Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

od julija javni prevoz brezplačen za upokojence

Default avatar

bus vlak

Kdo ve, se to mora kako aktivirati oz. narediti kakšno upokojensko vozovnico, ali je dovolj, da imaš s seboj upokojensko kartico? Govorilo se je, da bo tudi LPP brezplačen, kako je s tem?

Glede na to, da bo kmalu junij, na spletu ne najdem še nobenih konkretnih informacij.
Default avatar

nad petinšesdeset let

Spet štala!! Baje samo za upokojnce na 65 let! :(( Aja, da si že na pol hin...!!
Meni manjkata dve leti.................... pa tako rada bi šla mal po svetu.

Grem na bus proti morju, proti Prlekiji, do Bovca, pa v Novo mesto.... povsod! Vsak teden nekam. Malico s seboj... in se z istim busom vrnem domov. SANJE :-)).

Jaz se bom oblekla v ene cote, s palčko prišla na bus in upala, da bo šofer verjel Izkaznici upokojencev. :)
Default avatar

monmonči

Pri nas imamo mestni avtobus zastonj. Vsi, od otrok, do starejših.
Default avatar

Tr8stan

Slovenija je postala prevec radodarna.
Default avatar

Kaj pa neupokojenci

Zgleda bo moja mami spet izpadla. Zakaj ni brezplacno za starejse od 65 let? Moja mami ni upokojenka, ker ni bila zaposlena, res da si je sama kriva, ampak je pa sedaj na plecih mene. Lahko bi dali tudi takim zastonj. Oce ima 600 evrov penzije, veliko zafrcka sam, mami pa zivotari, ce ji ne pomagam. Pa tako bi sla na kaksen izlet. Stara je 71 let.
Default avatar

lolomais

Kako morate biti tako butasti ? A res ne razumete, da je 3/4 slovenije vukojebine kjer ni avtobusa niti 1x/dan kaj šele vlak ali povezava do mesta? A res tega ne doumete, da je to brezveze. A starka naj pešači več km, da pride do prvega busa ali vlaka, in kako naj fasengo zvleče domov?
Butalci butasti!
Default avatar

20 procentov

lolomais je napisal/a:
Ja, se strinjam. Itak je samo 20% prebivalcev Slovenije starih 65 in več.
Default avatar

Mandlc

Očitno nekateri ne razumete. S 1. julijem 2020 se uvaja brezplačen medkrajevni javni potniški prevoz za upokojence, starejše od 65 let, registrirane športnike dijake in študente ter študente invalide. Vejice so zelo pomembne :)
Default avatar

kako se identif

Kako to gre. Upokojenec pokaže OI , ali upokojensko? Na busu, ali mora že prej kje kaj dvignit?
Napotkov ni nikjer nobenih. A bo spet kar neki.
Default avatar

slovenski domoljup

To je samo še en dokaz več o dobroti našega Ljubljenega Vodje, gospoda Janeza Janše, ki bi si od ust odtrgal še zadnji grižljaj, da bi ga lahko dal nam Slovencem.
Default avatar

kaj je OI

kako se identif je napisal/a:
Kaj je OI?
Default avatar

olimpijske igre

kaj je OI je napisal/a:
To je pa ja jasno.
Default avatar

kaj je OI

olimpijske igre je napisal/a:
Upokojenec pokaže OI??
Default avatar

20 procentov

kaj je OI je napisal/a:
Osebno izkaznico. Pol moraš izračunat glede na rojstni datum, ali je že 65 ali ne. Mislim, da voznik LPP ali katerega drugega avtobusa nima naloge tega preverjat. Če pa bo imel, naj zahteva višjo plačo.
Default avatar

Sjm

To je sforsiral sab od bratuškove, da se ve. Kajti ona nekaj dela za upokojence, medtem ko desus spi in kolaborira s sekto. Seveda je vseeno se pod vprasajem, ker je treba za to dati en denar, to pa je vedno kukr škoda za starejse, sploh od sekte?
Default avatar

hhm

bi se moral predsednik s Cliotom vozit?
Default avatar

Vidi prase

hhm je napisal/a:
Ne bi mu rit stran odpadla, če bi se.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net