Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine v prsnem košu

Bolečine v prsnem košu

Lepo pozdravljeni!

občasno se mi pojavlja bolečina v levem zgornjem delu prsnega koša, ki skoraj vedno nastopi po zaužitju veliko maščob. Govorim predvsem o hladno stiskanem kokosovem olju, ki ga zadnje čase uživam na žlico na tešče z namenom izboljšanja zdravja in ki naj bi bilo zdravo in srcu neškodljivo, čeprav je večinoma nasičena maščoba. Podobna bolečina se mi je pojavljala tudi oktobra lani ko sem užival veliko mlečnih proizvodov. Stvar se pojavi tudi včasih, ko sem bolj razburjen in jezen, ne pa vedno. Je pa topa, tiščoča, lahko se širi v levo roko – predvsem dlan. Bral sem, da lahko veliko maščob pri ljudeh z že obstoječo koronarno boleznijo povzroči obliko angine pektoris. Zdaj pa me zanima če je možno, da gre za to pri meni čeprav sem si sedaj ob bolečini izmeril pritisk in je 112/71, utrip 68. Holesterol pred pol leta 4,1, LDL 2,1, HDL 1,8, trigliceridi 1.9. V preteklosti nisem bil ravno zgled zdravega načina življenja, sedaj se zelo trudim za to. Star sem pa 30 let.

Prosim za mnenje in nasvet, najlepša hvala!

LP

Da bi ena sama žlica kokosovega olja povzročila angino pektoris mi ni poznano, ker je to edina reč, ki vam povzroči težavo pa mislim, da se tej žlici z lahkoto izognete. Skrivnost zdravja je v zdravem življenjskem slogu in žal ne v požirku česarkoli.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

žal ne gre le za eno žlico, gre za 3 velike žlice dnevno pred obroki. Pred tem pa sem užival še druga hladno stiskana olja z istim namenom in količinsko kar nekaj mesecev. Vem, da ni bilo ravno pametno, ampak kar je je. Ne uživam jih več, ampak težave ostajajo. Resno me skrbi, ker se mi ta bolečina ki je topa, tiščoča in se nahaja levo zgoraj v prsnem košu pojavja vedno bolj skupaj z mravljinčenjem dlani in bolečinami v rokah in nogah, ki se lahko selijo po telesu. Najbolj od vsega pa me skrbi prehodna bolečina v okolici žil katerih prekrvitev se močno spreminja – torej žil se praktično ne vidi (čeprav so bile prej konstatno zelo vidne ker sem suhe postave), potem se pa naenkrat pojavijo močne bolečine v okolici žil nakar se napolnijo – kot da bi me nekdo močno držal okoli roke in žile nabreknejo. Ob tem pa vedno močan pritisk za prsnico, zelo neugoden in strašljiv občutek. Drugače sem pozitivno naravnan, optimističen, me pa te težave močno obremenjujejo in me v trenutku ko se pojavijo spravijo povsem na tla, predvsem ker mi občutek pravi da je nekaj resnega. Kaj menite?

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Ne bi bil presenečen, če bi vsaj dobršen del vaših težav povzročala tesnobnost. Če vam to sedanje olje povzroča težave, ga opustite (če ga ne več, težave niso od tega). Opazovanje žil (to je povrhnjih ven) vam ne bo prineslo uporabnih podatkov, za razna tiščanja in podobno pa obiščite zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close