Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Gremo v Salzburg...

Default avatar

Saša P.*

Naša družinica si bo čez vikend "privoščila" ogled Salzburga. Hotel imamo že rezerviran. Odrinemo jutri zgodaj zjutraj, prespimo eno noč, v nedeljo proti večeru pa povratek domov. Imamo pa dve navihanki, 3 letnico in 15 mesečnico.

Vprašanje je za tiste, ki ste tam že bile. Kaj se splača pogledati, kje se kaj dobrega poje... Za vse nasvete se toplo priporočam...

Hvala
Default avatar

elaine

Vse to boš izvedela tam, Salzburg je majhno mesto.
Sem pa v dvomih glede izbranega termina za obisk.
Default avatar

zmajevka

Lepo prosim, če se bosta hčeri vozila in ne bosta sami hodili, toplo ju obleci, meni je to prvo padlo na pamet, tiste, ki pozimi vozijo otročke okrog samo v kombinezonih brez odejice, bi najrajši vse po vrsti opozorila na to, da če sediš, da te zazebe, obraz se mi kar zmrači, ko to vidim, ne od jeze, od žalosti.

Vprašala si za mesto, pri katerem ti žal ne morem pomagat, ker še nisem bila tam, drugače z veseljem pomagam, bi pa jaz tebe vprašala, kako ste si rezervirali hotel, kateri hotel in koliko je stal, prosim?
Default avatar

mi4*

o, lep vikend vam želimo in veliko sončka.
Mesto je res majhno, tako da je vse na kupu, Mozartova hiša, cerkve, muzeji, mi smo šli z gondolo še na grad, pa ob malo reki...

Uživajte!!!!
Default avatar

MatejaH

Ja Salzburg je majhen in draaaaaaag kot žafran.

Kaj veliko se na ulicah v tem času najbrž ne bo dogajalo, pa mrzlo bo ...

Jaz tudi ne bi šla gor v tem času. Če že mora biti mrzlo, bi šla v veselem decembru, drugače pa prisegam na toplejše dneve.

Sorry!

Aja, na grad boste ziher šli, pa Mozarata oziroma njegovo rojstno hišo pogledat, čeprav najbrž mali dve od vsega skupaj ne bosta imeli prav veliko. Vprašanje, če bodo konske vprege zunaj ...

LPM
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru.
Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.
Default avatar

kr 1

Super! Ful lep izlet! Zdaj že počasi pripravljajo vse za božič, tako da bo že kar nekaj božičnega za videti!
Mesto je pa, kot so že predhodnice napisale, majhno, tako da ne bo problema! Ful lepo je pa iti z gondolo na grad! Sicer pa v hotelu vprašajte in zagotovo imajo kakšne prospekte... ali vsaj nasvet!

Pa lepo se imejte in toplo se oblečite :)
Default avatar

Saša P.*

Rezervirali smo tale hotel:

Hotel je v samem centru, tip sobe je junior suite (pomeni dve med seboj povezani sobi), nočitev z zajtrkom za vse štiri. Cena 138 EUR.
Default avatar

Saša P.*

Joj, pa ne me strašit zaradi vremena...

Smo si ogledali prognozo

pa upajmo, da drži!!

Sicer pa hvala za odgovore!
Default avatar

zmajevka

Hvala, lepo se imejte!
Default avatar

natka*

Salzburg je res miniaturen. Čeprav imaš še majne otroke, bo mogoče vseeno zanimivo it pogledat Haus der Natur - notri imaš od dinozavrov, tropskih akvarijev (res zelo lepo), pa nadstropje reptilov, plazilcev, želve, kuščarje, pa eno nadstropje naravnih pojavov, pa vse o človeku, pa vesolje, ..... Mi smo bili letos z našo petletnico tam kar nekaj ur. najbolj ji je bilo všeč,ker je je tehtala na Marsu, Jupitru, ...

lp n.
Default avatar

natka*

Evo, še link Je pa to čist v centru.

Uživajte!
Default avatar

mojca8

Če pa skočite čez mejo v Nemčijo si pa oglejte še Orlovo gnezdo s katerega je prekrasen pogled na del Nemčije in Avstrije.
Default avatar

zmajevka

Lani sem se vozila tam mimo, pa sem mislila, da je to v A.:-))) Šli smo z agencijo, pa se sploh nisem anvzela, si odpustim.

Na Orlovem gnezdu je zdaj gostilna, ne? Kaj pa muzej oz. razstava H. pohištva ali kaj takega, imajo sploh kaj?
Default avatar

nvm zakaj

Mi gremo letos v novembru v salzburg, obiskali bomo tudi hanger 7 ko si moj sinko zelo želi videti gremo pa preko agencije supra travel.
Default avatar

Replika

Meni je to mesto noro podobno Ljubljani :))
Je pa luškano in pregledno. Solni rudniki so blizu, Mozart, kar nekaj se da videti.
Default avatar

PRASTARA TEMA

Replika je napisal/a:
Je pa luškano in pregledno. Solni rudniki so blizu, Mozart, kar nekaj se da videti.
SPET
Default avatar

Replika

PRASTARA TEMA je napisal/a:
Replika je napisal/a:
SPET
Ups. A zdej bo treba še to ves čas gledat :(