Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca K-MCV, K-Eritrociti

K-MCV, K-Eritrociti

Pozdravljeni!

Pri pregledu krvi so mi odkrili vrednosti K-MCV 95 in K-Eritrociti 4. Hemoglobina je bilo 127. Krvni izvidi v novembru so kazali K-MCV 90 in E-Eritrociti 4,6, hemoglobina je bilo 137. Ne uživam mleka, jajc in mesa, jemljem pa redno dodatek vitamina B12 in sicer tega, eno tabletko na dan: http://www.iherb.com/Now-Foods-Methyl-B-12-1000-mcg-100-Lozenges/449?gclid=Cj0KEQiAoby1BRDA-fPXtITt3f0BEiQAPCkqQSldqMpQmEZY1YMLECztminQOUE8J92dK4yOxQ5TtLQaAgZ58P8HAQ

Sicer sem stara 26 let, 183cm, 61kg, 21,6% telesne maščobe, holesterol 4,1, sladkor 5,2, pritisk cca. 100/55, nizek pulz, normalen kisik v krvi (pri zdravniškem merjenju).

Ne verjamem, da bi bilo mogoče, da bi imela premalo vitamina B12, ker ga res uživam dnevno. Zanima me, zakaj je po vašem mnenju prišlo do takih sprememb v krvni sliki. Strah me je, da imam krvnega raka, zdravnica pa je rekla, da ne bo ničesar preverjala, ker so vrednosti mejne in se ji to ne zdi potrebno.

Zakaj so vam preiskovali kri?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zaradi mravljinčenj po levi roki in nogi, delno pa tudi po obrazu, ob čemer je zdravnik sumil morebitne težave s hrbtenico ali vnetne procese (npr. revmatske). V tem primeru je iskal povišano sedimentacijo, ki pa je bila normalna. Precej me skrbi.

nova
Uredništvo priporoča

Med izvidi in težavami ne vidim nobene povezave, tudi v samih izvidih ni nič vznemirjanja vrednega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Po nekoliko brskanja po spletu dodajam še, da imam izjemno hitro prebavo, blato pogosto mehko/kašasto in občasne želodčne težave (krči v želodcu, zgaga). Bi morda lahko šlo za slabše absorbiranje B12? Novembra (ko je bil izvid torej normalen, ampak MCV na zgornji, eritrociti pa na spodnji meji), je bilo železa v serumu 14,2, Feritina 16, Folne kisline pa 20,7. Takrat sem si sama (kot veganka pač) dala preverit kri, B12 nisem preverjala, ker sem bila prepričana, da ob dodatku nimam pomanjkanja. Ščitnični in jetrni testi so bili opravljeni poleti, pri gastroenterologu, kjer sem bila ravno zaradi pogostega odvajanja blata ter drisk in so bili v mejah normale.

Zdravja od bolezni ne ločijo neke številke in jim pripisujete prevelik pomen.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

zopet se vam oglašam in prosim ga odgovor. Ti eritrociti in pripadajoč MCV mi niso šli iz glave, zato sem danes samoplačniško ponovno napravila pregled krvi. Izvidi so sledeči:

Eritociti: 4,6 (orient. vrednosti: 4.2 – 6.3)
K-MCV: 92 (orient. vrednosti: 81 – 94)
K-Hemoglobin: 142 (orient. vrednosti 120 – 160)

Ampak(!) … tokrat so povišani monociti. (In panika se nadaljuje … )
Izvidi so v celoti taki:
K-Levkociti 6,69 (orient. vrednosti 4.0 – 10.0)
DKS:
Segmentirani: 52.5 (orient. vrednosti 40 – 70%)
Limfociti: 32.1 (orient. vrednosti 20 – 50%)
Monociti: 12,4 (orient. vrednosti 2.0 – 10.0%)
Eozinofilci: 2,7 (orient. vrednosti 1.0 – 6.0 %)
Bazofilci: 0.3 (orient. vrednosti 0.0 – 1.0%)
Segmentirani: 3.51 (orient. vrednosti 1.6 – 7.0 10´9/L)
Limfociti: 2.15 (orient. vrednosti 0.8 – 5.0 10´9/L )
Monociti: 0,83 (orient. vrednosti 0.1 – 1.0 10´9/L)
Eozinofilci: 0,18 (orient. vrednosti 0.1 – 0.6 10´9/L)
Bazofilci: 0.02 (orient. vrednosti 0.0 – 0.1 10´9/L)

Za orientacijo: pri sebi imam omenjeni izvid iz novembra in takrat so bile vrednosti monocitov sledeče: 5.9 % oz. 0.3110´9/L. (Orientacijske vrednosti v laboratoriju so bile enake, kot zgoraj navedene.)

Trenutno sem nekoliko bolj utrujena, imam mišične bolečine (predvsem v rokah in nogah), vročino imam 37, 2, malce težje diham, imam rahlo zamašen nos (morda tudi od alergije (jemljem Claritine 10mg in Nasonex), hitreje se zadiham. Teh težav sicer nimam (trajajo zadnja dva dni recimo.) Imam policistične jajčnike ter posledične pogostejše krvavitve; trenutno me bolijo dojke (ne boli me v prsih), imam tudi bolečine v maternici/jajčnikih. Še vedno trajajo te kronične težave s prebavo, ki sem jih zgoraj že omenila.

Zdaj me še vedno/spet skrbi, da te spremembe kažejo na levkemijo/začetek levkemije, zlasti zato, ker se mi pojavljajo tudi pogoste modrice, predvsem po nogah (stegna, meča), redko pa tudi posamične na rokah. Teh modric je naenkrat recimo do 10, navadno pa okoli 4-5. Podobne težave (modrice) sem imela že pred cca. dvema letoma in sem bila obravnavana na hematologiji: vse je bilo bp. Po tistem so se modrice v kakšnih obdobjih še vedno pojavljale, ampak nikoli več nisem bila nikjer pregledana.

Zakaj so monociti povišani v %, količinsko (si to prav razlagam?) pa ne? Se pravi: zakaj je 10´9/L normalen (čeprav na zg. meji), % pa nenormalen?

Zelo me skrbi.

Hvala za odgovor,
lp!

Izvidi kar na slepo žal nimajo nikakršne uporabne vrednosti, posebno ne vaši, ki jih lahko smatramo za normalne. Pojma nimam, kaj naj bi v njih kazalo na levkemijo. Celice v krvi so živa reč in niso beton, ki ga postaviš in potem je naslednjih sto let tam. % pomeni kolikšen delež posameznih celic predstavlja navedena, številčna vrednost je seveda lahko vseeno znotraj ref vrednosti. Če imate na torti 3 češnje, 3 breskve in 3 jagode, predstavljajo češnje 33% sadja na torti. Če pojeste dve jagodi in breskev, predstavljajo češnje 50% sadja na torti.
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani
mi lahko kdo razloži izvid krvi in sicer k-erci4,20, hemoglobin 142,k-ht0,411, mcv 97,9,, mch33,8,,mpv 7,3,, monociti 7,5.s železo 12,3..s transferin 2,56,kreatinin 63,gfr 97,kalij 4,5,, natrij 141,5,, kalcij 2,24 ,naj povem da sem brez ene ledvice in pol leta nazaj je bil izvid zelo podoben,imam visok tumorski marker v oktobru je bila vrednost le tega 72,7. sem vodena v lj zaradi tumorskega markerja isto sem vodena v ambulanti ledvic.Naj mi kdo prosim razloži izvid približno enaka vrednost je bila 6 mesecev nazaj .Hvala za odgovor

Kaj konkretno vas zanima?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

test B12 v serumu je pomankljiv, ker meri skupen HC B12 (neaktiven) kot TC B12(aktiven).
Za izkljucitev pomanjkanja B12 je potreben test homocisteina in metilmalonske kisline.

http://b12kobalamin.blogspot.com/p/preiskave.html

Glede na simptome z zamasenim nosom in alergijami bi lahko slo za motnje v procesu metilacije, posledicno pomanjkanje SAM-e, ki je potreben za razgradnjo histamina, kar povzroca nabiranje histamina v telesu.

New Report

Close