Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

a je bil kdo v Senju

Default avatar

počitnikarca

na dopustu?? Kako je blo? Izkušnje
Default avatar

senj

Precej vetrovno,sam kraj je bolj miren,od celega dopusta,ki smo ga lani preživeli lani tam,mi je bilo najbolj všeč v Lukovem, 20 km oddaljenem kraju.Tam je pa res sanjsko-čisto, toplo morje,miren kraj.
Priporočam ti rajši kak drug kraj,ker ko tam piha,kar je večino časa,močno piha,tako da te mine vse. na dopust smo šli za 8 dni,a smo imeli po 5 dneh dovolj
Default avatar

Jalapena

V Senju je burja doma, tako da tam piha tudi, ko ne piha :D
Default avatar

ssssssssssssssssssss

Fajn piha skozi senjska vrata, ja :)
tudi jaz priporočam premik v drugo smer.
Default avatar

bil velikokrat

Samo burja lahko pokvari. Lahko da bo OK, če pa udari burja imaš tri dni mraza potem pa še ene 3 dni, da se morje segreje na zmerno temp. Enkrat konec julija pa imajo karneval (gužva). Sv Juraj, Lukovo Donja Klada so manjši kraji, kjer bo bolje.
Default avatar

kot so ti že rekli

Piha, morje je, posledično, hladno. Sicer pa tudi sam kraj ni nič posebnega. Tranzitni kraj na bivši jugo magistrali. Meni se ne zdi primeren, vsaj ne prijeten, za dopust.
Default avatar

lepi spomini

Vsi ste pa pozabili povedat,da ima morje v tem delu Kvarnerja povprečno temperaturo morja za 4 stopinje nižjo,kot ostali del Jadrana. Voda je čista ko solza,ampak imaš ob tem delu obale vrulje sladke vode v morju. Vse te vasice zgoraj naštete so zelo lepe in magične,pa tudi precej vetrovne. Če nimate majhnih otrok,se da imet lep dopust. mene kot takratnega najstnika na te kraje vežejo lepi spomini,mi je pa tam zdaj premrzla voda.
Default avatar

bil velikokrat

lepi spomini je napisal/a:
Vsi ste pa pozabili povedat,da ima morje v tem delu Kvarnerja povprečno temperaturo morja za 4 stopinje nižjo,kot ostali del Jadrana. Voda je čista ko solza,ampak imaš ob tem delu obale vrulje sladke vode v morju. Vse te vasice zgoraj naštete so zelo lepe in magične,pa tudi precej vetrovne. Če nimate majhnih otrok,se da imet lep dopust. mene kot takratnega najstnika na te kraje vežejo lepi spomini,mi je pa tam zdaj premrzla voda.
Zadnjih nekaj let to ne drži. Začetek julija je že večina vruj in izvirov suhih. Ostanejo le največji. Lani sem izmeril max T morja 28 C (konec Julija). Ne bi rad delal reklame, vendar je med Sv Juraj in Jablancom ful malih vasic, ki so skrite (gl. cesta se dvigne tako da se moraš spustiti po večinoma ozlkih in strimih cesticah do morja) Blizu in daleč. Fenomenalno.
Default avatar

jon

senj je napisal/a:
Precej vetrovno,sam kraj je bolj miren,od celega dopusta,ki smo ga lani preživeli lani tam,mi je bilo najbolj všeč v Lukovem, 20 km oddaljenem kraju.Tam je pa res sanjsko-čisto, toplo morje,miren kraj.
Priporočam ti rajši kak drug kraj,ker ko tam piha,kar je večino časa,močno piha,tako da te mine vse. na dopust smo šli za 8 dni,a smo imeli po 5 dneh dovolj
Lukovo Otočko, majhna ribiška vasica nasproti Golega, celo nek kamp imajo sicer zelo majhen ampak je pa res mir !

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net