Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Nakup male družinske jadrnice

Default avatar
Bronija je napisal/a:
Obstajajo, seveda. Samo bolj kot je zadeva odvisna samo od motorja, bolj moraš biti domači mehanik in elektrotehnik, da je varno.
SIcer to velja tudi za jadrnice, samo da je tam dodatno koristno, če si še vsaj malo krojača.
Natančno preglejta mornar.net. njuškalo.hr, inautio, boot24 oz boat24, itd - pa kakšnega znanca, ki ima svojo barko vzemita s sabo na oglede. Počasi se bosta že naučila.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Seveda. Zato pa pravim, naj najprej najamejo, da bodo videli kje imajo prioritete - ali je to udobje, ali je to hitrost, ali je to kuhanje treh obrokov na dan, ali je to sidranje od betule do betule, ali bi v bistvu raje motorno jadrnico (meni grozna, ampak ok) , ali želijo samo nekaj, kar bo na vodi...
Default avatar
lep dopust je napisal/a:
NI ravno tako - prostor je, ko kakšna stranka odpove. Večina teh omenjenih marin ima čakalne liste za priveze.
Razpoložljivost privezov je pa vedno odvisna od mer barke - predvsem širina in ugrez.
Default avatar
Replika je napisal/a:
Misliš tele reči?:
https://www.theyachtmarket.com/en/boat- ... e/1880548/

za gledati res niso... a prostornost, prektičnost in udobje...

Itak imaš pa prav. Vedeti vsaj okvirno kaj želiš je osnova. Lahko z najemanjem (a teh manjših bark za najem je zelo malo in večinoma samo privat) ali pa pač kupiš nekaj in se učiš.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Glej, moj partner dela konkretno v tej marini, tako da najbrž vem malenkost več kot ti. Cene pa: naša Izola deljeno 2, za isto dolžino.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Motoškafo, ja. :)))
Meni je to stran metanje denarja. Al kupi jadrnico, al pa gliser. Tole ni pa ne eno, ne drugo, pobere samo ta slabo od obeh.
Default avatar
lep dopust je napisal/a:
He, he, potem ga pa verjetno poznam. Ime na S.?
In sigurno o tej lokaciji veš krepko več od mene. Pozdrav v vaše konce!
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Predlagam Seascapa 17, lahko voziš s prikolico, lahko tekmuješ na regatah, 2 lahko not prespita, načeloma pa je kabina za jadra. Spust nič ne stane v vodo, ker sam v vodo spustiš. Čez zimo jo imaš na suhem v klubu v Piranu, če si član kluba. Lahko jo imaš tudi v kakšnem klubu na Hrvaškem

ne vem koliko jadrate in kakšni jadralci ste.

Če ste bolj na lepe oči, potem je dražje, če zna mož vse naredit, če imaš še kakega otroka jadralca, potem je to mala malica.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Njegov sodelavec - M.
: )
Default avatar
Bronija je napisal/a:
Draga moja... jadranje je stil življenja. In če želiš živeti ta stil... potem ne sprašuješ za stroške. :-)))

posting.php?mode=quote&f=151&p=13557396
Default avatar
Epic Fail je napisal/a:
Ups...
Default avatar
Epic Fail je napisal/a:
Khhmmm... to je samo popularni rek... ki pa ne drži.
Stroški so vedno pomembni. Brez poznavanja teh niti ne moreš oceniti ali ti je vredno.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Se ne strinjam. Nekatere stvari v življenju so lahko tudi neprecenljive. Tedaj tudi strošek tega postane nepomemben. Ampak to je le moje mnenje.
Default avatar
Epic Fail je napisal/a:
Mislim da tuliva v (skoraj) isti rog... a čisto nepomemben vseeno ni nikoli. Človek lahko zaradi stroškov hitro konča v zaporu ali tudi mrtev.
Default avatar
Ni res je napisal/a:
Ze 20 lqet imamo v Marini Portoroz stalni privez. vcasih je bila polna, zdaj je veliko stevilo privezov praznih. Nas pomol ni vec kot 1/3 zaseden. Marina ponuja ugodnosti za nove najemnike, tudi za nas stare, ce koga pripeljemo.
Default avatar
marina portoroz je napisal/a:
Nič čudnega, s cenami ki jih imajo.
Default avatar
marina portoroz je napisal/a:
Ne laži.
Default avatar
No, v nobenem primeru se verjetno ne izplača imeti priveza za dve meseca, ker to pride krepko več od letnega najema.

Midva imava majhno jadrnico, samo ena kajuta za spanje plus dve pomožni ležišči v "kuhinji", brez kopalnice. Prejšnji lastniki so z njo jadrali z otroki, po mesec ali dva skupaj. Jaz si ne predstavljam.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net