Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pljucnica

pljucnica

Spostovani.

Zacelo se je ze zadnji teden januarja. Zamasen nos in glavobol,ki se je stopnjeval. Ko je bila bolecina v glavi velika sem odsla k dezurnemu zdravniku in dobila diagnozo sinuzitis in antibiotik amoksiklav. Najprej je slo malo na bolje,po 5ih dneh ponovno zamasen nos in glavobol. V ponedeljek (po enem tednu) sem sla k zdravnici, poslala me je v laboratorij in na rtg pljuc. Kri niti ni tako slaba, crp le 3.3 (ce sem prav razumela sestro po telefonu). Rtg je pokazal: “Fc sinusa prosta. Nekoliko zabrisana prepona v levem srednjem delu na PA sliki. Sumljivo za svez inflitrat v podrocju spodnje pingule, saj je bazalno leco na PA sliko videti nezno zasencenje. Ni znakov zastoja v pljucnem zilju.”.
Ker sem o izvidih potem z zdravnico govorila na hitro, mi je dejala le, da gre za pljucnico,zamenjala mi je amoksiklav za summamed in v sredo ponovni odzvem krvi, ter pregled pri zdravnici.

Sicer nekih znakov za pljucnico nimam,nisem pa do sedaj se nikoli imela psotavljene te diagnoze. Pocutim se sicer bolj sibko in brez moci,se vedno me boli glava,vrocina mi zadnje 4 dni naraste le zvecer na 37.4, cez dan je nimam. Ne kasljam, ne hropem. Tudi nos je sedaj po prvem summamedu bolj prehoden.

Sedaj pa.prosim za pomoc:
1. Kakor sem brala po spletu imam verjetno virusno pljucnico?
2. Koliko casa traja okrevanje priblizno?
3. Koliko casa je povprecno biti potrebno v bolniskem stalezu? Jaz sem sedaj drugi teden.
4. Ali je potreben popolen pocitek? Ali lahko npr skuhas kosilo, posesas, pomijes… se igras z otrokom
5. V kakih primerih pride do komplikacij?
6. Kdaj gres lahko ven na zrak..na sprehod….
7. Ce bi imela pljucnega raka, bi se sedaj na rtgju videlo? Ali izvid rtg kaj kaze na to?

8. Kako okrepiti imunski sistem?

Cez 6 tednov moram.ponovno na rentgen. Stara sem 33 let in obcasna kadilka (sedaj 14 dni nic ne kadim) – pokadim nekje 5 cigaret na dan (ne vedno,vcasih nic,vcasih tudi kakega vec). Sem pa redno kadila nekje 12 let,nato 2 leti nisem, sedaj pa vcasih.

Hvala za pomoc. Sreda do pogovora z mojo zdravnico je se dalec.

Lp

Zdravi se dva tedna, utrujenost oz nižja telesna zmogljivost se lahko zavleče še lep čas po koncu zdravljenja, ni vam treba nepremično ležati, pri dejavnosti se orientirajte po počutju, seveda pa niste za fizične napore in tudi po ozdravitvi je treba z njimi pričeti postopno. Napor zunaj ali znotraj za telo ni kaj bistveno različen. Kakšne komplikacije imate v mislih? Imunski sistem krepite z zdravim življenjskim slogom, s kajenjem ste za okužbe dihal bistveno bolj dovzetni. Kar zadeva raka pljuč je odgovor načeloma da, a v medicini ni nič absolutno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor!

V mislih sem imela komplikacije kot npr,da se stanje poslabsa, ali da je npr potrebno v bolnico ali da pride do tezjega dihanja..

Ja saj kaj veliko ne morem,se tudi utrudim takoj. Malo se poigram z malo ali pa skuham kavo in sem ze utrujena. Mi pa vceraj niti zvecer ni narastla temperatura. Dobila sem sicer drisko po sumamedu,ni prehuda,ko kaj pojem gre takoj ven iz mene… danes je zadnji summamed in upam, da se potem umiri in gre na bolje.

Ja,kajenje bom kar opustila, sem se zdajle fino ustrasila

Me pa tole samo se zanima..a senca na pljucih pomeni pljucnico ali kaze kaj drugega? Pljuca sem prvic slikala, pa tudi pljucnice nisem se imela,razen ce sem jo prebolela nevede.

Upam samo, ra bo pocutje boljse cimprej. Imam pa tudi sina kar doma, ne v vrtcu, da mi se on ne prinese dodatnega virusa.

Lp

Se to…ali se virusna pljucnica rada ponovi? Verjetno se je fino ne prehladit nekaj casa?

Hvala se enkrat.

Lp

Gre za okužbo in se seveda sama od sebe kar ne ponovi, seveda pa ni garancije, da ne boste zboleli v življenju nikoli več neodvisno od sedanje pljučnice. RTG izvide pa se interpretira v luči klinične slike in ne vidim razloga da bi dvomili v izvid.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala!

Lep vecer se naprej 🙂

Tudi vam 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close