Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v prstnem košu – skrb?

Bolečina v prstnem košu – skrb?

Pozdravljeni,

Včeraj dopoldan sem imela kot nekakšen “napad” kašlja, na katerega nisem dala preveč poudarka in katerega je spremljala bolečina v prsih (mogoče zaradi kašlja), ki se je potem umirila.. Zvečer pa me je med tuširanjem zmotila nenadna močna bolečina na prsnem košu, malo nad srcem. Ob tem se je pojavilo tudi težko dihanje, potenje, slabost. Spala nisem nič, saj se je bolečina s premikanjem in vsakim vdihom slabšala, zato sem danes zjutraj odšla na urgenco. Naredili so mi EKG ter zmerili pritisk, kateri ni pokazal nič posebnega. Zdravnica me je vprašala ali sem zadnje čase precej pod obremenitvami in sem ji potrdila, vendar pa je potem omenila možnost tudi strdka in je rekla, da če bi bilo stanje slabše da naj pridem nazaj. Njene besede so me prestrašile, saj sem se začela spraševati zakaj me že danes ni poslala naprej, če je omenjala strdek, zaradi katerega lahko pride tudi do zapletov. Moram povedati to, da sem stara 22 let – ne kadim in pijem, gibam se bolj kot ne malo saj sem precej zasedena in posledično precej v stresu, v obrokih hrane pa je premalo sadja in zelenjave. Ne jemljem nobenih tablet kot so npr. kontracepcijske in drugih. Občasno imam težave tudi z napadi panike ter anksioznostjo (vendar takšne močne bolečine na istem mestu, ki noče izginiti nisem še imela). Bi me morala ta bolečina, ki kar ne izgine skrbeti? Ali naj grem do svoje zdravnice?

Bolečina v prsnem košu ob kašlju ni nič nenavadnega in večinoma ni alarmantna. Ostale težave so najbolj podobne tesnobnosti oz paničnemu napadu. Omenjanje nekakšnih “strdkov” se mi ne zdi konstruktivno, da se ob poslabšanju oglasite nazaj pa je v vseh primerih primerno navodilo. Po netu pa seveda ne bi bilo korektno odsvetovati obisk zdravnika, zato vam odgovora na ta del vprašanja tu ne morem dati.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lp
imam 29 let in me zanima zaradi manjše bolečine v prstnem košu
manjša bolečina ki ni vedno prisotna ampak se pojavi samo ko grem spati včasih me boli tudi kakšne 15-do 30 min ampak toliko da nemorem zaspati
rekreacija je skoraj vsakodnevna sprehodi po gozdu in kolesarjenje ko je lepo vreme
imam tudi 2 službi ali je možno zaradi preutrujenosti dveh služb da se mi je to začelo dogajati
obisk svojega zdravnika bo še ta teden

hvala lepa za vaš odgovor

Zdravo, težko bova ugotovila, kaj vas boli, lahko pa je vse od refluksa, tesnobe, kostno mišične bolečine in še česa. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close