Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

turčija-prosim-za-info

Default avatar

romi::trv

Živjo,
s prijateljico se odpravljava v Turčijo za približno dva tedna,ni ravno veliko,ampak več ne gre,prosim za koristne nasvete.Nameravava kar dosti potovati in videti - od istanbula do notranjosti turčije,morda kakšna dva tri dni sprostitve ob plaži...tudi mogoče do črnega morja.torej,poti še nimava začrtane,kaj je takšnega,kar ne smeva zamuditi in spustiti...?
zanima me tudi,če bi kdo prodal LP za Turčijo.in pa,koliko denarja približno rabiva za 14 dni (brez letalske)?
glede na to,da greva 2 punci,se morava najbrž kar paziti vsiljivcev,a ne?

HVALA!Romi.
Default avatar

Rio::trv

Oj!

A zdej pa že Turčija? Kaj pa Portugalska, Avstralija, Peru...??? Tud jest startam v tisto smer 9. avgusta pa do konc mesca, preko Albanije, Grčije ->Turčija, potem pa v Kapadokijo in nazaj preko Ankare in Istanbula v Bolgarijo. Vedve pa imata plan it v kontra smeri, a ne? Kdaj pa sploh? Kaj prida uporabnih info pa za enkrat tud jest se nimam.

cau drago (kolega od Iskre)
Default avatar

Nina::trv

Tudi jaz sem s kolegico potovala po Turčiji, od Istanbula, v notranjost, nekja časa po Kapadokiji, potem pa še do Nemrut Dagija....
Bilo je fajn, zanimivo; nisva se pač preveč razkazovale z majčkami brez rokavov ali s kakšnimi kratkimi kiklcami, pa je bilo vse v redu...
Drugače so turki ful prijazni ljudje, hrana je odlična (razen jagnjetine, ki ima zame prevec močan okus), pa tudi cene so ok....

Istabul je mesto, ki nikoli ne spi; tam sva bili kar 14 dni, tako da si za to mesto vzemi malo več časa; pa malo preštudiraj zgodovino mesta, da boš vedela zakaj gre ko se boš sšrehajala med zgodovinskimi stavbami....
lp, Nina
Default avatar

luna1::trv

cao, lan sem bla v Turciji 3 tedne, po zahodni in srednji, blo je noro,
Za istanbul mas dost 4 dni, rajs pejt okol.
Nujno pejt v kapadokijo, to je noro kar bos tm vidu.
Pa v Olimposu so ful hude hiške na drevesih, pa ful ni drago, pejt tud v Fetihye-Ferrah hostel, ful priporocam.
Ce bos sou v Ephesus, pejt v Attilas Getaway hotel oz. ni glih hotel, je pa raj sredi ničesar.
V glavnem Turčija je zakon, jst bi šla ful letos na Vzhod sam niso glih kul razmere tm, skoz so ene frke.
LP
Default avatar

Aja ups sori, nismdobr prebrala pa nism vedla da sta punci.
V glavnem Turki so tok prjazni, da je ze kr sumljivo, ampak ni nc bed, vse je ful dobr.
Mau morta mogoce pazit k sta glih dve punci.
Jst sm zapravla 150 tisoc s karto vred k je bla 50000, tko da 100 jurjev za tri tedne pa ful sm vidla.
Bla sm avgusta.

Jst sm si pogledala Istanbul, Kapadokijo, aja pa Pamukkale to morta vidt, sam pejta sam za en dan k kej vec tm nimas za pocet, pa ne it prek kaksne agencije, vse si sami zrihtajata k je ful cenej.
Sam avtobusne karte en dan prej rezervirita k je guzva.
Avtobusi so tok hudi, strezejo te s kavicami in sokci in piškoti.

No ja pa Fetihye, tuki morta in na izlet tja neki tazga je St.Georgus, ne vem tocno, ful je lepo, po eni reki hods, pa plaza Olu Deniz.

Midva nisva sla v Kas amapk je ful dobra plaza tm.
Ce te se kej zanima kr vprasi.
LP
Default avatar

romi::trv

Lunca,
ful hvala za info!
Midve si šele sedaj rihtava letalske karte..mislim,da bova prileteli na jug Turčije,npr. v Antalyo,potem pa v notranjost.ne znam si glih predstavljati razdalj med vsemi temi mesti ki jih priporočate - ali je preveč,če hočva vidit od teh plaž (kje sploh je Fetihye?) do Olymposa (kje je to?),Perge,Pamukkale,ali si bila v Buterfly (to je blizu Fetihye), otok Kekova?
zdi se mi da so vsa ta mesta bolj proti jugu,tako da nama bo najbrž zmanjkalo časa za Istanbul (koliko je od Antalye do istanbula?).
Zanimajo me približno temperature,denar - ali naj grem dol z evri in tam zamenjam?
koliko so kaj nevarini tatovi?
aha-kako je s taksisti?jim je za zaupati?ali je bolš potovati z avtobusi itd...?
a si imela s seboj lonely planet?bi ga mogoče prodala?
Napiš mi še kaj koristnega če se spomniš.
Ful ti hvala Lunca!Uživaj tudi ti!
čau,Romana.
Default avatar

Cao,
če mene vprašaš se ti bolj splača letet v Istanbul ker se itak lahko prpelješ povsod z avtobusi.
Razdalje so kr dolge, ampak so avtobusi tok udobni da ni panike.
Potujta ponoč ker pršparata za nočitev pa še ni tok vroče.
Sam k bosta pršle v kak kraj en dan pred odhodom rezervirajta karto za avtobus.
Fethiye in Olimpos sta čist na jugu, priporočam ti pot:
Istanbul-Pamukkale-Kapadokija-Olympos-Fethiye-Efes-Pergamum-Istanbul.
Buterfly Valley je ful lepa, greš na izlet z ladjico iz Fethiye, je ful luštno.
V Pamukkalah bodta en dan ker ni nc druzga za počet kokr si pogledat glavno znamenitost, V kapadokiji priporočam hostel Flinstone pa ne vem točno kako se napiše-Pigeun Valley,čist hudo.
Olympos je vseen kje spita k je povsod dobr, Fethiye-Ferrah hostel-nujno, tok so prjazni, pa k bosta v Fethiyah pejta na plažo Olu-Deniz , 20 min z busom iz Fethiye.
K sva šla v Efesus sva spala mal vn v noro hudem hostlu sredi ničear Attila's getaway, kje točno je vprašita v Olymposu majo prospekte.
Od kle mata ful bliz Efesus.
Jst sm bla avgusta in je blo ful vroče sam se da dihat, ker je drgačna vlažnost k pr nm.
Ni drago, jst sm bla edin mal razočarana nad hrano, k majo tok mejhne porcije da se nikakor ne naješ, če pa se te pa kr stane.
S sabo vzam evre, sam plačuj s Turškimi lirami, ker to drgač mau več vzamejo.
Povsod jih lahko zamenjaš.
Tatovi so tko kt povsod, sam nč groznga če paziš na svoje stvari.Mej dnar pa dokumente kr v kakšni torbici pa pod majco al pa na prsih, ne met nahrbtnik k ti komot uzad kej spizdijo.
Vozta se s avtobusi, taksiji so dragi, majo ful pocen mini dolmuše k te povsod prpeljejo.
Midva s fantom sva se edin mau zajebala ker nisva mela LP s sabo ampak en beden vodič, tko da nujno mejta LP.Jst si ga bom letos kr kupla k greva na Vzhod.
Jst sm bla nad Turčijo tok navdušena da morm it spet:)
Upam da sm ti dost pomagala, pa ful se mejta fajn.
LP
Default avatar

evica::trv

cao!
jz sm bla lani en mesec v Turciji s tremi neznanimi ljudmi, ki smo se spoznali prav na tej strani...kasneje sva pot nadaljevali sami (jz in se ena sopotnica) in tako sami obkrozili celo drzavo. lahko ti povem iz prve roke da je vzhod zelo fascinanten. sama sm mela ful odpor do vzhoda ker sm mislila da je to tako nerazvito obmocje da se je tezko vkljuciti vanj. skratka na koncu je bilo tako da sem bila nad juznim delom(turisticno najbolj atraktiven) totalno razocarana ker se mi je zdelo da prodajajo turcijo ki ne obstaja, prevec drago, tretirajo te samo kot neko denarnico (to so samo najine izkusnje), medtem ko so na vzhodu ljudje manj preracunljivi, ker niso vajeni turistov, se pa zato toliko bolj potrudijo zate in ti res dajo vse samo da bi bil vesel, zadovoljen in da bi drugim pripovedoval o njihovem kraju (seveda kako si se imel tam fajn).
glede tega da sta sami se nimas nic za bat. midve nisva imeli vecjih problemov- ne smes bit izzivalno oblecena, po enajsti je bols da nisi tok na ulcah, ful ni fajn ce si blond(jz sama nism upala po ulcah) skratka take malenkosti- drgac se pa nimata kej za bat res! probita se cimbolj stopit z okoljem, cim manj koketirat (ksni so cist hudi- sploh istanbul) jih spoostovat in njihovo kulturo(to cutjo in so zato tud fer pol do tebe).
mene je prsla turcija-1 mesec- z vlakom, sopingom vred 160 000 sit- s tem da sva midve porabili veliko za bus (na zacetku sva se bili vsako drugo noc na busu- to je tko kt da bi tri nocitve placu).
lohk sam to povem da je turcija ful huda in da se pustita presenetit kr skriva veliko pozitivnih lastnosti in presenecenj.
ce rabta se ksne info.- to je moja st. 051 332 711!(eva)
pa pa
Default avatar

metek::trv

Kako pa ste premagovali mečje razdalje po Turčiji?
Imam občutek da vsi z avtobusi. Kaj pa vlaki, Euto domino?
LP
Default avatar

tina::trv

Hoj,

vidim, da gresta v Turčijo. Najprej Turčije je zeloo velika. Odločita se najprej kateri del, bi radi videli in naredita si mal plan. Razdalje so res velike. Jest sem bla lani bol zahodni del, letos pa vzhodni del. Ljudje prijazni, nevrjetno prijazni, hrana relativno poceni, cene pa tko zelo različne. Bolj je turistično dražje je. Absolutno namenita nekaj več dni Istanbulu. Morda bolj na koncu potovanja. Vzemi evre, jih menjajao povsod. Če menjalnica ni odprta se znajdi in pojdi k kakšnemu zlatarju. Ni problema, ti bo zmenjal. Seveda to velja za manjša mesta. Cene čaj od 500.000 (najcenej, smo pili v kakšni vasi tudi ceneje) pa tudi do 1.500.000 (turistično) turških lir. Meni se zdi dežela varna, tudi na vzhodu. Če si prijazen ti ne bo delal nihče problemov. Kar se oblačenja tiče je pa tkole. V zelo turističnih krajih na zahodu pa sploh ni problemya. Na vzhodu, pa raje se bolj obleči in ne bo problemov. Glih skinx majčke in kratke hlače pa le ni treba. Z pravilnim oblačenjem jim izkažeš spoštovanje, pa še ne izzivaš. Kosila pa so cene tkole. Jest rada jem na ulici, ali pa v lokantah. Nekako od 2.500.000 pa tudi do 5.000.000 turških lir. Obezno pij ayran. Ne imej predsodkov. Jest sem celo jedla njihov sladoled, ki ga prodajajo na ulici, nobenih problemov. Sicer, pa če boš že v Kapadokiji skoči, še do Vanskega jezera. Je zelo lepo.

Če želiš še kaj izvedet me vprašaj? Kar se prevozovb tiče ti ne morem veliko svetovat. Sem bla z eno manjšo grupo, tko da je blo to urejeno. Ampak za vse ostalo pa? Predvsem hrana,...
Aja, na črnomorskem delu je pa bolj pusto. Mene ni preveč fasciniralo. Je bolj pusto. Morda nasadi čaj, samostan Sumela, nasadi lešnikov. Se mi zdi, da zgubiš tam prevač časa.
Kar se tiče zahodno Turčijo, pa vsekakor Oludeniz (ampak sam za en dan, preveč ljudi), pa želvja plaža v Dalaymanu, pa tam maš še blatne kopeli., Kalkan mi je bil zelo všeč, Kaš me je mal razočaral, soteska Saklikenti je zanimivo doživetje, pa Konya in samostan plesočih dervišev, Pamukale pa sem bla mal razočarana- no, Kleopatrin bazen je pa tko vedno oblegan,... piši mi pa ti bom več napisala.

Po ulici sem se v obeh delih Turčije včasih celo sama sprehajala. Brez problemov. So pa ljudje na vzhodu absolutno bolj prijazni, bolj pristni, bolj pošteni.
Lp,

Tina
Default avatar

Za kok casa si pa sla v vzhodno Turcijo?

Midva s fantom neki razmisljava o 4 tednih sam ne vem, se mi zdi mau dolga za vzhod.

lp
Default avatar

Tina::trv

Luna1,

merhaba. Bla sem 14 dni. Pa je aBsolutno premalo. Moraš kar hiteti. 3 tedne ali 4 tedne je ravno prav.
Ker tam gre vse tko počas. Pa še za prijazne domačine maš čas. Kam pa kaj načrtujeta, da bosta šla?
Kaj imata kaj v mislih? Mi smo se tudi pogosto ustavili pri nomadih, pastirjih ob cesti. al pa smo šli kar v vas. To je nekaj posebnega.

Lp,

Tina
Default avatar

ja jst sm si ze ceu plan nardila:)

Letiva v Istanbul, pol pa Amasra-sinop-Trabzon-artvin-Erzurum-kars-Ani-Dogubeyazit-Van-malatya(Nemrut dagi)-Sanli Urfa, pol pa mogoce se kej pa nazaj v Istanbul.

A sm kej zanimivega spustila?

Tko sm splanirala po nasvetih Lp in ene spletne strani enga turka!

Ja sej bi tud ful tkole po vasicah, da je res tko pristno tursko.

Ce mas kaksne nasvete ali napotke sporoci prosim.

Grem pa 18 septembra, upam da bo kul vreme, baje je zelo raznoliko.

LP
Default avatar

Tina::trv

Luna,

moja pot je bla Istanbul- Safranbolu (turška vasica z največ lesenih hiš)- potem Amasya- Trabazon- (tuki samostan Sumela)- Erzurum- Yusufeli (tle smo mel rafting, mogoče je kot Bovec pr nas pod Kačkarjem)- Kars (ANI)- Dougbeyazit (2 dni)- tle tur ogled t.I. Noeteove barke- Van- mal z ladjico še na Akdamar in na T.i. turški Galapagos- pol Nemrut Dagi- Diyerbakir- Menda je kao letališče v Vanu zaprto. Vsaj bilo je. Pozanimi se?
Mam ogrom fotk. Če te kej zanima. Ti jih pošljem po mailu?Je pa lepo. Ljudje prijazni. Nevrjetno. Temperature in vreme pa tko. Imej za zelo vroče, pa tudi toplo. Mi smo meli en dan tam pri Črnem morju celo dež. je bilo kar mrzlo. Hrana ugodno. Kako se bosta prevažala. ??
Če bosta šotorila je pa izi.

Bodo veseli če prespiš pri njih na vrtu.

Masaallah,

Tina
Default avatar

Ja prevazala se bova z busi, kampirala pa ne bova, k se nama ne da sotora s sabo vlacit:)

No sej, tista moja pot je cist tko, bom se kej dodala zihr,nptr safranbolu...

Lepo bi te prosila za fotke ja, moj mejl je [email protected]

Hvala,

Sm pa prebrala v LP da je Amasra velik lepsa kot Amasya, ne vem.

LP
Default avatar

Suraya::trv

Lahko pricakujeta, da vajo bodo dosti pecali. Nekateri tudi tezijo. Vcasih zelo tezijo. Jaz imam v bistvu od vseh muslimanskih drzav Turke najbolj na piki. Ok, pa Marocane.
Default avatar

Joj kaj bi pol rekla za Tunizijce. Oni pa so res mau prtisnjeni. Gres vn s puncami pa se kr krgo nardi okrog tebe, pa tud slucajno ne smes nobenga niti pogledat, se po nesrec ne k je takoj pr teb.
Me smo ble par let nazaj, tri punce pa en tip, pa nism mela dobrga in varnega filinga nikol.
lp
Default avatar

vojc::trv

Si. Če že prideš do Sanliurfe, se splača iti do Harana. To je mesto nekako 50 km proti Siriji. In pristaneš baje samo še 10 km od sirske meje. Tu je bila ustanovljena prva univerza na svetu, tu je trdnjava, solidno ohranjena, z ostanki iz raznih, raznih obdobij, to je tudi Abrahamovo mesto, kjer naj bi prejel božjo besedo in odšel v Kanaan, tu sta se prvič srečala Antonij in Kleopatra(Discovery), tu še nekateri živijo v iz blata in opek narejenih hiškah, tu sem bil tudi pri nekom doma(zna angleško), ki ti lahko razkaže zgodovine polno okolico (imam njegovo št. mobija), skratka, Haran je zanimiv, splača se narediti ta ovinek.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net