Forum: Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise? Za več vsebin obiščite portal Travel.Over.Net

Turčija - denar

Nova tema
Default avatar sanja78 29 Jun 2010 11:49

Pozdravljeni,
naslednji teden gremo v Turčijo pa me zanima kako je z denarjem. Ali se splača plačevati z euri ali je bolje menjat denar in kje je najbolje menjat denar hotel, letališče,......

Hvala za kakršno koli informacijo.

Sanja

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Alenka13 29 Jun 2010 13:50

Zdravo!

Mi lani nismo nič menjali v turške lire. V trgovinah so nam za 1 € menjali 2 turški liri, medtem ko je bil uradni tečaj par centov več (ampak ne več kot 10). Itak lir ne smeš nesti preko meje, zato ni dobro delati zalog z njimi, ker jih moraš potem menjati nazaj.

Povsod, so brez problemov vzeli €, edino včasih so drobiž vrnili v lirah, ker centov pač niso imeli (ali pa jih niso hoteli imeti).

Tako da kar brez skrbi - € s seboj, pa še te lahko dvigneš na "bankomatu", ki ni ravno bankomat, ampak menjalnica in to z navadno Maestro bančno kartico.

Upam, da sem pomagala.

Uživajte maksimalno!!!

Alenka

Default avatar steram 29 Jun 2010 14:37

Kar z evri pojdite.Mi smo lani imeli samo evre.

Default avatar sanja78 29 Jun 2010 19:19

Pozdravljeni,

hvala vsem za nasvet in informacijo.

Lep pozdrav

Default avatar letoss 29 Jun 2010 19:47

jaz sem bila v turčiji letos in se niso branili evrov (side). pa tudi cene imajo evropske.

Default avatar steram 30 Jun 2010 09:51

Ja letoss imaš prav,cene imajo kar visoke -evropske tako da je treba barantat in barantat ...Danes letimo za Djerbo in da vidimo kako bo pa tam.

Stran 1 od 1
Na vrh