Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

otok Lefkas

Default avatar

jaz sem bila

V hotelu Odysse - super. Soba z atrijem, zajtrk razkosen, plaza blizu,sicer na terasi tudi bazen... mi smo najeli avto in se po Lefkasu vozili okrog, po ta lepih plazah na zahodni strani otoka. Res so vse vredne obiska.
V sami vasici Agios Nikitas je kar nekaj trgovinic, ki so dobro zalozene, tako s hrano, pijaco, casopisi kot poletno robo (brisace, kreme, rokavcki, ipd.)
V vasici je tudi nekaj restavracij, meni najboljsa je cisto ob morju, ena ribja, ime sem pozabila... tudi dobra kulinarika, ce ti je vsec grska hrana...
Default avatar

gulmulina

Jaz sem bila a mi lahko napišeš še, kakšna je plaža v vasici in kakšna je pot do tiste druge plaže Pefkoulie, ki naj bi bila oddaljena 15 min hoje Pefkoulina (ne mislim Milos)? A se da do tja z vozičkom?
Hvala, lp gulmulina
Default avatar

jaz sem bila

V vasici agios nikitas je plaza pescena, je izredno cista voda, ce le ne pha veter in prinese travo izza ovinka. Drugace je ful lepa Milos, to je cez hrib ali s taxi-boat (vozi, ko ne piha in ni valov)...
Pefkoulia je pa enih 10 minut iz vasice nazaj proti glavnemu mestu, je kar lepa plaza, ampak ob vetru so tudi tukaj valovi... jaz sem sla do tja samo an sprehod, ampak mislim, da bi slo tudi z vozickom... ta plaza je drugace bolj ob cesti in ponvadi kar polna, ker je najblizja lepa pescena plaza glavnemu mestu... ce ne piha, zna biti kar v redu...
ampak na Lefkasu se zelo splaca najeti avto in se odpeljati na jugo zahodni del otoka, kjer sta rajski plazi Porto Katsiki in Egremni... zelo lustna plaza je tudi par kilometrov iz vasice Agios Nikitas, samo cuden dostop ima (tudi z avtom), ni veliko ljudi, je pa kristalno cista voda in bel pesek, to je plaza Kalamitsi. Ma saj na zahodni obali so vse lepe... jaz letos razmisljam, da bi sla se enkrat na Lefkas, mi je res lep otok, v enem dnevu ga prevozis po dolgem in pocez :)
Default avatar

gulmulina

Hvala, grem namrec prvic takole z tamauckom na dopust. Bo star tocno eno leto. Prej sem tudi jaz vedno rentala avto ali skuter, verjetno bomo pa tudi zdaj za kaksen dan, da vidimo se kaksne plaze. Upam, da ne bo pihalo.
Default avatar

kara

Porto Katsiki je res lepa plaža, a malo bolj obljudena. Bolj samotna in sanjska je Kathisma - nore fotke, kot bi bil kje na tistih magičnih plažah na Tajskem. Do te plaže se npr. lepo da priti s skuterjem.
Default avatar

mama2831

[quote andreste]kakšne so kaj cene hotelov in ali se da dobiti prnočišče brez prdhodne rezervacije[/quote]

Lefkas je čisto izvedljiv v lastni režiji, saj greš lahko s trajektom iz Benetk do Igoumenitse (eno "postajo" pred Krfom), od tam s taksijem ali avtobusom na otok. Ker je na njem veliko malih in velikih hotelov ter zasebnih sob, po mojem brez težav dobiš prenočišče.
Default avatar

giovanni

v mesecu juniju 2008 sem letoval v hotelu Alexandros. stanje za -1. ne priporočam ga nobenemu. Vsi ki smo tam letovali preko kompasa smo podali pritožbe. destinacija je bila sicer v programu prvič. Kot sam otok in ostale destinacije je čudovit in ga priporočam vsem tako v lastni režiji kot preko agencij, vendar ne s kompasom in ne v hotel Aleksandros.Letos grem na isti otok v lastni režiji z osebnim avtom, kar ni velik strošek, s trajektom iz Benetk do Lefkade, nato pa na zahodno obalo v avtokamp ali privat prenočišča, ki so v primerjavi z agencijami veliko cenejša. Grem za 14 ali celo 21 dni in po mojih izračunih porabim toliko, kot da bi letoval preko agencije s polpenzijonom 7 dni. lp. če vas še kaj zanima vprašajte, ker otok poznam.
Default avatar

jINX

Bila lani na Lefkasu, agencija, letalo, Agios Nikitas. 14 dni, pol penzion, 2 osebi za 1.200€.

Koliko si pa ti naračunal za tvojo varianto? Ker meni se zdi trajekt precej drag. Ali?
Default avatar

awa

S fantom načrtujeva poletne počitnice v lastni režiji z avtom.Lani sva sla tako na Korziko in je blo res super...letos pa iščeva možnosti za kakšno drugo destinacijo:)Midva bi šla za 1 teden na Lefkas nato pa še na Kefalonijo. Vem, da je veliko lepši zahodni del Lefkasa pa me zanima če ma kdo izkušnje na tem delu s campi in pa predvsem cenami campov (npr. 2osebi + avto)ali pa apartmaji in cenami!?
Default avatar

intes

Še mene zanima kako s trajektom v Grčijo in kako je tam s kampi?

Zanima me tudi Korzika. Mogoče kakšen predlog za kamp ob morju. Imamo radi živahne kraje in po možnosti animacije.

Vesela vsakega nasveta.
Default avatar

soraia

Zanima me še kakšno mnenje o hotelu odissey, pa kakšne so kaj cene v tevernah v Agios nikitas, pa kako je s ponudbo,...
Default avatar

awa

Če te zanima za Korziko imam kar nekaj campov, ki ti bi jih lahko predlagala..ker sva se midva skoraj vsak dan selila, saj sva v 10ih dneh obkrožila cel otok. Je pa res da nisva bila skoraj nikjer cisto ob morju, mogoče 1x..sva pa zbirala predvsem cenejše campe ker se cene lahko kar precej razlikujejo. Na splošno pa je Korzika poceni za campirat(no vsaj meni se je zdelo glede na Hrvaško), če se prej mal pozanimaš kje je ceneje. npr. za 1dan bivanja za 2osebi + avto z vsemi taxami je od 16-20 € na dan. Če pa si želite živahnih krajov,po tem kar sem js doživela Korzika ni glih pravi naslov. Mogoče je potem še najbolj za vas zanimiv Bonifacio...ampak plaže so pa res izjemne.
Default avatar

komičakam

V Agios Nikitas sem bila lani junija. Sicer sem bila v sosednjem hotelu Kalypsso, cca 10 metrov od Odisseya. Vasica Ag. Nikitas je super, v štacunah dobiš vse, od hrane, pijače, sladkarij, kozmetike, zadeve za na plažo, kot so brisače, ležalke, zložjivi stoli in ležalniki, senčniki....Meni se ni zdelo tako zelo drago, mogoče cca 10% dražje kot v SLO, ampak sej ne greš v mega shopping :))
Sem prebrskala cel otok, ampak sem se odločila, da grem letos junija spet v Ag. Nikotas. Tudi jaz grem letos v Odisseya, je fajn hotel, pa bazen ima, če je komu to pomembno. Jaz imam raje bolj skromne in manjše objekte za nastanitev, kjer dobiš več domačnosti in pristnosti.
Default avatar

Lefkass

Čau!

'Komičakam'...

zanima me predvsem temperatura vode v junijskem obdobju in cena rent a car-ja?

Hvala ti!
Default avatar

Miha11

Poglej samo na kateri strani je hotel (veter).

LP
Default avatar

awa

Zanima me se to ali je res, da so na zahodu otoka kjer so plaze lepse, z avtom kar tezko dostopne (luknje v cesti in neprimerna cesta za avto)?
Default avatar

jINX

Ni panike. Ceste so čito o.k.! Prej kakšen problemček s parkiranjem...
Default avatar

Ajda70.

Ceste so čisto ok. Brez problema prideš do vseh najlepših plaž. Mi smo bili sicer septembra,ko ni več kakšne hude gužve, v glavni sezoni je pa verjetno res kriza s parkiranjem. Se je pa vredno pomatrat :))
Default avatar

awa

aha no super! Greva prvi teden julija upam, da takrat se ne bo take guzve:)

Ajda70?ste avto rentali ali ste bili s svojim?
Hvala
Default avatar

Ajda70.

Avto smo rezervirali preko neta in nas je čakal na letališču.Ob povratku smo ga tam tudi pustili. Pri Kompasu smo vzeli samo letalske karte, ostalo smo urejali sami. Apartma smo iskali na licu mesta, ker smo želeli bivati v Vasilikiju, ki ga naše agencije ne tržijo, pa tudi cenovno je bistvena razlika.