Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Samski in dopust

Default avatar

širše obzorje

Doomer je napisal/a:
Zelo dobro te razumem. Ljudje, ki nimajo takšnih težav zelo težko razumejo situacijo in ne vedo, da je za osebo s socialno fobijo težko iti nekam, še posebej pa sam. Tako, da eden izmed vzrokov zakaj samski ne gredo sami na morje je tudi socilana fobija, ali agorafobija. Verjamem, da na to ni nihče niti pomislil. Tudi to je vzrok, zakaj so nekateri samski in zakaj se izogibajo ljudi ter ne morejo dopustovati sami. Želim ti, da se vseeno opogumiš in narediš prvi korak. V kolikor je pri tebi zadeva zelo trdovratna, pa bi bilo dobro, da si poiščeš strokovno pomoč. Srečno!
Default avatar

ko vse to mine

Doomer je napisal/a:
Bi ti predlagala da se pridružiš kakšni skupini. Recimo Oskar ima organizirana potovanja kjer gre veliko ljudi samih. Imaš celo možnost da ti nekoga za v sobo najdejo če je denar problem. So večinoma fajn, umirjeni ljudje. Shappa je tudi ok, ampak če nisi vajen glasnih ljudi, alkohola ipd potem bi mogoče še malo počakal s tem :). Za začetek je tako lažje.
Jaz sem šla prvič sama v London. Mi je bilo fajn ker sem mesto lahko raziskovala in ni sploh problem. Spala itak v hostlu. Je super za spoznat ljudi. Samo ocene prej poglej.
Ti pa povem iz izkušenj da je bolj težko ko načrtuješ, premišljaš .... na splošno ko si vrtiš stvari v glavi, kot pa ko tja prideš. Ker prej kompliciraš, tam se pa znajdeš. Verjemi :). BIla sem stara 31 ko sem šla prvič sama kam. Od takrat nobenih problemov več. Da ne govorim o tem da si samozavest pridobiš ker vidiš da si zmožen, prej pa samo izgovore in načine kako se izognit situacijam v katerih ti ni udobno. Zberi pogum ko bo tega sranja konc. Ne bo ti žal verjemi.
Default avatar

se se ti zajebavat tukaj

samci ste luzerji je napisal/a:
Ej ti - jutri ti lahko tvoj/a dragi/ga natakne rogove ali pa te odpika iz svojega življenja, pa boš čez par mesecev samski/a. To je prej, ko eur v žepu, a veš.
Default avatar

Zartrose

Če si že lepiš družbeno atiketo, si si nalepil napačno. Alfa ljudje so pošteni ljudje, ki se ne igrajo ogric z drugimi ljudmi.
Te babšetne, ki si jih okoli sebe nabiraš pa z ženskami tudi nimajo nič skupnega. Kot pravijo-isti ptiči skupaj letajo.
Ni se za hvalit s tem, da imaš "partnerstvo" za krinko, da te drugi ne bi imeli za samskega luzerja...
Default avatar

kdo je luzer

Ljudje imamo očitno zelo različne poglede na to kdo je luzer. Sicer ne maram te besede, ampak če bi jo že na koga nalepila, bi jo pa prej na osebo, ki je kao odrasla ampak sama sebe ne prenaša tako da ni zmožna bit sama niti sekundo in si od same groze da ne bo kdaj kakšno minuto morala preživeti sama s sabo naredi četico ljudi okoli sebe, da ga lahko preusmerijo in zamotijo in ne rabi se sam s sabo soočit.
Default avatar

Samska in ne hodim rada na morje

Prvič morje je cca en teden. Ni tako pomembno.

Drugič. Sam samska, ne hodim rada na morje. Ok če grem zaradi drugih - prijatelji, starši, itd. - torej, ker drugim to ful pomeni in jih to osreči, pol ustrežem. Grem zaradi druženja, ne sebe. Moj pogoj je le, da je hotel in polpenzijon. Pol grem. V kamp, app itd. ne grem. Hotel ali nič.

Tretjič. Raje grem z nahrbtnikom za cca teden dni po prestolnicah. Več vidim in doživim, kot pa takrat ko ležim na plaži.
Default avatar

davudus

Samska in ne hodim rada na morje je napisal/a:
Tudi jest, drgač pa ne vem kaj nekateri mislite da mi ko smo samski ne gremo na dopust??
Default avatar

Ohzakajpane

Vsak človek je sam krojač svojega življenja. Kje piše, da so vsi ljudje v zvezi srečni? Večina jih je odvisna od svojega partnerja!! Nekoč sem prebrala en pregovor " Ni hudo biti sam, hudo je biti osamljen med ljudmi. Sama sem v zvezi, vendar še vedno sama odločam o svojem življenju. Ne, nisem rosno mlada. Ko sem bila samska, sem prehodila ogromno sveta in se niti zavzela nisem, da sem samska. V svojih zapisih sem objavila tudi en članek. Po svojih potovalnih poteh sem opazovala družine in pare, za katere bi bilo bolje, da nikoli ne bi bili skupaj. Tudi po 18 letih skupnega življenja s partnerjem, 2 ali 3x na leto popolnoma sama odidem v kakšne terme, kakšne hribe, koče..., zgolj zaradi svoje lastne duše in ne zato, ker bi me partner motil. Zato, da naredim nekaj za svoj notranji mir. Vsak človek potrebuje mir zase. Biti sam in osamljen ni enako. Osebe, ki žaljivo komentirajo imajo hudo življenje. V njih vre ves bes. Z besedami človek pove svojo notranjost, vendar si greniti življenja s takšnimi nesrečneži nima smisla. Preprosto takšnih komentarjev sploh ne berem, saj so prepolni cinizma, egoizma, z dodanimi psihosomatskimi težavami. No, torej, samski povem vam le, da je vsak človek samski, ko se rodi in ko umre. Vmes pa so odvisni od partnerskih odnosov. Pojdite tja kamor si želite in videli boste, da nikoli niste sami. Vedno se najde nekdo, ki z njim rečete kakšno besedo. Pojdite, razkrivajte svet, naredite nekaj za svoj um, dušo in telo. Razvajajte se. Čeprav sem v vezi se tudi samska. Lahko grem na konec sveta in še dlje, kot tudi moj partner. In prav je tako. Uživajte, življenje je eno in kratko.
Default avatar

letos bo drugače

Meni je bilo plažiranje vedno muka, ko so bili otroci majhni, smo hodili na morje, ker jim je bilo fajn in ker imamo astmatika. Ko je najmlajši dopolnil 10 let, smo začeli potovati drugače.

Ko sem bila samska, sem prav tako potovala, malo z vlakom, malo z letalom. Tako spoznaš veliko ljudi, v hostlih je svet v malem, ljudje z vseh vetrov, super je bilo.

Če bi se morala omejiti na Slovenijo in iti nekam sama. Ne vem, od kod si, jaz konkretno bi rada malo spoznala Ptuj. Spala bi tam, obiskala vse mogoče galerije, poleti so tudi festivali, koncerti ... vmes bi šla še na kak hrib v bližini, en dan mogoče malo počofotat v terme, še raje pa na kako naravno kopališče. Ali pa bi šla na Jezersko za nekaj dni. S seboj vzela kolo, gojzarje in hajdi.
Default avatar

Odličen opis

kdo je luzer je napisal/a:
Odličen opis.
Default avatar

Sonder500

Ma ti si en luzer, pa ne samo to ampak si junfer ki sanja o ženi in dveh ljubicah. Nimaš pojma in pojdi raje dol s tega foruma
Default avatar

Ni problema

Ko sem bila samska, sem prav tako šla brez problema sama na dopust, na potovanja.... po celem svetu in se vedno imela zelo lepo. Ker si samski sigurno ne spadaš doma v kot. Družbo si vedno lahko najdeš, če želiš, pogovor se hitro naveže; če iščes mir se lahko držiš pa zase. Vse ok. Imaš se kot si narediš - odvisno je od tebe, ne od drugih.
Default avatar

Kolibri444

Nas očitno več razmišlja o tem. Menda smo samski bolj čudni onim v zvezi ce gremo sami kam.
Festivali šli v k***, ostalo je hribolazenje pa polna obala.
Psa vlečt v hribe pa v šotor se mi ne zdi dobra ideja.
Čudež je sploh it na pijačo pa srečat koga primernih let.
#razmisljamnaglas
Default avatar

Koga nateguješ

Haha, vrjetno maš ful dobro zvezo, če si moraš boostat ego na forumih. Ziher sta noro srečna!

In še tisti, ki se sprašuje kam na dopust: jst sama ne grem, najdeš pač neko družbo, da greš z njo.
Lahko se prostovoljno javiš za vodičko in greš na morje z otroki. Dostikrat je družba vodičev prijetna in je zelo pestro.
Ali pa pelješ svoje starše, brata, sestro,...
Default avatar

Pegazus

Joj men je pa neskoncno leps hodit sam na potovanja in na dopust... je*es zeno in frende, k si pol cist izcrpan od prilagajanja in usklajevanja. Pravi dopust je, ko gres sam, kjer je edina neprijetna stvar: konec dopusta. Sm mel ze par dolgoletnih vez pa kaksna je bila boljsa, kaksna slabsa, a vedno na dopustu je bil nek kriz nad mano, da mislis se na drugo osebo in nisi povsem brez obveznosti. Seveda zavisi, kako se kdo pocuti sam (tu ne mislim samotar, ampak samozadosten). Tako da grem se vedno par dni z druzbo, kak teden sam in kak teden z drago.
Default avatar

samgres

Od nekdaj se rada potepam in za čas srednje inštudija sem velikokrat spravljala klapo na kup in na izlete. Potem se počasi folk začne vezat, skupine prjateljev razpadejo. Tudi jaz sem se vezala z enim izmed mojih prijateljev in bila v zvezi 6 let... Prva leta sva potovala skupaj, veliko potovala... Kar naenkrat je sel na potovanje sam, ker je imel osebno krizo. Kasneje za tem in nedolgo tega sem postala samska in šele zdaj ugotavljam koliko priložnosti za izlete in dogodke sem spustila medtem ko sem prosila, da greva skupaj nekam. Nisem samotar in uzivam v druzbi... Ampak ne za vsako ceno in z vsakim. Raje sama kot z nekom, ki ima drugacen nacin prezivljanja prostega casa. Da grem na morje lezat za en teden, se mi zmesa. Tako da bom vavcer porabla sama v enem izmed kampov. Parim prijateljem sem omenla kdaj bom tam in ce se mi zelijo pridruzit in prilagodit ok, cne pa tud prav. Drugace mam pa se eno idejo in sicer izpeljat Juliana Trail. Sicer je pa (se mi zdi) lazje sam potovati po tujini, kjer se slej ko prej najde kaksen tak kot ti (se posebej v hostlih).

V sloveniji mi je cudovito, ko grem sama v gore in med drevesi poslusam petje ptic. To me pomirja in mi daje energijo. Edino kar mi je res neprijetno je, iti sam na zur. Se mi zdi da ce prides sam na kak zur in nimas klape s seboj zgledas kot nek nesocialni cudak, ki nima prijateljev. To je edino kar mi manjka, da bi imela par ljudi s katerimi bi lahko sla na kak zur, kjer bi neki spili in prespali v blizini. Moji najboljsi prijatelji namrec poslusajo povsem drugacno muziko od mene.

Je pa res, da upam da bom lahko spoznala nekoga s katerim bom lahko delila ta aktiven lifestyle. Vcasih malo pogresam tisto osebo s katero lahko pocnes kaj vec, kot samo prijateljujes. Mentalno pa se se vseeno moras pospravit v setmind, ki te ne omejuje zgolj zato ker si samski. Mislim, da je bolje ziveti s predpostavko, da obstaja verjetnost, da v zivljenju ne bos nasel osebe, ki ti ustreza, kakor pa da ves cas isces samo to in si vedno znova razočaran.

Velikokrat sem se pocutila zares srecno, ko sem nekje bila sama. Ti obcutki so samo moji. In tem obcutkom je treba sledit, ko se izogibamo pohajkovanju, samo zato ker smo sami. Navsezadnje lahko ugotovis, da vendarle ni vedno tako slabo, ko se sam nekam odpravis. Nasprotno, porajati se ti zacnejo notranji obcutki zadovoljstva in odpre se ti svet, ki ga razumes samo ti.

Vso sreco. Morda se pa kje srecamo.
Default avatar

Nič več dom

Lahko greš z mano da ne boš doma.
Default avatar

samapotujem

Samska sem prepotovala ze prakticno pol sveta, Evropa mala malica pa Tajska, Filipini, Bali pa se kaj...spoznala ogromno ljudi. Sami potujemo intelektualci, mors bit zelo iznajdljiv in financno odvisen, da lahko sam gres, ker se ti lahko marsikaj zgodi...tako da ocenjujes s takimi primitivnimi le ti slovencelj, ki nisi se nikjer bil in se hvalis z neumno zeno in se bolj neumnimi ljubicami kot pravis, druge bi te pa tako ne povohale, tako da se jih kar drzi pa ne zali ljudi, nikoli ne ves kaj se komu zgodi, da se odloci potovati sam in kaj nekoga privede, do tega, da je sam.
Default avatar

Samskaa

Ne boš verjela, samski imamo prijatelje, s katerimi radi kam gremo, okrog pa hodimo tudi sami, odvisno, kaj nam paše. Bon bom izkoristila s prijateljico na Krasu. Dopust z družbo še treh prijateljev je žal.padel v vodo, nameravali smo v Francijo. Letos zaradi corone tudi vikend brejkov ni bilo, te si vedno privoscim sama in grem malo v London, Pariz, Benetke, Berlin, tri dni in si nafilam baterije. In, ja, za seks imam vedno porocenega tipa, ker pac hocem samo seks, ne rabim pa veze. Sem pač rada sama s sabo, mam toliko stvari za pocet, da ni nikoli dolgcas.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net