Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bruhanje, bolecine v zelodcu

Bruhanje, bolecine v zelodcu

Spostovani,
Stara sem 19 let in imam ze eno leto probleme z zelodcem. Po drugi opravljeni gastroskopiji so mi rekli, da imam kronicni gastritis in oslabljeno misico zapiralko. V tem letu sem shujsala 8kg in sicer na 44kg. Bolecine se najveckrat pojavijo zjutraj in so tako mocne, da nemorem jesti. Ce se silim pa hrano izbruham, ker se mi vsebina zelodca nenehno vraca v poziralnik. Tako imam v ustih in grlu zelo neprijeten obcutek. Ce ne jem 5 obrokov na dan se mi pojavijo te tezave, vendar nemorem jesti ce me boli in se mi kislina dviguje. V tem letu sem bila 2x po 1 teden v bolnici, ker sem izbruhala vso hrano, ki sem jo pojedla. Prvic je slo za rotavirus, drugic pa razloga za bruhanje niso odkrili. V sredo zjutraj me je zelodec spet zacel boleti. Nisem mogla jesti do vecera, zvecer pa sem pojedla majhen obrok. To je trajalo do petka, v soboto pa sem zacela se bruhati. Nevem kaj naj naredim. Velikokrat sem bila ze na urgenci in v bolnisnicah, kjer mi niso naredili preiskav. Zelo me je strah saj sem v teh dneh shujsala se za 3kg. Je mozno, da bruham, ker je zelodec prevec prazen? Naj vseeno jem, ceprav hrano izbruham? Prosim pomagajte mi, saj sem ze cisto obupana.
Lp, Klara

Kronični gastritis, refluks… bi lahko pojasnila problem in predvidevam, da imate terapijo. Žal pa nimam vpogleda v izvide že opravljenih preiskav..,
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mineva 7 dan odkar so se mi pojavile mocne bolecine v zelodcu, tako da v celem dnevu pojem en majhen obrok. Ce se s hrano silim pa bruham. Bolecine in refluks sta najbolj mocna zjutraj, in popustita sele popoldne. To se mi dogaja skoraj vsak mesec in sem ze zelo obupana, saj izgubljam kg in imam zato zelo slab imunski sistem, zaradi cesar me viroze in virusi spravijo v bolnico. Ze dolgo nisem imela vec kot 45kg pri visini 161cm. Sedaj pa sem izgubila se 3kg. Sicer jemljem nexium 2x dnevno, vendar opazam, da mi ne pomaga. Vceraj sem bila na urgenci, kjer so mi dali infuzijo in poslali domov. Izvide imam pa drugace vse ok. Tudi nisem na nic alergicna.
Zanima me, kaj naj naredim ko cutim bolecino in refluks? Naj se vseeno silim s hrano, ceprav imam obcutek, da bom bruhala? Ali naj pocakam, da refluks popusti in naj jem takrat? Nevem vec kaj narediti. Zelo me skrbi moja teza, rada bi se zredila vendar se mi te tezave ponavljajo in tako izgubim kg tudi ko se mi koncno uspe malo zrediti.

Hvala za vaso pomoc

nova
Uredništvo priporoča

Za dokončno diagnostiko se boste morali obrniti na osebnega zdravnika in ne na urgentne ambulante. So problem, po katerem sprašujete te kratkotrajne 7 dnevne težave, ali dolgotrajno hujšanje oz ne-pridobivanje na teži? Koliko ste stari?
lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close