Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Stopila na zarjavel žebelj

Stopila na zarjavel žebelj

Stopila sem na zarjavel žebelj. Par cm mi je šel v sredino stopala. Krvi skoraj nič. Boli zelo, hodim težko, ker je vse boleče. Ali je to normalno in se bo umirilo. Prvo uro me ni bolelo skoraj nič, sedaj pa kljuva.
Hvala

Take vbodne rane so običajno precej boleče. Fajn je preveriti, če vam še velja zaščita proti tetanusu, če gibljivost in občutenje v stopalu deluje normalno in če se bolečine slabšajo, obiskati zdravnika, da izključi morebitno vnetje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

a sploh kaj pomaga tetanus? moj dedek je bil nazadnje cepljen morda v oš, če je sploh obstajalo to takrat že, glede na to, da je rojen 1939. leta. že celo življenje je kmet, fizični delavec, da se pogosto poškraba oz. poškoduje s kakšnim starim zarjavelim žebljom, žico ipd. si da gor le žganico + hansplast (lahko bi si že izmislili nekaj, kar ddejansko zalepi zadevo, da tudi stoji, ne pa da si 1x opereš roke in je že doli…bv-ni med. marketinški nateg) in to je to. še nikoli nobene okužbe ali bolezni.
torej?

nova
Uredništvo priporoča

Tetanus je okužba in cepljenje dejansko pomaga. Seveda proti tetanusu in ne ostalim okužbam. Tetanus je sicer redek, a obstaja realna možnost, da se ga dobi (in tudi dejansko kdo zboli) in ravno zato, ker je precepljenost pri starejših nižja, je pri niih možnost okužbe večja.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Tudi jaz sem stopila na zarjavel zebelj …. potem dobila antibiotike in tetanus… bi mogla potem se 2 odmerki ampak je zdravnik povedal da ne bo treba. Zdaj po nekaj mesecih se na mestu pika pojavil bel krogec z temnim centrom in je spet ratalo bolece. Ali je kaj nevarno? Kaj narediti?
Najlepsa hvala

Uh če bi si predstavljal, kako to izgleda. Lahko je vnetje, lahko je z žebljem v kožo prišel kak tujek ali umazanija in to telo poskuša izločiti…. Kakorkoli, če narašča bolečina, pokažite zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close