Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca IZVID – Kaj to pomeni?

IZVID – Kaj to pomeni?

Pozdravljeni
dobila sem en izvid po pošti danes, ki sem decembra opravila gastroskopijo. Kaj to pomeni.

Dvanajstnik, dščip 3x
črevesna sluznica duodenalnega tipa, še primerno ohranjene arhitekture.
Blag kronični duodentis
Histološki kriterij za diagnozo celiakije niso izpolnjeni

Klinična diagnoza in namen biopsije
Celiakija ?
Število vsebnikov 1
število tkivnih vzorcev 3
mesto odvzema in opis biopsijskih vzorcev
Dvanajstnik 3x
Način fiksacije 10% puferiran formalin

Mikroskopski opis
Histološke tehnike; Paraplast, HE, ALCIAN PAS

Komentar:
Histološko je celiakija izključena, veljajo dana navodila o zdravljenju, vključno s kasnejšim priporočilom o eradikaciji HP. Kasnejša neinvarzivna kontrola ( kaj pomeni ta beseda? kakšna kontrola je to? in kdaj se naredi) kontrola uspešnosti eradikacijskega zdravljenja. Elektivna kontrola gastroskopije priporočljiva čez 2 leti.

Kaj pomeni vse to? In komentar pravzaprav ne razumem dober. Mi lahko prosim poenostavite, in svetujete kako naprej?

lep pozdrav

S 13C urea dihalnim testom (vsaj) 6 tednov po končanem zdravljenju ugotavljajo uspešnost uničenja želodčne bakterije (izgleda zgolj kot pitje pijače s testnobsnovjo), celiakije pa nimate.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor! vprašala bi še, ali je ta bakterija nevarna? In če slučajno z testom ugotovi, da imam še bakterijo ali potem moram ponovni pregled narediti k zdravniku? Kako se pozdravi? Sicer jemljem zaviralce, in je malo bolje, le to me moti sedaj da kadar pojem, čutim v grlu zelo velik kisline ki se mi dviguje vendar pa na srečo ne bruham več, ampak je moteča le kislina kot da bi ostala v grlu in noče ne gor in ne dol tak občutek mam, včasih me malo zbada na levi strani trebuha to je to vse ostalo je v redu. Ali to povzroča bakterija? Kaj mi svetujete, se zahvaljujem za vse vaše odgovore

lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

S to bakterijo je okužen marsikdo, ale nekaterim povzroča težave. Težave so v smislu tistih, ki jih povzroča želodčna kislina vključno z ulkusi. Če je nevarna pa je odvisno od tega, kaj razumete pod nevarnost.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close