Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

ugljan - izkušnje

Default avatar

ugla

Imamo ugodno ponudbo, da bi odšli na otok Ugljan. Kakšne so vaše izkušnje na tem otoku, se kaj dogaja, se lahko rola, kolesari ... so kakšne prireditve?? je ok za otroke?
Sem bila predlani na Pašmanu, pa me je motilo, ker je bila voda kar precej mrzla - menda so okoli neki tokovi ... Ali je na Ugljanu tudi bolj mrzla voda?
Default avatar

upss

Ugljan je lep zelen otok, kjer je veliko možnosti za rolanje in kolesarjenje. Je pa po zabavi to mrtev otok - nekoliko več je v Kukljici na pa na celini (Zadar). Voda je bila topla. Je pa tako, če piha na eni strani otoka, greš na drugo stran kjer ne piha - tako so nam povedali domačini in resnično drži.

Severni del otoka je precej miren, več je le v Kukljici in nekaj v Preku. Nam je bilo všeč, ker smo hoteli preživeti miren dopust.
Default avatar

Ugljan meni zakon od otoka

Mi smo bili dve leti zaporedoma na Ugljanu (Batalaža). Bilo nam je super (letos gremo v Grčijo, pa ne vem, če mi ne bo žal).
Tako bom rekla: tam, kjer smo bili mi (Batalaža je kak km od mesta Ugljan), je bilo čudovito mirno. Dogaja se nič, celo v Ugljanu je mir, zgolj nekaj lokalov, štacuna in sladoledar. Nam paše ta način, ker imamo male otroke, pa tudi midva z možem ljubiva mir in tišino.
Morje je božansko. Naša plaža je bila perfektna, voda kristalno čista in zelo topla (obe leti, pa smo bili šele konec junija).
Domačini prijazni (nosili so nam fige za otroke in travarico za fotre), cene normalne. Za rolat bi bilo bolj malo, prekolesarit se da pa cel otok po dolgem in počez.
Default avatar

najlepši otok

Ugljan je prekrasen otok - s partnerjem greva čisto vsako poletje tja, popolni odklop, čudovit kamp, letos za dva tedna, komaj čakam!

Lahko se nič ne dogaja (Muline, Ugljan, Čeprljanda...), lahko se dogaja ful (Kukljica), lahko pa vidiš tudi kaj novega (sosednji otok Pašman, na katerega se pride po kopnem oz. preko novega mostu).

Ugljan = ZAKON!
Default avatar

meni tudi zakon otok :)

[quote=""Ugljan meni zakon od otoka""]
Mi smo bili dve leti zaporedoma na Ugljanu (Batalaža). Bilo nam je super (letos gremo v Grčijo, pa ne vem, če mi ne bo žal).
Tako bom rekla: tam, kjer smo bili mi (Batalaža je kak km od mesta Ugljan), je bilo čudovito mirno. Dogaja se nič, celo v Ugljanu je mir, zgolj nekaj lokalov, štacuna in sladoledar. Nam paše ta način, ker imamo male otroke, pa tudi midva z možem ljubiva mir in tišino.
Morje je božansko. Naša plaža je bila perfektna, voda kristalno čista in zelo topla (obe leti, pa smo bili šele konec junija).
Domačini prijazni (nosili so nam fige za otroke in travarico za fotre), cene normalne. Za rolat bi bilo bolj malo, prekolesarit se da pa cel otok po dolgem in počez.[/quote]

Oj, tole je pa super slišat, jaz sem tudi zaljubljena v Ugljan, ko sva bila še sama sva kampirala v Ćeprljandi, zdaj bi pa z dveletnikom v kak apartma, pa me zanima, kakšna je kaj plaža v Batalaži (senca? skale, beton? je kaj kamenčkov, peščene za otroke?) Aha še to, saj Batalaža je zraven Kali? Lahko morda priporočiš apartma, kjer ste bili? Hvaaaaaaaala, tako pogrešam ta otok, da je kar noro :)
Default avatar

NAJLEPŠI OTOK

aja pa še to... brez heca... avgusta je mela voda v zalivčkih na ugljanu 27-28 C!!! čisto toplo, za nekatere pretoplo, zame, ki sem hrbteničar itd. pa je bla temperatura čista rehabilitacija.
Default avatar

ugljan meni ok

mi smo tudi bili na Ugljanu, na severnem delu otoka. Neturistično totalno, kar je nam ok. Zabava? Je ni. En sladoledar v mestecu Ugljan, en štantek z nakitom in to je to. prireditve? Ni.

Morje je čisto in lepo, plaža pa ni ne vem kaj. Čeri. Fino za potapljat. No, pa seveda se kje najde urejen del plaže.

Čez cel otok nekako po sredini teče glavna cesta. Po njej se da kolesarit, je pa kar nekaj klancev. Levo, desno od nje so pravokotne cestice ali potke do obale na eni ali drugi strani otoka. Ja, za kolesarit je ok, pestro. Za rolat pa po tej cesti ravno ni, pločnika ni, prometa je pa kar nekaj.
Default avatar

čeprljanda = zakon!

[quote=""meni tudi zakon otok :)""]
Domačini prijazni (nosili so nam fige za otroke in travarico za fotre), cene normalne. Za rolat bi bilo bolj malo, prekolesarit se da pa cel otok po dolgem in počez.[/quote]

Oj, tole je pa super slišat, jaz sem tudi zaljubljena v Ugljan, ko sva bila še sama sva kampirala v Ćeprljandi, zdaj bi pa z dveletnikom v kak apartma, pa me zanima, kakšna je kaj plaža v Batalaži (senca? skale, beton? je kaj kamenčkov, peščene za otroke?) Aha še to, saj Batalaža je zraven Kali? Lahko morda priporočiš apartma, kjer ste bili? Hvaaaaaaaala, tako pogrešam ta otok, da je kar noro :)[/quote]

hej, pa menda nista hodila k Mariu??? Midva sva vsako leto pri njem! :-))))) drugače pa imaš v čeprljandi tudi kup apartmajev, lepo urejenih, po dostopnih cenah. čeprav midva greva spet pod šotor, hehe
Default avatar

[quote=""čeprljanda = zakon!""]

Oj, tole je pa super slišat, jaz sem tudi zaljubljena v Ugljan, ko sva bila še sama sva kampirala v Ćeprljandi, zdaj bi pa z dveletnikom v kak apartma, pa me zanima, kakšna je kaj plaža v Batalaži (senca? skale, beton? je kaj kamenčkov, peščene za otroke?) Aha še to, saj Batalaža je zraven Kali? Lahko morda priporočiš apartma, kjer ste bili? Hvaaaaaaaala, tako pogrešam ta otok, da je kar noro :)[/quote]

hej, pa menda nista hodila k Mariu??? Midva sva vsako leto pri njem! :-))))) drugače pa imaš v čeprljandi tudi kup apartmajev, lepo urejenih, po dostopnih cenah. čeprav midva greva spet pod šotor, hehe[/quote]

ja itak da k mariu kam pa :)))) to vem, da je kup apartmajev, ne vem pa, kje bi kopala našega dveletnika, plaža v kempu ni ok za te male, pa še hitro je senca popoldan (mi komaj ob štirih vstanemo), na rtičku še manj, so same skale in nič sence, na rtičku nasproti pa super senca, ampak hude skale. Tako da edino če je v sami vasici noter ob mandraču oziroma levo od mandrača kaj za take male, potem bi Ćeprljanda še kako prišla v poštev.

A kdo hodi z majhnimi otroki tja? Vem, da je en apartma tam še posebej popularen tle na mon :) Ampak moram vedet, kje se kopate taki s pleničarji, ki rabijo mal peska, pa velik sence. No, pa za nas, ki ob petih šele na plažo pridemo, je tudi fajn, da je sonce še ob osmih zvečer, to pa mislim da v čeprljandi ni ravno, no razen na rtiču nasproti maria :)
Default avatar

Ugljan meni zakon od otoka

hej, pa menda nista hodila k Mariu??? Midva sva vsako leto pri njem! :-))))) drugače pa imaš v čeprljandi tudi kup apartmajev, lepo urejenih, po dostopnih cenah. čeprav midva greva spet pod šotor, hehe[/quote]

ja itak da k mariu kam pa :)))) to vem, da je kup apartmajev, ne vem pa, kje bi kopala našega dveletnika, plaža v kempu ni ok za te male, pa še hitro je senca popoldan (mi komaj ob štirih vstanemo), na rtičku še manj, so same skale in nič sence, na rtičku nasproti pa super senca, ampak hude skale. Tako da edino če je v sami vasici noter ob mandraču oziroma levo od mandrača kaj za take male, potem bi Ćeprljanda še kako prišla v poštev.

A kdo hodi z majhnimi otroki tja? Vem, da je en apartma tam še posebej popularen tle na mon :) Ampak moram vedet, kje se kopate taki s pleničarji, ki rabijo mal peska, pa velik sence. No, pa za nas, ki ob petih šele na plažo pridemo, je tudi fajn, da je sonce še ob osmih zvečer, to pa mislim da v čeprljandi ni ravno, no razen na rtiču nasproti maria :)[/quote]

Ej, ena Batalaža je mogoče tudi pri Kaliju, ampak mi smo bili v uni Batalaži pri Ugljanu : )
Plaža je tam prav fletna, sicer majhna, ampak luštni kamenčki, pa ravno prav hitro se spusti v kristalno čisto morje. V neposredni bližini plaže je nekaj malega sence (ampak tam res ni gužv od ljudi), eno precej ubogo igrišče za otroke, definitivno je pa mir in spokojnost. Še največji trušč delajo škržati v unih borovcih : )

Sicer se pa tam ne dogaja nič, niti zvečer, je v bližini en hotelčič z vrtom, sicer pa je mestece Ugljan 15 minut stran. Ampak tam se tudi dogaja NIČ : ) Za tiste, ki jim paše tak dopust, ne bi moglo biti boljše!

V Batalaži je ena apartmajska hiša, tle smo jo zelo hvalili lani - apartmaji ENA, ampak ne bi rekla, da imajo še kaj frej. Če pa imajo: priporočam na ful!
Default avatar

A kdo hodi z majhnimi otroki tja? Vem, da je en apartma tam še posebej popularen tle na mon :) Ampak moram vedet, kje se kopate taki s pleničarji, ki rabijo mal peska, pa velik sence. No, pa za nas, ki ob petih šele na plažo pridemo, je tudi fajn, da je sonce še ob osmih zvečer, to pa mislim da v čeprljandi ni ravno, no razen na rtiču nasproti maria :)[/quote]

Ej, ena Batalaža je mogoče tudi pri Kaliju, ampak mi smo bili v uni Batalaži pri Ugljanu : )
Plaža je tam prav fletna, sicer majhna, ampak luštni kamenčki, pa ravno prav hitro se spusti v kristalno čisto morje. V neposredni bližini plaže je nekaj malega sence (ampak tam res ni gužv od ljudi), eno precej ubogo igrišče za otroke, definitivno je pa mir in spokojnost. Še največji trušč delajo škržati v unih borovcih : )

Sicer se pa tam ne dogaja nič, niti zvečer, je v bližini en hotelčič z vrtom, sicer pa je mestece Ugljan 15 minut stran. Ampak tam se tudi dogaja NIČ : ) Za tiste, ki jim paše tak dopust, ne bi moglo biti boljše!

V Batalaži je ena apartmajska hiša, tle smo jo zelo hvalili lani - apartmaji ENA, ampak ne bi rekla, da imajo še kaj frej. Če pa imajo: priporočam na ful![/quote]

A, ta Batalaža, malo naprej je pa Sušica, vem, ja ;) Vem tudi kako je z dogajanjem ja :)))) Nula ;) No, čeprav - ni čist res :) Tri leta nazaj je bil na plaži nasprot hotela Ugljan poleti tak odprt bar, pod bambusovimi strehcami, pa muska in to, prav fajn je blo :)))

Ja, fajn ztgledajo tile apartmaji oziroma če bi vidla samo slikce mi ne bi bili všeč ampak točno vem kje to je tko da :))) zakon :))) bom klicala itak rabimo šele pol enkrat konc avgusta, sept.
Default avatar

*Ena Barbara*

Same Ugljanke :)

Ja, Batalaži sta dve, ena v Kaliju, druga pa na blizu kraja Ugljan.

Zabava? Uf, čisto odvisno. Glede na to, da sem celo poletje dol, vam povem, da jo je veliko. Prav v kraju Ugljan je res bolj mirno, med tem, ko so v Kukljici in pa v Preku ves čas kakšne fešte. Skoraj vsak večer so kakšne klape, ali pa znani dalmatinski pevci. Lani je Vinko Coce prepeval dvakrat, pa Juliano za mlajše, pa klapa Maslina in Entrade sta bila tudi. V Kaliju imaš proti koncu julija Kualske dneve. Se splača doživet. Ribiči vkrcajo ljudi na plivarice in potem se gre en giro do Zadra in naokoli. Na plivaricah je vse zastonj - pečejo se tune in sardele, zvečer pa je dva, če ne celo tri dni zabava. Kuha se brodet, malo se peče, specialiteta so tunine pleskavice - treba je vedet, da je Kali najbolj znana ribiška vas na svetu :)

Če boste kaj hodile mimo, se oglasite na kavo :)
Default avatar

dsimon1

Tok mrzle vode je, v Mulinah ziher, v Preko je toplejša voda. Za ostalo ne vem.
Default avatar

pogosto20

Bili na Ugljanu - najbolj všeč Preko oz plaža. Tudi prav Ugljan ima zalivček pri samostanu, super za otroke sta obe. Kar se tiče zabave - kot je predhodnica rekla - kake klape, nastop, .. ampak nič strašnega. Če hočeš miren dopust brez blaznega dogajanja, pa vendar ne čist dolgočasno - idealno. Kateri kraj sploh greš??
Kali in Kukljica - Kali nič strašnega (vsako leto vsaj 14 dni tam in samo 1x kao zabava :)), Kukljica pa nam nikakor ni bila všeč. Enim je pa blazno - okusi so različni na srečo!
Definitivno pa je Ugljan boljši kot Pašman. Imaš pa za rolanje in sprehode super, vendar pazi, ceste v centre so vse dokaj ozke in strme in za neveščega z rolerji so lahko posledice neprijetne.
Voda pa - men je bila skoraj kot v Tuniziji v teh zalivčkih, torej super!
Default avatar

*Ena Barbara*

dsimon1 je napisal/a:
Tok mrzle vode je, v Mulinah ziher, v Preko je toplejša voda. Za ostalo ne vem.
Ja, to je pa res. Mi se hodimo v Muline "hladit". Tam, od rimske vile naprej, kjer je ena taka urejena plažica z mivko. Tam je pa resnično dostikrat mrzel tok, tak, bohinjski :)
Default avatar

*Ena Barbara*

pogosto20 je napisal/a:
Bili na Ugljanu - najbolj všeč Preko oz plaža. Tudi prav Ugljan ima zalivček pri samostanu, super za otroke sta obe. Kar se tiče zabave - kot je predhodnica rekla - kake klape, nastop, .. ampak nič strašnega. Če hočeš miren dopust brez blaznega dogajanja, pa vendar ne čist dolgočasno - idealno. Kateri kraj sploh greš??
Kali in Kukljica - Kali nič strašnega (vsako leto vsaj 14 dni tam in samo 1x kao zabava :)), Kukljica pa nam nikakor ni bila všeč. Enim je pa blazno - okusi so različni na srečo!
Definitivno pa je Ugljan boljši kot Pašman. Imaš pa za rolanje in sprehode super, vendar pazi, ceste v centre so vse dokaj ozke in strme in za neveščega z rolerji so lahko posledice neprijetne.
Voda pa - men je bila skoraj kot v Tuniziji v teh zalivčkih, torej super!
O, kam pa hodite v Kali? Meni v bistvu ni dolgčas, vsako jutro bicikliram do Preka na kavo in po zelenjavo, potem pa na kopanje na tisto plažo, ki je med Kalijem in med Kukljico. Poznaš? Lani so naredili protipožarno cesto, ki gre čisto ob morju, skoraj do Kukljice. Tam je pa resnično zakon, ni žive duše, samo borovci in morje.
Default avatar

ura898

mi smo tudi zaljubljeni v ugljan :)
lani smo bili v kali ,letos bi šli tudi pa ne najdem apartmaja ...
mogoče katera ve za 6+ oseb ?
Default avatar

pogosto20

Plaže med Kalijem in Kukljico ne poznam - ne vem zakaj, ampak vedno se nam je tam zdelo na tem delu dol videt preveč kamnito. Prepričali se pa nikoli nismo. V Kaliju smo bili v app pri šoli, eni domačini imajo hišo, smo najeli celo - zgoraj dve družini, spodaj mi. Tak da je kar velik prostora, lastniki se niso razburjali ko smo dobili obisk in še dodatne ljudi, tako da nas je bilo dva dneva preko 20 glav. Pa se nismo tiščali, sam za spat nisi smel komplicirat - blazina, ležalka,...
Zalomilo se je edino, ker dogovor cene je bil, akontacija tudi, potem pa kao da so pozabili kako smo se zmenili. Vztrajali in plačali smo dogovorjeno, ampak nas je to odbilo, da ti po toliko letih nekaj mučka. In nismo edini imeli takega primera - jih je imelo več, pa še pri različnih. No, za ta naš app oz hišo vem, da je letos prosta, ampak roko v ogenj ne dam, da si spet nebi kaj privočili čudnega glede financ.
Default avatar

odgovor za "meni tudi zakon otok :) "

Hej, hej,

ni ga čez kamp Marijo, Marijo je zakon! Zjutraj fige, vmes do večera in še čez rakija. Mi smo postali čisto pravi prijatelji, v stiku smo tudi čez leto. Zdaj poznam že skoraj vse ljudi tam poimensko, "novince" pa takoj zaslišimo, kdo je kdo. Ponavadi se čez eno leto itak spet vidimo, ker se vračajo :)))

Glede apartmajev pa tkole: če greš po obalni poti iz Čeprljande proti Ugljanu (asfaltirana pot, ki teče ob rivi), imaš tik ob največjem zavoju eno zelo prijetno plažo, kjer dostikrat vidim malčke, ker je voda tam zelo plitva in seigrajo v tistem zalivčku kot v bazenčku. Ob vsej tisti poti je kup apartmajev, ki tudi v visoki sezoni niso vsi zasedeni, se ti splača preverit.

Ko pa mi rata prevroče, se pa tudi jaz hodim hladit v Muline, ki so zelo blizu. Obvezno se ustavim pri Lenkotu na kavi (na špici) in potem počasi na drugo stran otoka (mimo borovcev in čez), kjer je čudovita mivkasta plaža in morsko dno tudi vso iz finega peska, zelo lep dostop, in, ja, tudi za otroke (jaz otrok nimam, ampak imam tudi rada lep dostop v morje hehe), ogromno res ogromno sence, velikanski dišeči borovci, ni da ni.
Default avatar

*Ena Barbara*

He, he, punce, vidim, da hodimo po istih krajih, istih plažah in da kofetkamo v istih kafanah :)

No, jaz se zdaj odpravljam. Ja, na Ugljan :) Bom zvečer še namesto vas spila eno bevando, pa bo. :)