Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Grenak okus v ustih

Grenak okus v ustih

Lepo pozdravljeni!
Pišem vam v imenu moje mame. Stara je 56 let. Že mesec dni ima grenak okus v ustih skozi celi dan.
Naredila je vse laboratorijske teste tudi glede ščitnice in je vse v mejah normale. Zdravnik ji je predpisal Nolpazo, ki je po tednu dni uporabe prekinila, ker ni bilo učinkov.
Kaj predlagate?
Lep kolesarski pozdrav, Nina!

Zdravo Nina. Če ne jemlje nobenih zdravil, ki bi povzročala tak okus v ustih, ima sanirane zobe in nobenega drugega procesa v ustih, potem re refluks ena od najbolj verjetnih možnosti. V tem primeru so ukrepi proti refluksu primerno zdravljenje, tudi z zdravili iz skupine, v kateri je nolpaza. Je pa 1 teden jemanja premalo za ocenjevanje učinka, saj je pogosto potrebno večtedensko zdravljenje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo Sašo!

Glede na to, da imam sama povišano kislino vem, da Nolpaza pomaga že v 2 dneh. Verjetno je potem odvisno od posameznika. Kaj pa refluks žolča? V tem primeru se ne zdravi z Nolpazo ali pač?
Jemlje samo zdravila proti visokemu pritisku, zobe ima sanirane.
Lep kolesarski pozdrav, firbčna Nina:-)

nova
Uredništvo priporoča

Zdravljenje atipičnih simptomov gastroezofagealne refluksne bolezni traja tudi več mesecev in nikakor ne le par dni. Seveda pa po netu vzroka težav pri vaši mami ne morem potrditi po netu in se pogovarjava zgolj o domnevah. Zatekanje žolča v usta se mi ni zdi prav verjeten vzrok.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav!

Zdaj sem še pa jaz na vrsti. Čez teden dni imam operacijo. Za poseg moram imeti laboratorijski izvid KKS.
Kaj ta izvid pomeni, moram bit tešča in kako dolgo čakam na ta izvid. Hvala že naprej za odgovor, pa lep miren večer želim, Nina!

Zdravo Ninca, gre za kompletno krvno sliko (hemogram), za to preiskavo ni treba biti tešč, v našem laboratoriju je izvid v eni uri.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo Sašo!

Naredila sem Hematološke preiskave……Kaj se dogaja z mojimi Levkociti, da jih imam premalo in sicer 3.7…..referenčna vrednost pa je 4.00-10.00…
Malo me skrbi, da me ne bodo sprejeli na operacijo, imam jo namreč jutri.

Hvala, Ninči

Sama številčna vrednost bo premalo za odgovor, nizki so lahko kot posledica (recimo virusne) okužbe, prirojenih stanj, zdravil, vranice in še čudo stvari.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Imam vprašanje glede grenkega okusa v ustih. Imela sem zdravljenje z Efloranom, pred tem težav nisem opazila. Zdravljenje je potekalo 10 dni, 1 tableta na vsakih 8 ur, predpisala mi jih je ginekologinja. V nedeljo popoldne sem pojedla zadnjo tableto. Grenek okus se je po javil po nekaj dnevnem jemanju in je še vedno prisoten, prav tako rahlo rumen jezik, ki ga pred jemanja Eflorana nisem opazila, res pa da toliko nisem bila pozorna na barvo jezika, ampak mislim, da pred tem ni bil rumenkast.
Kako dolgo trajajo ponavadi stranski učinki jemanja antibiotika? Se naj v nasprotnem primeru naročim pri osebnem zdravniku?

Hvala za vaš podgovor.
Lp

Vam kar primenjam moj odgovor z “družinske medicine”, kovinski “grenak” okus v ustih je pogost stranski učinek tega zdravila, rumen jezik ni opisan med stranskimi učinki zdravila, belkast bi bil lahko hipotetično posledica glivične okužbe oz kandidoze jezika. Težave z okusom minejo, ko se zdravilo izloči iz telesa, v nekaj dneh. Lep pozdrav
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close