Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Grčija - kateri otok

Default avatar

nova gospodinja

Tisti ki ste bili na Grških otokih, katerega priporočate za 4 člansko familjijo ( 2 otroka 2 in 4 leta) konec junija in pa še začetek septembra za 7 - 10 dni?

Bili smo že na Krfu, tako da tja n bi šli ponovno.

Hvala in Lp
Default avatar

črna mačka

Kreta !
Default avatar

nova gospodinja

A ni Kreta za maturante?
Default avatar

katerikoli

Katerikoli, glej je to, da boste stanovali blizu morja, da ne bo treba z malimi preveč "potovat" na kopanje.
Default avatar

najenostavneje

Predlagala bi Krk, ni trajekta in neljubega čakanja.
Default avatar

primorka**

otok Kos.
Default avatar

črna mačka

Zakaj bi bila Kreta za maturante. Kreta je velika in razgibana in vsak lahko najde nekaj zase.
Mladi, željni žuriranja so v glavnem mestu oz. bližini, če imate radi bolj mir in če imate otroke, pa svetujem družinski hotel na kakšni mirni lokaciji. Svetujem Malia/Stalis in okolica.
Default avatar

federika

najenostavneje je napisal/a:
Po novem je Krk tudi v Grčiji?

Slišala sem, da je Rodos zelo lep, sicer precej bolj gol kot Krf. Pa Zakintos in Kos.
Default avatar

ma dej

Malia-najbolj razvpito mesto! Domacini se bojijo tja it. Seks sredi ulice, razgrajaci...Crna macka, ti bi tja poslala druzino????
Stalis je zelo turisticno, niti najmanj mirno.
Mirni predeli Krete so na jugu, Kokini Hani, Gouves, Analipsi...
Default avatar

ria33

Otok Lesbos. Idealen za družine, zelo miren, veliko za videt, znani so po tem da tam sploh ne zaklepajo avtov recimo ker je kriminal na nuli. Domačini zeeeeeelo prijazni, plaže super. Bili smo v hotelu Eftalu, mislim da 1 ( sta dva ). Majhen hotel, lepo opremljen, 44 sob, velik in mali bazen, hrana super. Smo rentali avto in prevozili cel otok po dolgem in počez ( je 3 največji v Grčiji ) in imaš res kaj videt. Toplo priporočam.
Default avatar

Malena

Svetujem Lefkas, Vasico Agios Nikitas, Hotel Odyssey. Zadovoljstvo zagotovljeno. Po letu in pol so spomini še vedno živi. Z možem in takrat enoinpolletnikom smo neizmerno uživali. Krasne plaže, prijeten hotel, prijazni ljudje, odlična hrana.
Default avatar

mogočešane

ria33 je napisal/a:
Dejstvo je, da je Lesbos res lep in precej nepokvarjen, ampak jaz ga vsekakor ne bi priporočalo za družino z majhnimi otroki, ker je vožnje, če hočeš kaj videti, res precej. Poleg tega so precej vijugaste ceste (sicer dobre), ampak že nama je bilo malo too much recimo se 2 uri v eno smer vozit do enga placa.
Jaz bi vsekakor priporočala Kos, dovolj velik/majhen, dovolj za videt, krasne peščene plaže (plitve), ravne ceste.
Midva imava sedaj 10mesečnico in že razmišljava za poletje, pa Lesbos odpade, kljub temu, da nama je bil ful všeč.
Default avatar

črna mačka

[quote=""ma dej""]
Malia-najbolj razvpito mesto! Domacini se bojijo tja it. Seks sredi ulice, razgrajaci...Crna macka, ti bi tja poslala druzino????
Stalis je zelo turisticno, niti najmanj mirno.
Mirni predeli Krete so na jugu, Kokini Hani, Gouves, Analipsi...[/quote]

Pol pa ne vem, kdaj pa kje si bila, da je bilo tako razvpito in seks sredi mesta !!!1
Ja, na jugu je veliko bolj mirno, ampak tam turistične agencije nimajo destinacij. Če se prav razumela, pa mislijo it s TA ne v lastni režiji.
Default avatar

ma dej

crna macka
Nisem bila na dopustu, zivela tam dve leti. Tako da precej bolje poznam situacijo, se ti ne zdi? V malio hodijo pretezno mladi anglezi, ki si dajo duska...
Kreta se je prilagodila turizmu, vse je umetno. Seveda turisti tega velikokrat ne vidijo..

Sedaj zivim na Lesbosu, in tudi jaz priporocam druzini za dopust. Veliko tradicionalnosti se je ohranilo, lepa pokrajina, kriminala ni, prijazni ljudje. Najde se ogromno malih pristanisc, zraven taverna, kjer dobis svezo morsko hrano.
Nudijo veliko izletov na bliznje otoke in Turcijo.
Default avatar

Rada imam Grčijo

Kreta je že morda za tako majhne otroke- a kot turistka se v Maliji nisem počutila preveč dobro- veliko je bilo mladih, pijanih angležev, sprehodi v mesto premikanje v gužvi. Plaža je pa bila za takšno starost otrok idealna.
Morda Santorini. Perissa ali Kamari. Je pa res, da tam sence skoraj ni.
LP
Default avatar

mmmmmmmmm

Grčija je moja destinacija, definitivno. Vsakemu ki si želi čutiti Grčijo svetujem kiklade( Santorini, Mikonos, Zakintos). To je prava idilična Grčija z belimi hišicami, pokritimi z modrimi in rdečimi strehami....Rodos je fenomenalen. Na Kosu smo bili lansko leto, podoben je Rodosu. Ampak, če bi jaz odločala, sigurno bi se odločila za Rodos. Na Kreto pa nikoli več.

Kalispera
Default avatar

grkinja

[quote="mmmmmmmmm"]
Grčija je moja destinacija, definitivno. Vsakemu ki si želi čutiti Grčijo svetujem kiklade( Santorini, Mikonos, Zakintos). To je prava idilična Grčija z belimi hišicami, pokritimi z modrimi in rdečimi strehami....Rodos je fenomenalen. Na Kosu smo bili lansko leto, podoben je Rodosu. Ampak, če bi jaz odločala, sigurno bi se odločila za Rodos. Na Kreto pa nikoli več.

Kalispera[/quote

Tudi sama priporočam Kiklade, definitivno. Santorini, zame najlepši otok na svetu. Zelo lepi so tudi Paros, Naxos, Folegandros, Milos, tudi Ios, ... Zakintos ni v Kikladih, sodi še v Jonsko otočje, Mikonos je najdražji v Kikladih in najbolj skomercializiran. Kos in Rodos sodita v Dodekaneze.
Zame prave grške otoke predstavljajo ravno Kikladi. Čudovite bele hiške, vonj po bungavileah, sence je pa res bolj malo.

Kalinychta
Default avatar

grkinja

mmmmmmmmm je napisal/a:
Tudi sama priporočam Kiklade, definitivno. Santorini, zame najlepši otok na svetu. Zelo lepi so tudi Paros, Naxos, Folegandros, Milos, tudi Ios, ... Zakintos ni v Kikladih, sodi še v Jonsko otočje, Mikonos je najdražji v Kikladih in najbolj skomercializiran. Kos in Rodos sodita v Dodekaneze.
Zame prave grške otoke predstavljajo ravno Kikladi. Čudovite bele hiške, vonj po bungavileah, sence je pa res bolj malo.

Kalinychta
Default avatar

mmmmmmmmm

Nisem se dober izrazila...Rodos, Kreta in Kos nista v kikladih...Zakinots res ni, ampak ima vse lastnosti in j čudovit otok. Mikonos je predrag, ampak eden najlepših otokov. Sigurno. Mene nekaj drugega na Mikonosu moti, in to sigurno ni skomercializiranost!!!

Kakorkoli.....Z Grčijo nimaš kaj faliti. Vsak otok ponuja zanimive počitnice!!!
Default avatar

pearl

Jaz grem letos prvič v Grčijo sploh in sva izbrala Lefkas; me je najbolj prepričal, ko sem ogromno prebrala po forumih in lovila druge informacije na netu;
Santorini je dražji in sva ga zato za prvič odpikala 

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net