Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Nakupovanje oblačil preko spleta iz ZDA

Nakupovanje oblačil preko spleta iz ZDA

Vem, da vas ima kar nekaj izkušnje s tovrstnim nakupovanjem, prebrala sem tudi nekaj tem, ki sem jih z iskalnikom našla…
Zanima me (tega nisem našla), kolikšna je carina (v %) in od kakšnega zneska naprej? Kupila bi nekaj od adidasa in bi zneslo cca. 100 usd, pa ne vem koliko bi bilo carine… če je preveč, potem rajši kupim sorodni izdelek v evropi…
Hvala za vse koristne informacije in lep dan vsem!
r

Po moje da se ti ne splača. Tudi avionski prevoz iz ZDA je do Slovenije precej zasoljen. Raje kupi pri nas, v Italiji ali Avstriji, saj imajo vse od Adidasa.

Ne nimajo. Kolekcija za ZDA je drugačna kot za Europo. In mene tudi zanima, koliko je carina.

nova
Uredništvo priporoča

Po mojih izkušnjah te izdelek iz ZDA pride prbl. 2x ceno izdelka. Ful je carine in tudi potni stroški so zelo dragi.

Tako da jaz ti ne priporočam.

Joj no kr neki odgovarjate!
Odvisno kaj in kako kupuješ.
Pri VictoriaSecret so stroški cca 10-15€, carina na znesek 265€ pa je bila 25€.
Itak pa ti izpiše za stroške pošiljanja že pri naročilu, kjer imaš izbiro kako naj ti pošljejo: navadno, expres…..
Ugoden nakup!!!!
Za točne info, ko boš vedela znesek pa pokliči na Brnik na Interevropo (vsaj meni oni carinijo) pa ti bodo povedali kolikšna je carina.

Ne odgovarjam kr neki, ampak iz lastnih izkušenj. Za oblačila v vrednosti 50 €, sem plačala 100€. Taka je moja izkušnja.

Katka to ni normalno!
Kdo ti je carinil?? A si vprašala zakaj taki stroški in carina??
Preveri drugič tarifo po kateri ti carinijo.

Elium:

mi lahko poveš – ali za Victoria Sectret’s naročiš kar preko njihove spletne strani? Kajti, zdi se mi, da tam piše, da je možna dostava samo po ZDA?? Kaj Pa Gap – si že kdaj naročila tudi preko njihove spletne strani?

Res me zanima! Sploh za VS.

Hvala.

Če je protivrednost blago+poštnina več kot 22EUR carinijo. Meni so za oblačilo v protivrednosti 23EUR računali 11 ali 13 EUR, se ne spomnim več točno.
Gap spletna stran pa v Slovenijo ne pošilja.

jaz pa nikjer ne najdem koliko je carina iz ZDA do Avstrije, s prjatlco pa hoceva narocit iz trgovine forever21 ki ne posilja v slovenijo ampak bi poslali na posto v Celovec, kamor bi cakajoc paket sli potem iskat z avtom. sam ne veva kolk je ta carina…. kupili bi pa za ene 200$ oblek.. a kdo ve slucajno?

Če ne pošiljajo v Slovenijo si je potrebno najti posrednika. Meni osebno se zdi najboljši Viaddress(http://www.viaddress.com/), ki ti dodeli ameriški naslov in ti potem z njihovega skladišča pošlje na tvoj domač naslov.

Martin40, ali lahko prosim napišeš kaj več o posredniku.

Kako poteka, kako naročiš pri dobavitelju, ki ne pošilja V Slovenijo? Kdaj plačaš za blago dobavitelju in kdaj za posrednika? Ali je varno ali obstaja kakšna opcija, da posrednik zase zadrži blago in ti ga ne pošlje?

Oprosti za vsa ta vprašanja, samo me zanima ta tema in ne vem kako poteka.

Najlepša hvala za odgovore.

mene pa zanima kake konfekcijske številke majo iz victoria’s secret??

Ta link vam lahko pomaga:

http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_in_odgovori/carinski_in_davcni_postopki/carinski_in_davcni_postopki/narocanje_blaga_preko_interneta/narocanje_blaga_preko_interneta/koliksne_so_uvozne_dajatve_pri_nakupu_zenskih_oblacil_preko_interneta_iz_tretjih_drzav_25_3_2013/

New Report

Close