Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Tujina

Default avatar
Je še kakšen drug forum polet MON-ovega, kjer se oglašajo slovenci, ki živijo v tujini? Resno razmišljamo o selitvi npr. v Anglijo, pa bi želela prebrati čimveč info.

Kje še lahko najdem kaj o tem?
Hvala!
Default avatar
Tudi mene zanima... še posebej v tem času. A se je kdo pred kratkim uspel preseliti v tujino? Govorim o drugem kontinentu, ne EU.

Čisto resno razmišljam o tem in izgleda je napočil čas za ta korak. 1001 skrb in vprašanje, ker bosta tudi otroka šla z mano in partnerjem. Pa še njegovi. Kako je z leti? Vizumi? Je testiranje nujno? Kako poteka selitev osebne prtljage? Na kaj moram biti pozorna pri odjavi stalnega bivališča, davčna, ... ? Za vsako informacijo ali namig, napotitev kje bi lahko vse te informacije dobila, bom zelo hvaležna.
Default avatar
a v GB pa misliš da vam bo boljse? Malo morgen. Nikjer se ne cedita več med in mleko. Svet se že dolgo ne vrti več v pravo smer. Mi smo zamudili ta vlak.
Default avatar
Greš v Avstralijo?
Default avatar
Mislim je napisal/a:
Ti si kot moja nova soseda. En dan zivi sama, pol za en teden pripelje osnovnosolsko deklico s sabo. Pol zivi samo z nekim tipom. Nikoli vsi skupaj. Otrok zivi pri babici vmes.
Enkrat rece da je samska naslednjic da je locena...pa ima otroka, pa nima.🤣😂

Ze te dni sumim, da ni kaksna agentka. Kjer se mora nekje prikazat sama, nekje kot druzina...tipicno za agente...😆
Default avatar
Tuggeranong je napisal/a:
A z Avstralijo imate kakšne izkušnje? Ne, mi gremo v Indonezijo. Oba s partnerjem imava firmi in delava online. Je vseeno kje sva. Saj vem, ves svet je v isti mineštri, a vseeno sva to načrtovala že dolgo, potem je pa prišel marec in vse te komplikacije, a prepričana sem, da bodo morali poiskati rešitev. Ne more to trajati večno. V tem času pa tudi naše življenje ni obstalo, teče dalje. Prav je, da se ne odrečemo sanjam zaradi "situacije".. te so vedno bile in nikoli ne bo idealno.
Default avatar
Šnelca_ je napisal/a:
🥴 oh Šnelca. Bo očitno res držalo kar je Viharni o tebi napisal....

Noben agent nisem, naj te ne muči zaman. Je čas da si.tudi jaz ustvarim kaj lepega, dokler še lahko. Se ti ne zdi? In dam priložnost še komu, dokler me še kdo hoče 😊 Nič mi ne manjka. Bodi brez skrbi.
Default avatar
Zivim v kanadi in se v trenutni situaciji ne bi selila.
V USA, CAD, AU, NZ je corona kriza povzrocila veliko stopnjo nezaposlenosti, nepremicniski trg se je zacel resno majati kar je problem saj velik del njihovih ekonomij sloni na nepremicninah. Veliko ljudi bo izgubilo denar ko prenaphinjene cene padejo. Cene so se bolj prenapihnjene kot v sloveniji saj v Kanadi, Australiji in NZ niso imeli recesije v 2008 in so cene usle v stratosfero.

Kot novoprislek bos imela tezavo z ureditvijo dokumentov saj je veliko javnih servisov zaprtih in delajo le na daljavo. Med tem ko se je povecalo stevilo stanovanj za najem in cene so ze opazno padle bos imela tezavo v ogledu stanovanj saj je v veliko mestih prepoved ogledov v zivo.

Firme ki si se lahko privoscijo novo zapolovanje, zaposljujejo le za delo na daljavo. Taksno delo si lahko najdes tudi iz slovenije ne rabis hoditi sem. Zacetniske sluzbe za novoprisleke ne zaposljujejo, prav nasprotno v vecjih mestih so restavracije, trgovine, frizerski saloni zaprti in odpuscajo.
Sama sem nazadnje sla v pisarno marca. Centri mest tu so sedaj polni narkomanov in brezdomcev, ljudje ne hodijo vec na delo v center.

Ze tako se je tezko preseliti in zaceti v novem okolju ampak v trenutnih razmerah pa se mi zdi to misija nemogoce, se posebej ce se selis z otroki.
Predlagam da pocakas na pomlad ko se bo situacija z virusom umirila, ekonomske posledice bodo bolj jasne in se bos lazje odlocila. Zna biti da bo v evropi/sloveniji zivljenje boljse kot pa tu, jaz se selim nazaj.

Kaj pa je tako motece v sloveniji da te sili v selitev? Problemi ki jih vidim na RTV portalu so povsem isti kot pa problemi ki jih vidim na CBC portalu.
Default avatar
Neja62 je napisal/a:
Hvala za izčrpen odgovor. Tudi mene vse to skrbi, zato sem želela kakšno informacijo iz prve roke v zadnjem času. Saj pravim,.služba ni problem. Bivališče je tudi že urejeno od prej. Sem čakala le še uradno ločitev od bivšega moža. Nič motečega ni, le skupaj bi šla živeti. Do pomladi je dolga..a če ne bo druge..
Default avatar
Mislim je napisal/a:
Nic nisi razumela.😶🤷‍♀️
Bz da karkoli naprej komentiram.

Lp v tujino. Lepo bodi in tam ostani.
Default avatar
..... Centri mest tu so sedaj polni narkomanov in brezdomcev, ljudje ne hodijo vec na delo v center.

Podobno je iz Lj. centra napravil Janković.....

17 Sep 2020 22:20
Neja62 je napisal/a: ↑Hvala za izčrpen odgovor. Tudi mene vse to skrbi, zato sem želela kakšno informacijo iz prve roke v zadnjem času. Saj pravim,.služba ni problem. Bivališče je tudi že urejeno od prej. Sem čakala le še uradno ločitev od bivšega moža. Nič motečega ni, le skupaj bi šla živeti. Do pomladi je dolga..a če ne bo druge..

Sem čakala le še uradno ločitev od bivšega moža.

Tipično neroden stavek. Dokler se nisi ločila, mož še ni mogel biti bivši!

Nima zveze. A zakaj si se ločila? Zdaj moraš pa iti tako daleč....v Indoneziji radi režejo glave katolikom....
Default avatar
Vesel oče je napisal/a:
Ima veze.. Danes je bivši in vedno bo bivši, tudi če bom govorila o zadevah iz preteklosti. Rada postavim ljudi na svoje mesto, tam kamor spadajo.

Ni res, kar govoriš o Indoneziji, kakorkoli kaz nisem religiozna oseba. Imam svojo vero. Že vem jaz zakaj sem se in to je stvar dveh, ni treba da kdorkoli karkoli ve, niti da koga zanima. Vse sem dala od sebe in še več kot je bilo potrebno, a se ni izšlo. Zdaj če lahko fokus preusmerimo nazaj na temo, bi bilo krasno...
Default avatar
Šnelca_ je napisal/a:
Česa nisem razumela? Da sem motena, da si izmišljujem, da vsak dan hočem nekaj drugega, ... a nisi tako napisala? Jaz ravnam impulzivno, po srcu, tako kot čutim da je prav. Ne razmišljam dolgo in kalkuliram. A meni tako ustreza. Je malo turbolentno, ma se tudi umiri pa je lepo.

Zakaj me preganjaš ? "Lepo bodi in tam ostani" ? Je res bilo to potrebno napisat?
Default avatar
Mislim je napisal/a:

Ce sta otroka se majhna in oce ostane tu, zna biti problem selitev v tujino. Ce nista, je to kar pisem brezpredmetno. Pozanimaj se v tej smeri.
Default avatar
Samo za info je napisal/a:
To smo rešili. Hvala za opozorilo.
Default avatar
Mislim je napisal/a:
Tako kot Viharni, razumes kot ti pase.
Ostalo ne bom zgubljala besed. Za tiste ki ste cele dneve tu ni vredno.
Default avatar
Mislim je napisal/a:
Ni kaj😉
Kaj pa Irska? Si kaj razmisljala o tej drzavi. Precej dobrih izkusenj sem brala in slisala od tistih, ki so se preselili tja.
Default avatar
Samo za info je napisal/a:
Ne selimo se "kamorkoli samo proč od tu". Partner ima dol že utečene zadeve, projekt. Jaz grem z njim, da bova skupaj.

Za Irsko pa verjamem, da je čudovita. Sicer so mi jo opisovali le turisti in pohodniki, a vseeno. Same pohvale
Default avatar
slovenčkov v Angliji ne sprejemajo.

s
tujina je napisal/a:
Default avatar
tujina je napisal/a:
Na FB imaš "expat" skupine. V Nemčiji, Franciji in Belgiji so kar aktivni...

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net