Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Skriti kotički Bele krajine: kje vse lahko porabimo turistične bone?

Default avatar
Bela krajina vsako leto privabi veliko tujih turistov, letos, ko Slovenci v glavnem razmišljamo o dopustovanju v domačih krajih, pa je Bela krajina dočakala svojo priložnost in želi pokazati, da lahko vsakemu ponudi posebno doživetje. Preverili smo, zakaj vse lahko porabimo svoj turistični bon v naravnem biseru na jugovzhodu države.

Kaj pravite na obisk Bele krajine?
Default avatar
Prečudovita Bela krajina je napisal/a:
Nič ne pravimo, ker je vse zasedeno do konca avgusta :)
Default avatar
Prečudovita Bela krajina je napisal/a:
Pravim, da bom sigurno prišla, ampak ne bon porabit :))
Bon gre drugam, Bela krajina pa še letos pride na vrsto. Čaka že nekaj časa, letos je pa idealna prilika.
Default avatar
Chocolattt je napisal/a:
Bela krajina ima resnično veliko za ponuditi. Od vzpona na Mirno goro (s kolesom, peš ali avtom) in prečudovitim razgledom, do smučarskega centra Gače, ki je razvil tudi poletno ponudbo. Tukaj so še fotogenični izvir Krupe (voda je sicer onesnažena), pokrajinski park Lahinja (s številnimi manjšimi kraškimi jamami) in seveda reka Kolpa z številnimi urejenimi kopališči in možnostjo kajakanja/kanujanja. Ljudje so izjemno prijazni in ti radi pomagajo, cene so nizke in veseli so vsakega gosta, resnično se človek počuti sprejetega. V Semiču je tudi slaščičarna Ljimani, kjer imajo morda celo najboljši sladoled v Sloveniji.

Pred Belo krajino (na prelazu Vahta), se lahko zavije tudi levo in po makedamski poti se pride do Planinske koče pri Gospodični in istoimenskega izvira pitne voda. Od tod je možen pohod do Trdinovega vrha (~1h), kjer se lahko tudi okrepča s pijačo in naužije razgledov.

V kolikor se peljete proti BK iz smeri Dolenjskih Toplic, se lahko ustavite tudi v njih ali pa obiščete Ošterijo, kjer nudijo odlično hrano.
Default avatar
Ima veliko za ponuditi je napisal/a:
Hvala, pridem! :)
Default avatar
Španija, Francija, Italija in Grčija se lahko samo skrijejo.
Default avatar
Res je, sladoled v Semiču je zakon :)
https://www.radio-odeon.com/novice/najb ... c-zapored/

Poleg vsega naštetega priporočam sprehod na Divji potok v Črmošnjicah:
https://www.odkrijtebelokrajino.com/divji-potok

tukaj pa še nekaj zanimivosti
https://www.odkrijtebelokrajino.com/narava
Default avatar
Ja ja, res je lepo in za videt, hodimo že kar nekaj let. Ampak letos... zasedeno do konca avgusta :(
Default avatar
Niste še našteli degustacije vin (recimo Prus, Suklje, Nampelj-Malnarič...te sem izprobala tudi sama)

Prelesje in za mene obvezno ribe pri Modroniču. Od tam razgledna točka Kozice.

Spust po Kolpi (sama sem sla ze kar nekajkrat Prelesje - Radenci...)

Potem pa izza moje hiše Gorjanci in Gospodična

Izvir Krupe (morem zopet it, ker so nekaj obnavljali in nisem bila že dolgo tam)

Mirna gora
Default avatar
Ne vem, sprehajalne poti, gostilne, reke in razgled na okoliške hoste imaš vsepovsod po Sloveniji. Zakaj bi šel na drugi konec države gledat enako, kar imam doma?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net