Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Predoziranje s paracetamolom – NUJNO!

Predoziranje s paracetamolom – NUJNO!

Pozdravljeni!

pišem, ker se resno bojim za svojo sestro. Ravnokar mi je povedala, da je pred 2 dnevoma želela storiti samomor. Vzela je 27 tablet Lekadola (500mg) in 4 sanvale. Zdaj je omotična in se slabo počuti, na srečo je na začetku vsaj nekaj izbruhala ven. Ker sem bral, da lahko zdravniki najbolj pomagajo v prvih 12 urah oz. najkasneje 24 urah, me zanima kaj mi je za narediti? V bolnišnico noče, ker se boji da bi jo dali na psihiatrijo, se pa zavedam da strokovno pomoč definitivno bo potrebovala. Predvsem pa pomoč in uteho najbližjih po travmi ki se nam je zgodila pred nekaj meseci – smrt mame. Stara je 26 let, težka okoli 70kg in drugače zdrava.

Bral sem da naj bi bila smrtna doza paracetamola okoli 20g, lahko že tudi manj. Ona je vzela 27 tablet, nekaj izbruhala, tako da je užila verjetno 10g. Kaj naj storim, da ji vsaj doma olajšam okrevanje če že v bolnišnico noče? Kaj mi svetujete?

Hvala!

Sami po dveh dneh okrog tablet ne morete storiti nič, vsekakor pa potrebuje zdravniško pomoč, zdravnika lahko kontaktirate tudi vi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrav,

sestro smo ponoči peljali na urgenco, kjer so jo poslali na INP in na srečo je ušla le z lažjo okvaro jeter. Ker je zraven tudi pila bi lahko bilo veliko veliko huje, tudi smrt… Na srečo že okreva v bolnišnici in bo najverjetneje ozdravela, tako da bo hvala bogu vse vredu!

Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Mene tudi nekaj zanima. Prijateljica je tudi poskušala narediti samomor na tak način, samo ona je vzela v četrtek 10 tablet, ter včeraj popoldne še 20 tablet in zvečeer še 10.poleg tega je zraven uživala tudi alkohol. Zanima me ali ima to kakšen drugačen vpliv če jih vzameš posamezno kot vse naenkrat.. Zaenkrat se počuti dobro in tudi noče h zdravniku…

Ja, vsekakor je zelo drugače če vzame vse skupaj ali tako, kot je predpisano in jemanje, kot ste ga opisali, lahko resno ogrozi njeno zdravje in to tako zaradi predoziranja, kot zaradi samomorilnosti. Mislim, da nujno potrebuje zdravniško pomoč.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni! Prijateljica je tisti vecer potem dvakrat bruhala potem pa se je pocutila dobro. Pri zdravniku ni bila. Vendar me vseeno skrbi zanjo, saj je preteklo ze en teden in se vedno noce iti h zdravniku. Je se potrebno ali naj jo neham prepricevati?

Po enem tednu okrog paracetamola ni več prav dosti, kar bi se dalo storiti in kar je, je. Da se pa kaj storiti okrog tega, zaradi česar se je sploh najedala paracetamola (in ostalega) in v tem smislu je vsekakor smiselno, da jo prepričate, da poišče pomoč.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close