Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca nizka bela krvna telesca – katastrofa!

nizka bela krvna telesca – katastrofa!

Pozdravljeni, zaradi bolečega grla, otečene bezgavke na levi strani vrata (bula je vidna s prostim očesom, so celo poklicali praktikantko da si zadevo ogleda ker česa takega se ne vidi glih pogosto) in peklenskega glavobola zgolj na levi strani glave in seveda popolnoma zamašene leve nosnice) mi je zdravnik vzel kri (izvid v priponki) s pripisom: CRP 172,07. So mi dali antibiotike na vsakih 6 ur, diagnoza: gnojna angina. In velika začudenost nad odsotnostjo vročine, razen prvega dne (38,2) Zdaj, glede na mojo panično in anksiozno preteklost me je spet pričela kljuvati hipohondrija, zato bom kratek: so ti izvidi “normalni” za gnojno angino v akutni fazi? Jaz sem si diagnosticiral bistveno hujše zadeve (nekaj v stilu da bom umrl v roku enega tedna).
Sicer pa sem zadovoljen, da sem se kar nekaj mesecev držal stran od vašega foruma 🙂
PS. od januarja živim v hudem stresu zaradi štale doma (očetova bolezen) in štale v službi.
Hvala in lp
Paničar

Sem opazil, da vas ni. Dobro za vas, sem si mislil. Če upoštevate, da so izvidi šele tretja stvar v vrsti ugotavljanja bolezni in je klinična slika zelo pomemben del, so izvidi lahko taki pri streptokokni angino.
Lep pozdrav 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mimogrede, bele krvničke so zelo visoke in nikakor ne nizke!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Res je, levkociti so visoki. zdaj vidite koliko sem bil zamadren in zadet…
zdaj po petih dneh antibiotikov (še pet dni antibiotikov imam) je moje grlo ok, včasih imam še vročino max do 37,4C. nimam več gnoja, ki ga pljuvam iz ust in da bi mi tekel iz nosa, grlo skoraj da ne boli več, pa tudi ušesa so konkretno odmašena, toda zdaj se mi je pojavila močna bolečina v glavi, okoli oči in v nosu. Sinusi? (se ne bi čudil potem ko je bil moj nos nepredušno zaprt štiri dni). Konkretno mi pomaga Ibubel (samo za bolečino). naj grem spet k svojemu zdravniku?

Lp Paničar

Ps. zame je ta bolezen travmatična, ker zadnjič sem konkretno zbolel daljnega leta 2008 in sploh nisem vajen vsega tega. Hvala za razumevanje pa lep vikend vam želim

V tem predelu bi lahko boleli sinusi, včasih pomaga že kakšno od zdravil oz pršil za nos, res pa je, da brez pregleda tega ne boste vedeli zagotovo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Da ne odpiram nove teme, nadaljujem kar tukaj.
Odkar sem zbolel za angino (tretji teden februarja), se še vedno potim ponoči (sicer rahlo, intenzivnost je šla dol, zdaj zgolj 2x na teden) in bezgavka na vratu še vedno rahlo boleča, četudi se je skoraj vrnila v “prvotno” stanje. Je to normalno? Naj grem k svojemu zdravniku?

Hvala LP Paničar
ps. vročina in gnoj sta popolnoma izginila že na začetku marca.

Angina februarja je šle skupaj s snegom in dvomim, da ima karkoli opraviti s sedanjimi težavami, potenje ponoči ima mnogo dejavnikov in eden izmed njih sta kovter in velikost spalnice, bezgavke pa ne bi rad ocenjeval po netu, čeprav boleče in take, ki se celo zmanjšujejo, praviloma niso sumljive. V nobenem primeru pa vam po forumu ne bom odsvetoval obiska živega zdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zgolj da vam sporočim, da odkar sem dvignil paroxat na 30mg na dan, ponoči ne švicam več. Očitno je šlo za anksioznost (in sem prebral, da je možno nočno potenje tudi zaradi slednje).
Lp Paničar

Super, glavno, da je minilo 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close