Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Trebusna slinavka

Trebusna slinavka

Pozdravljeni. Pojavljale so se mi hujše bolečine v žlički po zaužitju hrane. Ponavadi po kisli hrani, tudi po jabolkah ali pa preveč mastni hrani. Če sem se ulegla, je bolečina minila v žlički. Ta bolečina se mi je potem prestavila v spodnji del trebuha in sem jo čutila, kot da je pekoča-predvsem sem imela te težave naslednji dan. Na ultrazvoku trebuha pa so mi našli odebeljen rep trebušne slinavke-homogeno. Žolčevodi, ledvice in ostalo ok. Zdaj seveda čakam na CT trebuha. Ali takšen zadebeljen rep trebušne slinavke vedno pomeni rakavo spremembo? Naj tudi povem, da imam že celo življenje povišan bilirubin. Trenutno je 22,9. Zdravnik mi je še predpisal Nolpazo. Intenzivnih bolečin ni več po zaužitju hrane, me pa še občasno špikne okoli popka.

Malo navajate podatkov o sebi, simptomi pa bolj spominjajo na težave z želodčno kislino. Zgolj podatek o “zadebeljenem repu” ne pomeni nujno kar raka trebušne slinavke, če niste predebela starejša kadilka z nezdravim življenjskim slogom je možnost še manjša.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za tako hiter odgovor. Stara sem 38, ne kadim, ne pijem in sem bolnica z MS, sicer s samo enim zagonom 7 let nazaj, katerega posledic ne čutim. Odvzem vode prejšnji mesec je bil ok, ginekološko tudi ok. Jemljem pa Betaferon že 5 let, na katerega imam še vedno občasno gripi podobne simptome 2-3 ure po doziranju. Zato tudi včasih vzamem Lekadol. Čeprav mi redno kontrolirajo kri (zadnja kontrola v januarju, samo bilirubin povišan na 22,9-tega imam vedno povišanega), se bojim, da je lahko to zdravilo Betaferon škodovalo trebušni slinavki. Imela pa sem starega očeta, ki je umrl v visoki starosti za rakom trebusne slinavke-je pa pil in kadil. Torej je lahko odebelitev repa tr. slinavke lahko teoretično tudi benigna cista ali kaj podobnega? In ne pomeni takoj raka? Zaskrbljena sem, ker ostrih bolečin v žlički zdaj ni več po 1x zjutraj 40mg Nolpazi in tudi ne pekoče bolečine v trebuhu, se mi je pa pojavilo špikanje okoli popka. Za raka trebušne slinavke pa piše, da je to lahko možen simptom. Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Dokumentacija zdravila navaja zgolj zelo redek stranski učinek v obliki vnetja trebušne slinavke, rak se pojavlja večinoma pri starejših od 65 let, simptomi pa so “neznačilni” in prav tako bolečine in prav gotovo nekakšno zbadanje okrog popka ni “tipičen simptom”. Zdi se mi, da se boste mnogo bolje počutili, če se ne pustite obdelovati pri dr. Googlu.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala glede nasveta o googlu, včasih me to res preveč zmeša. Se mi pa je kljub jemanju 40 mg Nolpaze bolečina v žlički in občutek pekočega trebuha vrnila. Bolečina je bila včeraj res neznosna in se vleče še danes. Pojavila se je nekaj ur po kosilu, vendar hrana ni bila ne mastna in ne pekoča. Ta teden imam zdravnika, verjetno mi ne uide gastroskopija. Kakšna 2 tedna je ok, potem pa spet prideta kakšna 2 dneva, ko me zvije. Ne bruham, nimam vročine, samo huda bolečina. Ali lahko gastritis tako hudo boli?

Gastritis lahko zelo močno boli, vseeno mislim, da je ob hudih bolečinah vredno stopiti do zdravnika, po netu res ne boste našli zanesljuvega idgovora in še manj zdravljenna.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close