Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Želodčne težave

Želodčne težave

Pozdravljeni gospod doktor,

danes sem hotela iti k osebni zdravnici, vendar je bila odsotna, zato sem se odločila, da vas vprašam za mnenje, ker sem psihično povsem na tleh in bom šla lahko k zdravnici komaj v ponedeljek. Stara sem 24 let in se že zelo dolgo spopadam z depresijo, tesnobo in socialno fobijo. Zdravila se še nisem. Pred približno dvema tednoma me je začel boleti spodnji del trebuha, bolečina je bila bolj blaga, selila se je iz ene strani na drugo in je po nekaj dneh prenehala. V ponedeljek zvečer pa sem začutila nekakšno utripanje v predelu želodca oz. žličke in utrip mi je narasel na 130, zato so me domači odpeljali k dežurnem zdravniku. Pretipala mi je trebuh in mi naredila EKG, ki je bil poleg prehitrega utripanja vredu. Stabilizirala mi je utrip in mi predpisala Nexium in Helex. Odkar sem začela jemati Nexium (vzela sem ga samo dvakrat) v želodcu občasno začutim blago bolečino, zato se sprašujem, če je možno, da mi je zdravilo škodilo namesto pomagalo. Prej sem namreč v predelu žličke čutila samo utripanje oz. trzanje in ne bolečine. Občasna blaga bolečina se pojavi kar tako in nima zveze s prehranjevanjem. Blato imam vredu, tudi slabo mi ni (zaenkrat), sem pa opazila, da se mi malo večkrat spahuje in zgornji del trebuha imam nekoliko napihnjen. Lepo vas prosim, če mi lahko poveste svoje mnenje glede mojih težav, ker sem po naravi nepoboljšljiv pesimist in vedno pomislim samo na najslabše. Pred kratkim sem izvedela, da so znancu diagnosticirali raka na želodcu in zdaj je tudi mene grozno strah, da se bo z mano zgodilo enako. Edino, kar mi malce pomaga je Helex. Ali je možno, da so moje težave res povezane s psiho (kot je rekla že zdravnica) ali menite, da se moram pripraviti na kaj hujšega? Ali bi lahko bile bolečine v spodnjem delu trebuha, ki so že prenehale lahko kako povezane z želodčnimi?
Že vnaprej se vam najlepše zahvaljujem za vaš čas in odgovor,
Hana

Težave v spodnjem delu trebuha, ki so že minile, niso več vredne vznemirjanja. Ostale pa bi res lahko pripisal želodčnim in pa seveda tesnobnosti. Zelo malo verjetno bi bilo, da bi vam nexium povzročal bolečine v želodcu, pa tudi posebne koristi od zgolj dveh tabletk me bi pričakoval, saj je potrebno dolgotrajnejše jemanje. .
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close