Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Za lastnike nepremičnine na hrvaškem-vprašanje

Default avatar
Na hrvaškem imamo nepremičnino in me zanima glede teh 48 ur.Ali to velja samo za vikend(od petke do nedelje) ali lahko tudi med tednom gremo tja poštimati stvari?
Priponke

hrvaska1.jpeg
(69.75 KiB)

Default avatar
pa dobro, zakaj bi to veljalo za vikende?
kje si videla karkoli zapisano, da teh 48 ur velja samo med vikendi?
Default avatar
Tudi meni se zdi, da je pisalo samo za vikende.
Default avatar
uhaha je napisal/a:
Kadarkol, morš bit pa v 48h nazaj, no, razn, če kej namutiš ;)
Default avatar
Kadarkoli v tednu za 48 ur.
Default avatar
Kako dokazes, da si bil tam res le 48 ur ? Upam , da ko gres tja, se to kje zabelezi, da nimas pol problemov.
Default avatar
Marksella je napisal/a:
Ni panike tud če te ne zabelež. Tist sms ki ga dobiš ko prestopš mejo, ti je dokaz. Ga ne smeš zbrisat.
Default avatar
Ko greš čez mejo, te ponavdi poskenirajo. Mi sms še niso dobili.

Kot dokaz pa lahko imaš tudi, kdaj si šel čez cestnino na hrvaški strani.
Default avatar
te poskenirajo ko greš čez je napisal/a:
Baje tud cestnina ja, tko sm neki slišala.

Drugač pa, moji starši so bli v tem cajtu 3x dol, frendica 1x, nikol nobenga niso poskeniral. Razn moje starše 1.ko sra pršla dol, je policajka sam pomahala, pa sta se sama začela zanimat kako je s temi dokazi, pa je rekla: ajde dejte osebne, potem pa, evo, sta vnešena notr, najkasnej ob tej in tej uri čez 48h morta bit nazaj če nočta karantene.
Default avatar
Veliko nas ne placa cestnine.
Default avatar
Fionnca⁹ je napisal/a:
Ja potem morš pa imet kakšn drug omenjen dokaz. Če ga nimaš, pa da te prever na meji pri vračanju, tud če si res bla sam 48h, bo karantena.
Če nimaš npr mobitela...skratka nič, potem je najboljš da na meji pri izstopu sama zahtevaš da te vpiše notr oz skenira.
Default avatar
Sedaj bo karantena za vstop na Hrvaško, kolikor razumem (smo rdeči). A za te vikendaše tudi to ne velja?? Svašta? ;)). No, ni bobene foušije, sem vikendaš.
Default avatar
Nam je rekel, da je dokazovanje prepusceno nasi domisljiji, da ni nikjer nic uradno zavedeno. Sms ministrstva je dokazilo, konec koncev lahko preveris kako je ime policaju pa poves, da si bil takrat pa takrat ko je delal ta pa ta.
Default avatar
te poskenirajo ko greš čez je napisal/a:
Seveda ste dobili, SMS dobiš ob vsakem prestopu meje,ne samo na Hrvaško. Z informacijami o konzularni pomoči in podobno.
Default avatar
uhaha je napisal/a:
Haha, se prav greš čez mejo, si na Hr kolikor češ, 48h predn greš nazaj, greš spet mal v trgovino al nekam da dobiš račun z datumom in uro in potem greš bp nazaj. Tud 2 mesca si lahk dol :))

Zdej vidla na fb, to si preber:

Pri tem se mnogim poraja vprašanje, kako z gotovostjo dokazati, da je nekdo bil na Hrvaškem res manj kot 48 ur.

»Potnikom svetujemo, da policistu na mejnem prehodu ob vrnitvi v Slovenijo pokažejo ustrezna dokazila, da tega časa niso prekoračili: ob prehodu meje zabeležijo čas prehoda, lahko tudi s posnetkom na telefonu, shranijo sporočilo SMS hrvaškega operaterja o vključitvi v njihovo omrežje; shranijo naj tudi potrdila o plačilu cestnine ali druge račune, ki so jih dobili ob nakupih na Hrvaškem in imajo naveden datum in uro izdaje,« pojasnjujejo z ministrstva za notranje zadeve.

https://www.slovenskenovice.si/novice/s ... ene-349129
Default avatar
kako pa bo s trgatvami preko meje? bomo lahko nelastniki šli pomagat 48 ur? ... ker brez trgatve mi živeti ni!
Default avatar
kako ne je napisal/a:
Ne, tudi jaz ne dobivam teh sms-jev. Ko prispem na cilj, moram ročno nastaviti operaterje. Operater ne zna pojasnit, zakaj se ne preklopiti samodejno.
Default avatar
ne bo držalo je napisal/a:
Ne vem zakaj se sekiraš. Dan pred odhodom nazaj v Slovenijo nastaviš operaterje in dobiš SMS in tako imaš dokaz da si bil dol le 1. dan namesto xyz dni :).
Default avatar
Ali se je potrebno za teh 48-ur isto prijaviti z obrazcem preko spleta,kdo ve?
Default avatar
Ysxrt je napisal/a:
Obrazec prek spleta je namenjen HRVAŠKI.
Koliko časa si bil tam, pa SLOVENIJI!

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net