Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

kampiranje v južni Franciji

Default avatar

Karmen M*::trv

Imate kaj izkušenj, priporočate kakšen kamp, prijazen družinam?
Default avatar

stane::trv

Napiši malo bolj podrobno kje, oz. kaj imaš v načrtu? LP
Default avatar

Enzyme_X::trv

Sicer je že 4 leta tega, da sem se potikal po tistem koncu, tako da se je vmes verjetno že dosti spremenilo. Bili smo predvsem v delu od meje z Italijo do Marseilla. Kempi so na tem koncu bolj problematični, saj je ves priobalni del zaseden s hoteli, kempi so pa bolj v notranjosti. To nam je sicer povedal lastnik enga kempa blizu Nice, v kraju Cros De Cagnes (neki tazga). Kamp Panoramer. Bil je na vrhu enega hriba (mi pa InterRail varianta -> velki ruzaki), sicer lepo urejen, a drag; morje pa tudi daleč.
Mogoče ve kdo drug za kir boljši kemp.
LP
Default avatar

aja::trv

Ravno se ukvarjam s prenočišči, ker se s fantom odpravljava v isto smer. Po zbranih informacijah in brskanju po netu (na tem forumu->funkcija išči) in zemljevidu sem ugotovila, da je možnosti ogromno. Kar se tiče kampov samih, jih je kar dovolj, baje pa so cenovno primerljivi z našimi oz. hrvaškimi, vendar da so precej bolj urejeni/čisti in da se ful splača. Drugače pa obstaja tudi varianta cenejših tranzitnih hotelov Formula 1 (http strani ne vem na pamet), ki so tudi posejani po pokrajini J Francije. Kar sm si ogledala na netu, se cene gibljejo od 24-30€ na noč, plača se na sobo in ni važno, a je soba 1-, 2- ali 3-posteljna (vsaj tko sem razumela), tako da zgleda kar solidno. Če rabiš bolj konkretne informacije, ti pa lahko odgovorim pol, ko prideva domov :)
Default avatar

Hm, kaj konkretno? Naš pogoj je le ta, da je kamp primeren za družino z malimi otroci. Kje ni pomembno, ni nujno da je tik ob plaži, boljši kempi imajo tudi bazene in razne atrakcije za otroke.

Južne Francije ne poznam še nič :)

Vem, da je ob južni Franciji težko najti čisto morje, vsaj kje v okolici Marseilla :)

Zanimajo me vaše konkretne izkušnje.
Default avatar

kaj0lina::trv

Pred 4-imi leti smo na poti v Španijo kampirali tik pred Saint Tropezom - kamp je bil kar soliden, ob plaži, cene pa ne pretirane. Ampak njihovo morje (tudi v Nici) pa naj bo raje tam, kjer je. Tako nagravžno obalo in morje boš težko še kje našla. Pred kakimi 8 leti sva z možem kampirala praktično po celi Franciji, kampi so nekje bolj, nekje manj urejeni, greš pač po sistemu - kjer ti ustreza, ostaneš dlje, kjer ti ne ustreza, pa greš naprej.
Default avatar

Hvala za vašo izkušnjo.
Default avatar

Aja, hvala tudi tebi. Letos bomo kampirali, ker nam je všeč dopust pod borovci :)
Res je, cene so primerljive s Hrvaškimi, ponudba bistveno bogatejša. le morje je bolj umazano :(
Default avatar

stane::trv

Ob obali je težko najti dober kamp za solidno ceno. V sezoni so večinoma polni zato rezervacija ni odveč. So pa solidni kampi tudi v notranjosti (Provansa). Moje mnenje je, da se zaradi morja v južno Francijo ne splača, sploh v sezoni, splača pa se zaradi vsega drugega. Če nimate radi gneče potujte prej ali pozneje, če ljubite gnečo pa kar v sezoni. Vsekakor pa se Francijo splača pogledat.Lepo potujte.
Default avatar

NovaTanja::trv

Karmen!
Obalo se sicer splaca videti, mi smo kampirali nekje pri Nici, kamping Belvedere - fenomenalen. Vedno smo se tja vrnili. Ampak vedno na blef in ni nujno, da dobis prostor, ker je blazna guzva. Ob obali nekje do Narbonne res ni za plavat, umazano, guzva. Meni je bilo brez veze. Samo za videt je fajn.

Predlagam ti, da se odpravite iz obale (Nica) čez gore v Provanso in se potikate zadaj... Ze v gorah so razni penzioni, campingi, veliko raznih gradov, utrdb... neverjetno.

Moja velika zelja je, da se tja se vrnem, ker sem bila ze na poti, pa dozivela prometno nesreco in nisem uspela videt vsega. Imam pa eno super knjigico ki ti jo lahko posodim za pregledat. Provence and the Cote d'Azur. Tako lahko dobis kako idejico:)))

Tanja
Default avatar

aja::trv

A je pol morje res tako umazano, da se ne splača kopat? nekaj časa nazaj sem bila nižje dol od Marseilla, v Setu, pa je morje zgledalo čist ok (je blo pa že hladno).
Default avatar

barbara::trv

Karmen ... vidim da se še niste čisto odločili kam bi šli kampirat ... malo preštudirajte varjanto Korzika ... tam je morje zelo čisto ... plaže noro lepe .. mivka in zalivčki ... ni daleč imaš pa cel kup stvari za počet ... super lep otok z naravnimi in zgodovinskimi zadevami ... samo predlog :)

edino kar bi te lahko odvrnilo je to ... da je zelo malo kempov ob lepih plažah :)

B.
Default avatar

matjazek::trv

Tudi sam sem se pravkar vrnil iz desetdnevnega potepanja po Korziki.
Prevozila sva skoraj 2800 km (tja in nazaj, pa počez in po dolgem).

Za podrobnejši opis potovanja in še tople fotografije pa kliknite http://www.celje.tk/viewtopic.php?t=53

Mogoče ti bo kaj koristilo.

LP, Matjaz

PS. Ce komu link ne dela direktno, lahko najde opis potovanja pod: Pretekle aktivnosti/Korzika z motorjem.
Default avatar

majav::trv

Če morje ni nujen pogoj, potem bi jaz priporočala malo višje v notranjosti Verdon. Tam je par campov, pred štirimi leti sva bila v enem družinskem, iz campa se pride do reke, ki je bila čista in topla kot morje (mi je ostala v prijaznem spominu, ker sem bolj zmrzljive sorte kar se vode tiče). Midva sva se takrat potikala po Provansi in sva bila navdušena. En dan sva se peljala do morja, pa nama je bilo žal zapravljenega dne - gužva in umazanija in take cene, da te sezuje.
Default avatar

Matjažek, na tvojem linku hočejo imeti prijavo :)
Korzika je tudi zanimiva varianta. Koliko pa kaj stane trajekt?
Default avatar

Res je, nismo se še odločili. Danes gremo šele kupovat šotor :)

Korzika mi je všeč, morje sicer rni pogoj, lahko tudi Provansa in notranjost. V bistvu smo v moji družiuni taki turisti, da nam je dolgčas, če smo več kot tri dni na eni in isti plaži in potem raje raziskujemo okolico.

Včasih so obstajali neki Family Euro Campi, ampak žal povezave ne najdem več.
Default avatar

matjazek::trv

Ja, sem jih spomnil, pa so ukinili prijavo...

...razen, če hočeš kaj napisat.

LP, Matjaz
Default avatar

barbara::trv

za kakšen šotor ste se odločili? .. tudi nas to čaka naslednje leto :)

Korzika pa je ... kako naj rečem ... na majhnem prostoru vse kar ti srce poželi :) .. čudovita gorata notranjost s srednjeveškimi vasicami in mesti, rečnimi dolinami ... idealna za raziskovanje .. čudovite plaže ... in fino je po moje predvsem to ... da v enem dnevu greš na rajsko peščeno plažo ... se pokopaš in nauživaš ... in se popoldan zapelješ v kakšno gorsko vasico in tam uživaš ... vse je precej blizu ... kljub majhnosti se ni za bati da bi vam bilo dolgčas :)
za (počasni) ogled večine otoka rabiš največ zamenjati 3 kampe ... in 14 dni.

cena trajekta je pa odvisna od datumov ... recimo če ste fleksibilni in greste sredi tedna in se sredi tedna tudi vračate je precej ceneje kot če želite trejekt čez vikend ... povprašaj na AMZS za Jackpot varjanto ... so pa tudi na netu ... Corsica ferries al nekaj takega ... pa še ena italjanska zadeva ... hmmm Moby ferries mislim da so ... res se ne spomnim več.

kakorkoli se boste odločili uživajte!!

Francije pa drugače ne poznam :) bo treba kdaj tudi tja :)

B.
Default avatar

Najlepša hvala za info o Korziki. Kakšne pa so kaj sezonske cene?

Odločili smo se, da kupimo šotor Outdoor Expert Atlantida, za pet oseb.
Info tukaj:
Default avatar

našletošnjiizbor

Letos smo se odločili, da letni dopust preživimo v južni Franciji. Kakšne bolj sveže informacije, ideje, nasveti? Hvala.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net