Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Podkožna bulica

Podkožna bulica

pozdravljeni

približno dober teden opažam manjšo trdo bulico rdeče barve cca 0,5 cm veliko in sicer v predelu dimelj, oz osramju, kjer je še poraščeno.

Malo me boli na pritisk in če močno stisnem priteče ven kapljica ali dve gonja in malo svetle krvi.
Mažem si z ihtiolovim mazilom že 4 dni za čez noč, cca 10 ur, če bo to sploh pomagalo? To so mi priporočali v lekarni.

Ali mislite da gre le za podkožni turček in da počakam če mine ali bo počil, ali bi bilo potrebno da obiščem splošno zdravnico?

Hvala.

Verjetno gre res za vnet “turček”, vraščeno dlako ipd. Res marsikdaj mine samo, včasih pa se nabira gnoj, se zadeva poslabša in je treba izprazniti gnoj s kirurškim posegom, zato je pametneje to prej pokazati zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za hiter odgovor.

Samo to bi še vprašala, koliko časa naj še počakam in mažem z ihtiolskim mazilom? Po 4 dneh mazanja se namreč gnoj še ni dovolj nabral…
Teden, 14 dni? Čez 14 dni sem naročena pri svoji zdravnici zaradi neke druge zadeve, pa ne vem če bo toliko časa prepozno da čakam ?

Hvala še enkrat

Lep dan

nova
Uredništvo priporoča

Čas je tu zelo nepredvidljiv, glede na to, da se vnetje lahko umiri, gnoj izteče ali pa se še bolj nabira in še bolj boli, ali se vnetje v najslabšem in redkem primeru razširi in dobite vročino in še kaj. Dokler je nimate, seveda ne gre za nujnost stopnje, ko bi spustili vse iz rok in tekli na urgenco, v čakanju in odlašanju pa tudi ne vidim smisla in se mi zdi 14 dni, ko ste že sicer naročeni, vsekakor predolgo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close