Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Vnetje očesa

Vnetje očesa

Pozdravljeni,

ali menite, da je potreben obisk zdravnika, če gre z vnetje očesa? In če, najbrž zadošča lepo v četrtek. Sem že kakšnih 3 tedne prehlajena, stalno si s fiziološko raztopino čistim nos, ki je še vedno gnojen. Rahlo me boli levo uho. Sicer imam kronični rinitis in jemljem redno tudi Flixonase. Moje težave z očesom so se začele prejšnji teden, ko so me začele popoldne in zvečer oči peči, nekako kot kadar imamo vročino, vendar je nisem imela, morda tja do 37.2 (tj stopinjo nad običajno). Včeraj pa sem se zjutraj zbudila z zalepljenim levim očesom, z gnojnim? izločkom, ki sem si ga večkrat dnevno izprala. Danes je bilo še slabše, v očesu kot da bi me praskalo, malce otečena in rdeča veka. Se to samo pozdravi, ali bi pa potrebovala kakšne AB kapljice?

Hvala za nasvet.

Bilo bi precej tvegano, da bi si drznil predlagati čakanje s pregledom pri zdravniku, saj na podlagi opisa ni možno zanesljivo ločiti med vnetji veznice in mnogo nevarnejšimi vnetji roženice, zato vam vsekakor predlagam pregled in dobili boste (verjetno) atb kapljice.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close