Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Koliko sveta ste že videli?

Default avatar

Marjetica

Zelo lepo je bilo na Nizozemskem in v Nemčiji - bavarski dvorci. Ostale države: Avstrija, Hrvaška do Zadra, Češka, Italija prehodno z krajšim postankom pa še Bruselj. Ja pa še predlani dopust na Djerbi.
Velika želja pa je Irska.
Default avatar

nekoč bilo

@fna, najboljše počitnice sva imela z možem na Liparskih otokih na Siciliji.
Default avatar

hm hm

Slovenija- velik del, Hrvaška, Bosna, Avstrija, Nemčija, Italija, Francija, Španija, Poljska.

Nikjer nisem bila kot tipična turistka. Povsod sem živela pri družinah, imela nenehnestike z domačini.

Najlepše mi je v Franciji.Sploh podeželje - ljudje so zelo prijazni. jezik mi je pa najlepši italijanski al pa španski. In obojega se bom enkrat naučila.
Default avatar

temanonja

hrvaška (neštetokrat), bosna, srbija, črna gora, madžarska, italija (neštetokrat), francija (2x), monako, avstrija, nemčija, belgija, velika britanija (3x), turčija (2x), egipt, tunizija

v bližnji prihodnosti pa še skandinavija, vzhodna evropa in severna amerika (zda verjetno že septembra)
Default avatar

črna ovca

Nekaj malega pa: Evropo praktično celo z izjemo vhodnega dela, Islandijo, vzhodni del ZDA, Mehiko, Indonezijo, Singapur, Sri Lanko, Gano, Ugando, Eritrejo, Egipt... Vse v lastni režiji in večinoma sama.

Imam pa tudi en greh: Od bivše juge razen Hrvaške nisem videla (še) nič:-(
Default avatar

melkijad

ljubo doma, kdor ga ima!
Default avatar

Marina

Vse evropske, razen Albanije in Finske. Zadnjih 5 let samo po Sloveniji. Mi zelo ustreza.
Default avatar

BarbyAl

Italija, Avstrija, Nemčija, Hrvaška, Grčija, Francija, Švica, Turčija, Tunizija, Egipt
Default avatar

VSEVEDKA

Evropa skoraj vsa razen Skandinavija
Amerika ( NY, Washington, 2 x Miami .. )
Karibi ( 2 x križarjenje, Dominikana....kar nekaj otokov poznam )
Afrika ( Tunizija.... )

drugo me še čaka...
Default avatar

K_ris

Avstrija, Belgija, BiH (samo Sarajevo), Češka, Črna Gora, Estonija, Finska (samo Helsinki), Grčija (samo Atene in Kreta), Francija, Hrvaška, Italija, Kuba, Latvija, Litva, Madžarska, Malta, Nemčija, Nizozemska, Poljska, Slovaška, Srbija (samo Beograd), Šri Lanka, Ukrajina

Najlepše je bilo na Kubi.
Default avatar

kanja*

Hrvaška, Srbija in Črna Gora (no, samo Kosovo), Italija, Madžarska, Avstrija, Belgija, Španija, Švica, pa Brazilija...

še veliko me (nas) čaka...Brazilija sploh, tja se še vrnem!
Default avatar

moje mnenje

Jaz pa tehle evropskih sploh ne bom pisala (bila na vseh omenjenih), poleg tega pa še:

Los Angeles, Tahiti
Las Vegas, Los Angeles (še enkrat), Havaji
Nova Zelandija (Aukland), Sydney, Cookovi otoki
New York

mož je bil še na:
križarjenje po Karibih
Mehika
Brazilija

Omenjene so samo malo bolj eksotične. Stara pa sva 30 let.
Default avatar

krakica

Wow, folk. Zanima me, kako vam finančno znese. Ali pa ste se tule javili samo tisti, ki vam denar ni problem in ne predstavljate večino naroda, ki stalno bolj ali manj upravičeno jamra, da nima denarja? Pa da me ne bo kdo napadel (priznam, da sem vam fouš), ampak res me zanima, ker ne poznam nikogar s povprečnim standardom, ki bi poleg stroškov "vsakdanjega življenja" finančno zmogel takale potepanja. Meni znese enkrat letno backpackersko popotovanje v najskromnejšem aranžmaju. Drugače pa vsaka čast, vendarle nismo tako zapečkarski narod.
Default avatar

K_ris

Jaz sem še študent, tako da so vsa potovanje low (no?) budget.

Dvo ali tritedensko potovanje po vzhodni Evropi z lastnim avtomobilom in šotorom stane kakšnih 100.000 SIT, kar je precej ceneje, kot večina plačuje za ležanje na Jadranski obali.

Obe daljši potovanji - Kuba (4 tedne) in Šri Lanka (3 tedne) sta me stali po približno 250.000 SIT (z letalsko karto vred).
Default avatar

gost

Hrvaška, Srbija, Črna Gora, Slovaška, Italija, Avstrija, Nemčija, Švica, Anglija, Malezija, Tajska, Singapur, Indonezija.
Default avatar

Alias

Avstrija,Madžarska,Francija,Španija,Italija in ZDA.

Čez poletne počitnice pa gremo v Ukrajino.
Ljubezen je luštna stvar
Default avatar

krakica

Ja, saj vem, jaz sem tudi še študentka in že 4 leta nisem bila na morju zato, ker mi izležavanje ni pri srcu, ampak sem raje denar porabila za kakšno tako low budget potovanje (zaenkrat samo po Evropi, ker 250.000 pa res ne morem dat za počitnice). Ampak vseeeno, tudi ko bom zaposlena, dvomim, da mi bo do 30. leta ratalo videt skoraj vse kontinente in ne vem kaj še vse, bo treba prej še kakšno štalco zrihtat in dvomim, da bo kaj financ ostalo za luksuz.

Sicer pa občudujem vse, ki ste toliko sveta videli z lastnim prihranki.
Default avatar

črna ovca

Kjer je volja, tam je pot! Sploh pa sem Slovence srečevala na najbolj nemogočih koncih sveta (enkrat se nas je na tromeji Konga, Ruande in Ugande nabralo 5 čisto neodvisno drug od drugega!).
Default avatar

krakica

:) Ja, to pravi tudi moja prijateljica, ki je ravnokar diplomirala in dobila krasno službo po zvezah, ki si jo sicer povsem zasluži, saj je res sposobna punca, so ji pa starši kupili stanovanje, tako da kakšno tako bolj luksuzno potovanje ni noben problem. Sicer pa to lahko reče nekdo, ki ne ve, kaj pomeni šparanje na vsakem koraku. Da se, seveda, ampak si še vedno zelo omejen. Ampak ok, to je spet povsem druga tema.
Default avatar

črna ovca

Ej krakica, ne sodi takole počez! Službo sem si sama uredila in starši mi nikoli niso dali tolarja za moja potovanja - ker mi ga niso mogli dati. Prav tako mi niso dali tolarja za stanovanje, svoj prvi avto sem si kupila pri 27 letih in to sama!

Pa sem kljub vsemu videla svet - ker sem ga želela! Kot študentka sem delala od 8 - 12 ur na dan, vse obveznosti opravila v roku, prilezla do mag. in še potovala. Če pa tebi ne znese, ker imaš drugačne prioritete, ne bodi nesramna!

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net