Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

na letalo z mačko

Default avatar
Ali kdo ve, kake so možnosti potovati z mačko na letalu v London? Katere letalske družbe in od kod? Iz Slovenije ni mogoče, ker v London ne letijo. Bi pač najprej leteli v državo, kamor je to možno in od tam naprej v London. Maček je bil 3 leta pri meni "v varstvu" in zdaj ga bo hči odpeljala nazaj k sebi, kjer že dolgo živi.
Default avatar
Cori je napisal/a:
Vecina letalskih druzb dovoli prevoz mucke v potniski kabini. Ne bo problem. Seveda jo moras imeti v primerni potovalni torbi, kletki. Poglej povezavo Ljubljana Frankfurt in dalje London. Ne vem kako je trenutno s sosednjih Italijanskih letalisc? Ali Graza?
Default avatar
1 punca je napisal/a:
Sicer maček bo strasansko trpel na potovanju. To je zanj velik stres. Sploh, ce ga slucajno med letom ne bo smela imeti pri sebi. Ne bi raje razmislili, da ostane pri vas? Potrbuje seveda tudi vse potrbne dokumente. Ne mučitejo s selitvijo.
Default avatar
Maček ima vse dokumente in transporter v katerem je pripotoval iz Londona pred 3 leti. Zavedam se, da bo to hud stres za mucka, bo pa potoval seveda v kabini ob hčerki, oziroma pod sedežem. Doma imam še eno muco, s katero se v teh treh letih nista spoprijateljila in vem da nista srečna skupaj, bo bolje za oba.
Default avatar
Cori je napisal/a:
Sem malo pogledala. Iz Benetk se ji splaca startat. Easyjet, karta sredi tedna ze 44 evrov. 2 uri 10 min.
Default avatar
Te pride ceneje, če ji ga pošlješ po hitri pošti.
Default avatar
Hvala za informacijo. Bom zdaj pogledala
Default avatar
Muca vedno leti ob lastniku. Težava so večji psi, ki gredo spodaj, v zaprto temnico letala.
Ti so res reveži! Priporočam obisk pri veterinarju in pomirjevalo.
Default avatar
Muca maca je napisal/a:
Ni nujno, da ostanejo ob lastniku. Enkrat sem videla, ko se je potnik pritožil, da ima alergijo na mačke in je stevardesa mačko odstranila in so jo dali k prtljagi. Tisti dve uri letenja do Londona bo mačka že preživela. Naj ji dajo majhno dozo pomirjevala in ne bo problema.
Default avatar
mislim da do 6 kil gredo tudi psi lahko v kabino...za mačko pa tako ali tako ni problem.
Default avatar
Tudi iz Lj leto Easyjet v London
Default avatar
Byhshe je napisal/a:
Je letel do začetka korone. Trenutno ne leti. Letališče Trst ima predviden let 31.7. ampak je za povprašat ali let bo.
Default avatar
Pretekli čas je napisal/a:
Let ni problem, kaj pa karantena?
Default avatar
macamuca je napisal/a:
Pojma nimam, avtorica si je izbrala neroden čas. Ah ta corona, ki nam kroji življenje...
Default avatar
Pretekli čas je napisal/a:
Najbrž misli karanteno za muco zaradi stekline? Se mi zdi da sem nekje brala da so to omilili ali nameravali omilit, ampak ne vem kako je s tem zdaj. To bi verjetno bilo najbolje vprašat na konzulat.
Default avatar
najbrž misli je napisal/a:
Če se prav spomnim je po prvem cepljenju inkubacijski čas po katerem ga lahko pelješ čez mejo. Mislim da ni dolg. Veterinar ti pove koliko dni moraš počakat. Pogledala sem v potni list in se cepi tri leta zapored. Nato pa čez tri leta ponovno. Pišem za prestop meje z avtom. Če je v zračnem prometu kako drugače pa ne vem. Kot si svetovala je pametno vprašat tudi konzulat.
Default avatar
Cori je napisal/a:
raje ne, mačka je za letalsko družbo prtljaga in jo dajo tam notri in dostikrat se je že zgodilo da so jo izgubili

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net