ne skrajšajo bolezni, tako da dvomim, da je nakup zelo smotern. Proti gripi pomaga cepljenje, proti ostalim virozam pa žal ne, k sreči večinoma potekajo blažje od gripe. Žal pa pri obojem ni na izbiro dosti več, kot zgolj blaženje simptomov.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pa bi omenjeni inhalator ob uporabi prave mešanice oz. aerosoli vsaj olajšal izkašljevanje izmečka s tem ko bi navlažil sluznico v pljučih oz. nekaj v tem smislu? Ste že imeli kakšne izkušnje s pacienti, ki so le-te uporabljali?

Lep pozdrav!

Vlažne inhalacije pa vsekakor lahko zmehčajo izmeček in olajšajo izkašljanje (skupaj s zadostnim uživanjem tekočin)

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close