Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zelo dovgotrajen kašelj

zelo dovgotrajen kašelj

pozdravljeni, sem stara 14 let in na vas se obračam ker imam problem.
na začetku janurja sem bila prehlajena, vendar se kašelj ni in ni hotel nehati. v 2 mesecih sem bila 3x pri zdravniku, ker sem tako dolgo kašljala, vendar so znova in znova rekli da bo bolje. šla sem na preiskave, če imam astmo, a je nimam (alergična sem samo na pršice). in od takrat kašljam oz. pokašljujem, sicer ne veliko a opazno. nekaj časa nisem temu posvečala veliko časa, ampak ko sem ugotovila da kašljam že pol leta me je zaskrbelo, a nekako se nisem odločila da bi šla k zdravniku. opazila sem tudi pa po mi poka v prsih, najpogosteje po zboru,po petju , med tem sicer ne, ko pa preneham s petjem in malo raztegmen prsni koš in globoko vdihnem mi začne pokati.
zanima me, kakšno je vaše mnenje, in če bi bilo pametno obiskati zdravnika.
hvala za odgovor

pa jemljete kakšna zdravila, sirup ipd. in ob tem pijete dovolj tekočine, najboljše čaj, ki je najboljši za grlo ipd.? ste vmes dobili kak antibiotik in ga niste pojedli do konca,kar je največja napka večine ljudi, potem pa se čudijo? kadite? da kašljate že pol leta in imate tak občutek, vsekakor ni dober znak. nazaj k zdravniku, morda k pulmologu. in pazite, da je v prostou, kjer se največ zadržujete dovolj vlage, zlasti sedaj pozimi. samo lahko postorimo veliko. srečno!

K zdravniku bi bilo smiselno, da najprej ppredelite tale kašelj… Če kašljate neprekinjeno že 11 mesecev zagotovo ni normalno, razjasniti js treba okoliščine, ko se kašelj pojavlja, ali je suh, produktiven (moker). Po prehladih se lahko zavleče tja do dva meseca, povzroča ga lahko refluks, pa zatekanje izcedka nosu nazaj po steni žrela, že omenjena astma in še marsikaj…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

najlepša se zahvaljujem za odgovor

lp

New Report

Close